;)

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 čer 2006 14:32

sidechain funguje, urcite. ale je to hodne priznakovej efekt.

co se mi osvedcilo:

zasadni je, co bude delat kopak s basou. jak resit jejich vzajemny pojidani?

1. vymenit sampl
2. pitch - zmena frekvence
3. nechci menit 1. ani 2. (vetsinou muj pripad), potom:
4. posouvani kopaku v radu milisekund dopredu / dozadu, resp.
5. posouvani faze kopaku, resp.
6. kdyz mam uz kopak, kterej je spektralne bohatsi a pri posunu faze se sice jeho spodek hezky zakousne do basy, ale zbytek mi nesedi, potom
7. tritone phase tone -- selektivni posouvani faze podle frekvence

kompresi pouzivam spis jen paralelne na ton, pokud teda vylozene nechci nejakej 'efekt' (jako treba sidechaning).

jinak rad kontroluju kopak (a one hit bici obecne) EQ obalkama. napriklad kopak s peknym charakterem, ale subbasovym tonem, kterej se tahne moc dlouho (treba 150ms, coz je u rychlejsich temp pro me uz hodne). mohl bych mu nakreslit volume obalku a zkratit decay, ale lip mi zni, kdyz nakreslim EQ obalku, high- nebo bandpass, takze postupne odfiltruju basovej ton, ale zbytek (=charakter) zustane. atd atp, je to zabava :] tohle se taky da resit dynamickejma EQ.
Naposledy upravil(a) Brooklyn / juanita juarez dne 12 čer 2006 17:54, celkem upraveno 1 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 čer 2006 14:40

jeste bych upozornil na nebezpeci ultrakratkyho attacku pri kompresi basovejch tonu. kompresor potom povazuje kazdou polovinu cyklu (sinusu) za peak a bude ho komprimovat, coz ve vysledku zni osklive. napr. jedna perioda (? nevim, jestli se tomu tak cesky rika) na 50hz je cca 20ms... polovina (=1 cycle) 10.
Naposledy upravil(a) Brooklyn / juanita juarez dne 12 čer 2006 17:55, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2006 15:30

Brooklin: tak jsem vyzkousel PhaseTone... JUCHUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 12 čer 2006 16:10

cyril: dobre rano... uz to tu propagujeme snad cely rok... to co pise juanita o attacku je moc dolezite a ludia casto skreslia basy tymto sposobom. v pripade ze treba na spicky basy predsa len kratsi attack, treba pouzit multiband

Odpovědět