Kovovy uder v D'n'B

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Synchro

Kovovy uder v D'n'B

Příspěvek od Synchro » 11 lis 2011 12:17

Ahoj, rad bych dosahnul zvuku kovoveho uderu ktery se casto pouziva v drum'n'bassu v ruznych obmenach.Napriklad tady http://www.youtube.com/watch?v=F5ZnA957 ... re=related zacne na 2:12.Nevim z ceho vychazet.Stahl jsem si sampl uderu kladiva a zkousim ho upravit ale neni to vubec ono.Zni to hrozne.Potreboval bych nejak nasmerovat, pokud nekdo vi o co de, diky...

supreff

Re: Kovovy uder v D'n'B

Příspěvek od supreff » 11 lis 2011 12:48

není ten kovový uder náhodou cymbal? :wink: hod na ten cymbal větší kompresi a máš to ale to záleží taky na mixu

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 lis 2011 13:17

hele, myslim, ze z toho delas vedu, ale je to normalni kovovej sampl. zkusil bych si pohrat s nejakejma samplama cinelu - zmenit pitch, obalku hlasitosti.. mozna i kousek nejakyho cowbellu..

Soimmo

Příspěvek od Soimmo » 11 lis 2011 13:53

Dyť to je normální sampl ride činelu. Hraný spíš na klobouček ve středu (bell). Pravděpodobně má i upravenou obálku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ride_cymbal

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... l_bell.ogg

Synchro

Příspěvek od Synchro » 12 lis 2011 02:08

Soimmo píše:Dyť to je normální sampl ride činelu. Hraný spíš na klobouček ve středu (bell). Pravděpodobně má i upravenou obálku
No to je hodne ono :) Zkousim zkousim.Ted sem si vybavil ale olskul song kde to je krasne zvonivy http://www.youtube.com/watch?v=E8PpdNrt ... re=related zacne na 1:29, tady mi to jako ride bell moc nepride, az se vyspim vyskousim jiny samply jeste ;) Mockrat diky za nakopnuti!!!

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 lis 2011 21:35

Synchro píše:
Soimmo píše:Dyť to je normální sampl ride činelu. Hraný spíš na klobouček ve středu (bell). Pravděpodobně má i upravenou obálku
No to je hodne ono :) Zkousim zkousim.Ted sem si vybavil ale olskul song kde to je krasne zvonivy http://www.youtube.com/watch?v=E8PpdNrt ... re=related zacne na 1:29, tady mi to jako ride bell moc nepride, az se vyspim vyskousim jiny samply jeste ;) Mockrat diky za nakopnuti!!!
to je proste open hat, ale hlavne je to tramen break, kterej je ve dvanacti a pul milionech pisnicek vysamplovanej prave pro svy sonicky kvality, ktery vznikly nejakou magii pri nataceni. teda v tomhle pripade amen zkombinovanej s dalsima breakama.

viz http://en.wikipedia.org/wiki/Tramen

http://www.lukasturza.com/!tramen_tpowe ... ted175.wav

Synchro

Příspěvek od Synchro » 12 lis 2011 21:50

No parada teorie se mi hodi jako sul.Venuju se skladani mesic a pul takze poradne nevim jak se jakej zvuk/nastroj jmenuje.Tezky je pak neco na netu hledat kdyz nevim jak se co menuje.Postupne se prokousavam:) Netusil jsem ze i konkretni loopy maj jmena.
No dneska mi asi taky ruku vedla nejaka vyssi sila, pac na to ze zacinam tak jsem dneska pri tvoreni reese basu zaperlil... sedi to i s beatem.Kovovy cinkani tam je taky pekny, skacu tady radosti :D Chce to cerstvej vzduch sedim u toho od rana :D Brzo snad bude ukazka...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 lis 2011 22:24

Synchro píše:No parada teorie se mi hodi jako sul.Venuju se skladani mesic a pul takze poradne nevim jak se jakej zvuk/nastroj jmenuje.Tezky je pak neco na netu hledat kdyz nevim jak se co menuje.Postupne se prokousavam:) Netusil jsem ze i konkretni loopy maj jmena.
No dneska mi asi taky ruku vedla nejaka vyssi sila, pac na to ze zacinam tak jsem dneska pri tvoreni reese basu zaperlil... sedi to i s beatem.Kovovy cinkani tam je taky pekny, skacu tady radosti :D Chce to cerstvej vzduch sedim u toho od rana :D Brzo snad bude ukazka...
vetsina 'klasickejch' breaku vychazi z breaku vysamplovanejch z desek (vetsinou 70s), kde hral nejakej prima bubenik solo ;] ale to dneska neni moc aktualni, resp. kdyz to budes delat takhle nahrubo, budes znit tezce oldschool -- dneska se spis delaji bici vrstvenim / celkove puvodni a ze smycek pripadne nejaky vrstvy bud na vyplneni frekvencniho spektra (treba... falesny overheady na iluzi energie ve vejskach) nebo na barvu. jasne, pristupu je milion... jenom chci rict, ze to neni jenom o tom, vysamplovat nejakou smycku.

Synchro

Příspěvek od Synchro » 12 lis 2011 23:48

Brooklyn / juanita juarez píše:vetsina 'klasickejch' breaku vychazi z breaku vysamplovanejch z desek (vetsinou 70s), kde hral nejakej prima bubenik solo ;]
Tak to cumim, to sem taky netusil:D Zkusim nekdy vysamplovat Bonhama z Led Zeppelin...
Brooklyn / juanita juarez píše:falesny overheady na iluzi energie ve vejskach
Mistře nevím co si timhle myslel, musel bych to slyset asi...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 lis 2011 00:31

no bonham byl fajn, ale tady jde vetsinou o funky a bubenik bejva cernej jak briketa ;) dyt si poslechni amen bros
btw. samozrejme to neni zadny pravidlo a cim min se budes pravidlama ridit, tim mozna lip pro tebe a tvuj zvuk ;) (myslim pravidla zdroju samplovani - jinak se nejaky pravidla dodrzovat "musej", bohuzel)

Synchro

Příspěvek od Synchro » 13 lis 2011 00:52

biscuit píše:no bonham byl fajn, ale tady jde vetsinou o funky a bubenik bejva cernej jak briketa ;)

:lol: Jasny :D
No doplnuju mezery velky :) Nepodarilo se mi ale najit Dj trace - samurai

matucha

Příspěvek od matucha » 13 lis 2011 00:53

zadny pravidla se prave dodrzovat nemusej, jen to musi byt sakra dobry, aby to vubec nekoho zajimalo/zaujmulo

Synchro

Příspěvek od Synchro » 13 lis 2011 01:12

No nejaky pravidla se prece jen dodrzujou, aspon zanrovy.Mysli tim ze kdyz chce nekdo hrat klasickej rock tak si na to nevezme fletnu a housle.Ja se chci napriklad priblizit ke konvencnimu d'n'b, to znamena ze musim dodrzet urcity pravidla.Pac zatim nemam na to abych se dal vylozene svoji cestou nebo abych prinesl neco naprosto novyho a zaroven vynikajiciho...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 lis 2011 01:22

ja spis myslel pravidla z hlediska zvuku a nasledny poslouchatelnosti ;) (ve smyslu usnich ziletek napr.)

Odpovědět