Ableton 6.0.1.10 help :( pada mi hotovej projekt

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Ableton 6.0.1.10 help :( pada mi hotovej projekt

Příspěvek od upman »

Zdravim,

ableton 6.0.1.10 (ale i starsi verze) - dodelal jsem projekt (VST, audio), nic moc extra velikyho. Dam Render to Disk, necha me to vybrat filename a pak to na me hodi hlasku "Fatal Error, Live will be closed after this message box).

Nikdy predtim se mi to nestalo :( Zkousel jsem samo render neceho jineho a to jde v pohode, takze za to asi muze nejaky bug v ulozenem souboru nebo co.

Kur... hral sem si s tim fakt pekne dlouho, nevite nekdo, co s tim? Stalo se vam neco podobneho? Formou pokus omyl zkusim asi odmazavat postupne tracky a zkouset, jestli za to nemuze nejake VST, ale to se mi nezda.

Blby je, ze po kazdem 'nasilnem zavreni' musim jit do resetu compu, jinak mi Fatal Error hlaska naskakuje hned po naloadovani projektu.

Help, please :(

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

Zkousel jsi to komplet preulozit? jako ze uplne do jinyho adresare pod uplne novym nazvem (souborem)?

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

jiny soubor ano, adresar ne - zkousel jsem jenom render na jiny disk, ale pokazdy to lehlo. Jdu hned zkusit...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

nepridaval si pred renderom nejaky plugin? vacsinou to robi len nejaky plugin alebo instrument. skus ist vylucovacou technikou...

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

kurna, tak nepomohlo :(

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

upman píše:kurna, tak nepomohlo :(
skus vymazat preferences folder v Documents and Settings/User/Applications/Live (tak nejak, uz mam Mac). prides sice o defaultne nastavenia, ale cely Live sa restartne. casto to pomoze

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

No divny je, ze to normalne hraje ... pluginy sem nepridaval, pouze 2x wav do 2 npovych audio kanalu. Pluginama sem jenom kroutil.


Kur.. ted uz to nejde naloadovat v 6.0.1.10, ale v 6.0.1.7 to nahrat lze, ale pada to stejne.

Hodil jsem to i do verze 7, nahraje, prehrava, ale jakmile jdu na rendering, tak Serious Error, Live needs to be closed... :(

Asi je to v riti :(

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

Zkusil jsem smazat preference, Live se znovu spustil, ale trva to porad. Asi je nejak nakoply file a to je teda k vzteku :( Kur....

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

tak pak jedine vytvor audio stopu naroutuj tam MASTER a prez record to nahraj...

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

no to zkusim az vychladnu - blby je, ze s tim stehne nepujde pracovat dal. Po vic jak 2 letech 1. zavazny problem s abletonem, holt kazdy soft ma mouchy.

Zkusim to, ale projekt dost divne pada - napr. nahraji, pustim prehravani. Vypada to ok, sice na hranici CPU, obcas lupance, ale prehraje se do konce. Zkusim dat freeze na audio track a bum, je to tam zase, ableton jde dolu. Babo rad, poskozeny soubor na 100% akorat je mizerie, ze i kdyz se to preulozi, tak to ableton neopravi. Je to nejaka magie...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

upman píše:no to zkusim az vychladnu - blby je, ze s tim stehne nepujde pracovat dal. Po vic jak 2 letech 1. zavazny problem s abletonem, holt kazdy soft ma mouchy.

Zkusim to, ale projekt dost divne pada - napr. nahraji, pustim prehravani. Vypada to ok, sice na hranici CPU, obcas lupance, ale prehraje se do konce. Zkusim dat freeze na audio track a bum, je to tam zase, ableton jde dolu. Babo rad, poskozeny soubor na 100% akorat je mizerie, ze i kdyz se to preulozi, tak to ableton neopravi. Je to nejaka magie...
vezmi si napriklad taky Logic, tek ked so sebou prasti, tak si skoncil tam, kde si naposledy urobil Save :wink:

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

no je tp divny ze zrovna pri rendru...

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

No to je fakt divny :( ale i Freeze dela totez, je to spise neco s abletonem jako takovym. Ale zase nechapu, ze to prehrava, da se editovat, makat s obalkama, proste to vypada ze jede, dokud nelehne. A to sem tam dneska dohral vokal, upravoval mastering, proste sem s tim regulerne 3 hodiny makal. Posledni sem pridal 2x wav z BBC library, nejaky telefony, chtel dat render a bum - je to v prd..... :( No rano moudrejsi vecera, kazdopadne dam vedet a dik za pomoc, cenim si toho.

Jdu na pivo, at si vycistim hlavu :)

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

Poshook píše:
upman píše:no to zkusim az vychladnu - blby je, ze s tim stehne nepujde pracovat dal. Po vic jak 2 letech 1. zavazny problem s abletonem, holt kazdy soft ma mouchy.

Zkusim to, ale projekt dost divne pada - napr. nahraji, pustim prehravani. Vypada to ok, sice na hranici CPU, obcas lupance, ale prehraje se do konce. Zkusim dat freeze na audio track a bum, je to tam zase, ableton jde dolu. Babo rad, poskozeny soubor na 100% akorat je mizerie, ze i kdyz se to preulozi, tak to ableton neopravi. Je to nejaka magie...
vezmi si napriklad taky Logic, tek ked so sebou prasti, tak si skoncil tam, kde si naposledy urobil Save :wink:
No Ableton je v tomhle zlatej, kdyz lehne, tak se pokazdy vrati skoro na stejny misto, kde se slozil. Ale i tak, neni na Ctrl-S, mackam jak o zivot :D

Odpovědět