Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od tomy45 »

Ahojte,

vcera som si kupil apEQ. Nainstaloval, pouzival, pacilo sa... apEQ som pouzil na 6-tich trakoch v projekte. Ulozim ho, vypinam Ableton, pocitac. Po 2-3 hodinach si sadam k Abletonu znova, loadujem ten isty projekt a Ableton na mna vyplul hlasku: Program Crash Occures... a kaput. Nic, vyplo ho. Odinstaloval som apEQ. Otvoril ten samy projekt, islo to... akurat mi vypisalo, ze chyba apEQ plugin. Zredukoval pocet apEQ pouzity v projekte na 2 a vtedy to funguje... Nestretli ste sa s tym?


Diky

xxman
Příspěvky: 112
Registrován: 24 črc 2009 09:54

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od xxman »

Nebudeš mít třeba stejný problém jako já? - muj příspěvek z vedlejšího vlákna:
Se stabilitou jsem mel u Abletonu 8 taky problemy, hlavne pri pouziti jednoho VSTcka ve vic stopach. Mozna nekomu pomuze reseni ktery jsem nakonec nasel - bud udelat ve VST slozce vic verzi pouzityho pluginu, nebo v Abletonu v options vypnout podporu vicejadrovych procesoru

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od Poshook »

aj ja som nakoniec nasiel riesenie, predal som cely svoj account u Abletonu. Live 8 je co sa tyka stability a zataze na CPU totalny pruser. ked chces pouzivat ableton live 8 stabilne, tak jedine s nativnymi pluginmi, nic externe. osobne si myslim, ze sa s ich pluginami da vystacit. aj ked som mal Live velmi rad a je mi to luto, s kvalitou (stabilitou) to slo od 9 ku 5 a rok od roka trvalo dlhsie, nez konecne prisiel vyladeny update, za to cena sla hore...cim sa z Live stava predrazena beta verzia a z jeho uzivatelov beta testeri, ktori robia zadarmo bez naroku aspon na obcasne psychiatricke prehliadky (mna z Live 8 pravidelne skoro slak trafil, este ze vysiel Logic 9)

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od Ondra P. »

tomy45 píše:Ahojte,

vcera som si kupil apEQ. Nainstaloval, pouzival, pacilo sa... apEQ som pouzil na 6-tich trakoch v projekte. Ulozim ho, vypinam Ableton, pocitac. Po 2-3 hodinach si sadam k Abletonu znova, loadujem ten isty projekt a Ableton na mna vyplul hlasku: Program Crash Occures... a kaput. Nic, vyplo ho. Odinstaloval som apEQ. Otvoril ten samy projekt, islo to... akurat mi vypisalo, ze chyba apEQ plugin. Zredukoval pocet apEQ pouzity v projekte na 2 a vtedy to funguje... Nestretli ste sa s tym?


Diky
zkus ho prepnou jen na 1x oversampling... treba to nebude tak zlobit... v reapu to dealo tez problem , ale jinal Ableton 8 je opravdu trosku mimo zere nehorazne a stabilita je tez nic moc...

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od tomy45 »

Hmmm. Mne praveze 8-cka nezere CPU. A to fakt pri niektorych projektoch tam mam pluginov nadrbanych dost. 11x Waves EQ, 6x C1, 1xC4, 3xAPI, 1xSSL, 1xT-Racks (max nastavenia), 2xEpicVerb, vratane nativnych pluginov(cca4) a vtedy mi vyleze max na 45% CPU v RAM mi zabera 1.2GB. Nepada mi to, ide to ako ma. Ide teda v pohode... Prvykrat mi toto spravilo vcera, s tym apEQ. Inak som maximalne spokojny.

Poshook: Na forach o Abletone sa stretavam s podobnym nazorom ako mas ty. Nieco na tom urcite bude. Som zatial rad, ze mi to funguje dobre. Logic som skusal ale nevyhovoval mi aj napriek vsetkym vymozenostiam, ktore ponuka.

Ekeaze: Vyskusam to. Je pravda ze som dal vsade 4x :--) ale neviem preco by to malo vadit, potom je to bug ako swina, len neviem ci bug abletonu alebo apEQ.

Xxman: Mne tieto chyby robila Ableton 7-cka. 8-cka je v pohode.

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od Poshook »

tomy45 píše:Hmmm. Mne praveze 8-cka nezere CPU. A to fakt pri niektorych projektoch tam mam pluginov nadrbanych dost. 11x Waves EQ, 6x C1, 1xC4, 3xAPI, 1xSSL, 1xT-Racks (max nastavenia), 2xEpicVerb, vratane nativnych pluginov(cca4) a vtedy mi vyleze max na 45% CPU v RAM mi zabera 1.2GB. Nepada mi to, ide to ako ma. Ide teda v pohode... Prvykrat mi toto spravilo vcera, s tym apEQ. Inak som maximalne spokojny.

Poshook: Na forach o Abletone sa stretavam s podobnym nazorom ako mas ty. Nieco na tom urcite bude. Som zatial rad, ze mi to funguje dobre. Logic som skusal ale nevyhovoval mi aj napriek vsetkym vymozenostiam, ktore ponuka.

Ekeaze: Vyskusam to. Je pravda ze som dal vsade 4x :--) ale neviem preco by to malo vadit, potom je to bug ako swina, len neviem ci bug abletonu alebo apEQ.

Xxman: Mne tieto chyby robila Ableton 7-cka. 8-cka je v pohode.
v pohode, chcel som ti len povedat, ze ak kvoli niecomu Live pada, tak to nevyriesis, proste pada. co sa tyka zataze CPU, napriklad Logic 8 mi pri rovnakom projekte (10 audio + 30 MIDI + cca 50 externych pluginov) zerie cca 15%, Live 8 40-50%

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od tomy45 »

Ale ako tak vidim, tak ty mas 2 x Quad 2.8GHz v Mac Pro :--) tak tam to musi ukazovat a aj mat mensiu zataz. Ale dal by som aj neviem co za riadny Mac Pro, iMac mi nestiha vacsie projekty (Dual Core 2.4GHz), tak mi pomaha PC...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Ableton 8 (ver. 8.0.4) + apEQ 1.3.2

Příspěvek od Poshook »

tomy45 píše:Ale ako tak vidim, tak ty mas 2 x Quad 2.8GHz v Mac Pro :--) tak tam to musi ukazovat a aj mat mensiu zataz. Ale dal by som aj neviem co za riadny Mac Pro, iMac mi nestiha vacsie projekty (Dual Core 2.4GHz), tak mi pomaha PC...
ved o to ide. Live s kazdou novou verziou zvysuje naroky na CPU. paradoxom je aj to, ze Live ma prakticky identicku zataz ci mas 4-core Mac Pro alebo 8-core Mac Pro... pozri si performance test na Ableton fore :wink:

Odpovědět