impOSCAR

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
eGen

impOSCAR

Příspěvek od eGen » 16 bře 2004 15:32

Takova kravina ...
Nevite jak "zapnout" zobrazeni klavesnice a toho aditivniho LED pole u VSTi impOSCAR ?
Moje zobrazeni je bez klaves a bez LED matrice :o(

sparX

Příspěvek od sparX » 16 bře 2004 15:53

Jo jo taky to tu bylo :wink:

Obrázek

A impOSCar mánie muže začít :P ... u mě stále No1

Phenn

Příspěvek od Phenn » 17 bře 2004 10:30

dneska se chystam to poradne proklepnout toho Oscara. tak jsem zvedavej...

sparX

Příspěvek od sparX » 17 bře 2004 11:10

... Pravej "OSky" to samozřejmě není , ale ten zvuk mě fakt překvapil . .. :wink:

Mít tohle : ( doma .... AUUUUUUU .. .-)))

Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 17 bře 2004 12:17

hezounek :)

eGen

Příspěvek od eGen » 17 bře 2004 12:36

V poslednich KEYBOARDS je vinikajici clanecek. Na nem jsem si uvedomil, ze se vyplati kupovat kvalitni tiskoviny, protoze tam jsou veci co na webu nenajdete.

Autor/øi si dali tu praci a behem dvou mesicu objeli majitele/muzea originalu jako minimoog, oscar, dx7, prophet5, CS80, PPG Wave 2.2 ... atd.
Proste vseho na co jsou k dostani VSTi/DXi/DSP softwarove "klony". A srovnavali A/B primo head to head :o)

sparX

Příspěvek od sparX » 17 bře 2004 12:54

eG : .... a tvuj stručný vycuc / resumé pro nemajitele daných tiskovin ? .-)

eGen

Příspěvek od eGen » 17 bře 2004 13:22

To nejde. Nebylo by to objektivni.
Clanek je velice obsahly, nejde udelat rozumne vycuc.

Muzu napsat ze neexistuje software co zni uplne stejne jako jeho HW podoba, ale pak plati ze dva stejne HW stroje taky nezni stejne.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 17 bře 2004 15:42

Podobnej testík je v předminulém Sound on Sound. Konkrétně:

ARP Odyssey vs. Oddity
Yamaha DX-7 vs. FM-7
Moog Mini vs. Model E

Výsledky zhruba:

Moog Mini jednoznačně vítěz cituji ... "Hardware strikes back" Model-E je sice docela dobrej a ..."will do the work" , ale Mini je lepší (´se nedivim)

Oddity spíš vítěz protože je spolehlivější než Odyssey (problémy s potenciometry) + vysoká cena, ale hraje jinak, takže to není věrná napodobenina, zvukově jim připadal zajímavej (a i podle mě to není blbej plugin).

FM-7 díky více funkcím a jednoduššímu ovládání vítěz, zvuky DX-7 hrají údajně stejně (´se na to ještě podívám jestli s mým připravovaným hardware kontrolerem na DX-7/11 si budete panáčkové softwaráři vyskakovat :):):)
Naposledy upravil(a) a.tom.x dne 17 bře 2004 15:44, celkem upraveno 1 x.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 17 bře 2004 15:43

Jo a ten článek je asi na 10 stránek, včetně historie, uživatelů atd.

Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 17 bře 2004 17:10

Těm výsledkům se nedivím. Minimoog JE a BUDE 1. Kdybych ho neměl doma, znal ho jenom z nahrávek a samplů, možná bych pochyboval, ale takhle... Jiný tak hratelný nástroj, jako je Mini, nemám. Nepotřebuje efekty, rychlá klávesnice (já jí používám :oops: ), jedině snad jsem si musel zvykat na rozsah pitchbendu, ale to se poddalo...

Oddity vs. Odyssey, no, těžko říci, originál nemám, ale kus v dobrém stavu by u mě asi také zvítězil. Co se zvuku týká, já mám pocit, že Odyssey JE dost zajímavý, ačkoliv tenčí, než třeba Mini. To ale není na závadu, ARPy vynikaly v něčem jiném.

