ZERO-G MORPHOLOGY

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
macek

ZERO-G MORPHOLOGY

Příspěvek od macek » 17 črc 2007 21:23

Zdravím.Na radu tohoto fóra jsem si obstaral morphology.Co se tíče zvuků je to naprostá pecka a přesně to co jsem dlouho hledal.Na druhou stranu,této prima věcičce absolutně nerozumím a nevím co stím mám dělat,krom toho že si poslechnu presety.Maká mi to v Fl Studiu.Dá se někde sehnat nějaký český manuál abych trochu pochopil princip této supr hračky?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 črc 2007 22:09

co delat s houslema, krom toho ze si poslechnes preset? ach jo lidi, premejslejte...

peteness

Příspěvek od peteness » 17 črc 2007 23:26

Docela chapu tve pocity. Taky jsem zkousel par nastroju od Zero G a ovladani me trosku stresovalo. Ono je to na bazi NI Kontaktu a v cestine s nejvetsi pravdepodobnosti nic neni. Ke Kontaktu ale existuji nake videotutorialy, tak se zkus poohlidnout.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 črc 2007 09:40

no on nez kontakt je to spis kompakt.. proste to neni delany na nejaky prestavby patchu. spis na pouziti +- tak jak je to pripraveny (nejakej filtr, obalka, fx snad problem zmenit neni)
ty jednotlivy samply, nebo i presety, by mely snad jit otevrit i v jinym sampleru (v kontaktu urcite) a tam uz to je proste o praci se samplama a samplerem, takze kreativita mozna, podle toho co umite se svym samplerem.
ale to neni problem tyhle knihovny, ale i atmosphere, trilogy, nastroju od UltimateSoundBank a vsech podobnych

macek

Příspěvek od macek » 18 črc 2007 10:16

Bohužel mi Kontakt2 v FL Studiu nepracuje,tak mi asi nezbyde než morphology smáznout.Jo takovej sonar nebo cubasse to je jiná,ale to je pro mě španělská vesnice.Morphology mi fachá v flku normálně,ale jak koukám je to zbytečnej luxus,kažké rozbalení nového presetu a následné nahrání mě rychle zbaví mé skromné 1G paměti.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 črc 2007 10:25

macku proste je to takovej ocesanej sampler s pripravenejma zvukama. proste naservirovano az pod nos.
nerikej mi, ze si ty presety berou vic jak 200 mega. to se mi nezda.
v podstate si vubec nenapsal, co by sis jako predstavoval s tim delat. ja myslim, ze moznosti koMPaktu s takto pripravenou, hotovou bankou jsou vcelku dostacujici. proste jak jsem rek na zacatku. housle taky vezmes a hrajes, ne?

nooly

Příspěvek od nooly » 18 črc 2007 10:27

moznosti uprav povahy zvuku jsou opravdu velmi omezene =) tak je proste tenhle nastroj koncipovan. existuje vsak n krasnych filtru, ktere udelaji z presetu peklo. namatkou psp nitro, antares filter, sinus multilens...

ja to neberu jako nedostatek...

macek

Příspěvek od macek » 18 črc 2007 10:41

Některé presety mají i přes 40mega.Při každém nahrání presetu se vždy musí tento sampler otevřít a když jich mám např deset tak je i přes 300mega vhajzlu a to počítám že chci využít i jiné samplery a moduly jako třeba spectrasonic atmosphere a jiné.

demsky

Příspěvek od demsky » 18 črc 2007 10:52

ides na to moc zhurta... ked zacinas skladat hudbu skus najprv urobit nieco kvalitne s piatimi nastrojmi. niekedy aj dakujem bohu ze som zacinal na c64, zx128 a amige :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

macek

Příspěvek od macek » 18 črc 2007 10:56

A co se týče použití tohoto sampleru,líbí se mi v hororech doprovodná hudba a ambientní zvuky a pazvuky.Používám ještě synth Cygnus-O a nově také pecku v podobě STS-26 ale ten je rekordman ve žraní paměti.

nooly

Příspěvek od nooly » 18 črc 2007 12:30

macku, nechapu kam smerujes... tak kup silnejsi procesor, vic pameti...?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 črc 2007 13:06

jo presne.. ja myslel, ze si stezujes, ze te to sezere v jedny instanci a ne v deseti plus hafo dalsiho..
uvedom si, ze to neni tak dlouho, co se lidem o tomhle ani nesnilo, byli omezovani ze vsech moznejch stran a presto dokazali vyprodukovat skvely veci. proste musis jit cestou, kterou ti tvoje moznosti dovoli, nebo investovat do rozsireni moznosti.. rozhodne dneska uz neni doba, kdy by sis mel stezovat! moznosti sou obrovsky!

macek

Příspěvek od macek » 18 črc 2007 14:23

Určitě máte pravdu,v dnešní době se člověk hnedle rozmazlí při tak obrovskejch možnostech internetu a stahování vůbec.Co se týče silnějšího procesoru tak je to hodinka co jsem si do kompu vrazil dvoujádro.Ještě vykoumat kde se v fl studiu přepíná detekování dvoujádra.Prý by to tam mělo někde být.Přiznám se že si zatím příliš dobře ve skládání hudby nevedu.Spíše si zatím připadám jako nenažranej sosáč samplerů a syntezátorů.Snad se časem napravím a zůstanu u jedné věci které se budu snažit porozumět.

Odpovědět