K FM7, jistě, ovládání je rozhodně lepší, než na orig. DX, ale pokud použiji SW editor (což není problém), tahle výtka také padá. Více možností potěší, ale zvuk nemusí být nutně lepší (viz orig. DX a DXII). Já osobně nám raději hnědé (DX-7... :x ). S tím, že zvuky hrají stejně, bych nesouhlasil, každý SW synth je nutně ovlivněn kartou, stejně, jako HW nástroj převodníky. FM7 bude čistší, zvláště v porovnání se "starou" DX. Takže je to 1:1... Záleží na osobních preferencích.

Mimochodem, připadá mi zajímavé, že není zatím žádný SW Oberheim...

moof

Příspěvek od moof » 17 bře 2004 19:43

Proc nikdo neporovnal emulaci minimooga od ARTURIA? A FMHEAVEN zní taky dobre, navíc má stereo spread unisono, coz je super!! Mimochodem LOWPASS:kolik te stal ten original mini? Teda nejsem moc zvedavy, ze?

Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 18 bře 2004 07:59

Zvědavý být můžeš, jen ti to upřímně řečeno k ničemu není. Není to vodítko při shánění ani nic jiného. Snad jen toho, kdo to má a koupil lépe, to může malinko potěšit, ale srovnávat se to nedá. Pro opravdového fandu není podle mě nic "moc drahé", jde jen o to, co dát může nebo nemůže. Kdybych mohl dát 3000e,-, rozdíl by byl jedině v tom, že bych ho měl dříve a spíše bych měl teď dva. No, 1950,- pounds, jako jsme se tu nedávno bavili s Atomxem, to nebylo. Koupil jsem ho dohromady s Jupiterem 8 zhruba za 35,- a jsou oba perfektní, byli jen zaprášení, jinak "lesk bez škrábanců". Je to SN 10708, takže má novější stabilizovaný oscilátor board, tudíž ladí a ladí... :P

pm

Příspěvek od pm » 18 bře 2004 09:31

Jak uz jsem nekolikrat psal, nejsem zadnej velkej fanda do syntaku, ale mel jsem doma TX7 (nevim nakolik je to srovnatelny s DX7, jestli je tu nuance, velkej rozdil nebo uplne stejny) a oproti FM7 to byl rozdil fakt podstatnej. Zkousel jsem trochu laborovat se stejnejma presetama, mel jsem to doma par dni, takze to nebylo moc dukladne, ale na prvni poslech mely ty zvuky z TX7 proste koule. FM7 ma taky na plugin docela zajimavej zvuk, ale TX7 bylo takovy stavnatejsi a vetsi pecka do hlavy, konkretnejsi zvuky. O podstatny kus, nebyla to nuance, myslim ze v mixu by se s tim pracovalo o kus lepe. Sumi to, ale na to se muzu.. nebrat na vedomi.

Spoustu z vas ma ale asi takovou yamahu doma, takze zadna novinka :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 bře 2004 10:18

TX-7 a DX-7 je zvukově úplně stejný a souhlas s tím zvukem. FM-7 zní nějak divně čistě a nadýchaně, chybí mi tam ta dravost DX-7 (mám hnědý originál 1.generace - lesk bez škrábanců :) ještě se mu chystám koupit bratříčka TX-802.

Podle mě všechny ty testy srovnávající FM-7 (a vychvalující jí do nebes) s řadou DX jsou blbost - stačí když si doma zapnu TX-81z, DX7 a FB-01 a každá hraje jinak tak jak to může jeden plugin všechno zvládnout fakt nevím. Pominu-li to že třeba SY-99 je taky někde jinde.

K FM-7 můžu říci, že je to to lepší co se v pluginech objevilo, ale kupovat si ho nebudu.

Odyssey - taky nějak vnitřně cítím, že bych raději opravdovej ARP než Oddity. Tady bych viděl pozitivum v tom, že Oddity mě přesvědčilo, že si Odyssey asi musím koupit.

Odpovědět