EZONE - SETKANI S NASTROJI PRAHA 2008

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2008 18:18

peteness: mozno narazas na to co som ja pisal. no obecne prophet08 neodsudzujem, ako zvuky z neho lezli prijemne, ale neprislo mi ze to prinasa nieco extra nove oproti top VA-synthom... preto to moje mierne "sklamanie" alebo ako to nazvat ... proste cakal som od neho asi viac no, nieco ako novu legendu v style pro-five.. naopak som ovela menej cakal od SE-1x a ten ma zase uplne usadil na rit :) ale tak je to proste o pocite, verim ze pre niekoho moze byt p8 "milassek" a je to v poriadku.. :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 05 bře 2008 18:27

peteness píše:Stejne je blbe, ze z nekterych prispevku tady vznika dojem ze ANALOG rovna se tluste basy a zubate zvuky, jinak to neni poradny analog.................Nekteri lidi tady celkem rychle odsoudili Prophet08. Asi tomu nepridala ani ta moje nepripravena predvadecka. U nekterych zvuku navic nehral jeden kanal - s nejvetsi pravdepodobnosti z duvodu kabelaznemixaznich nekde za Prophetem. To me natolik vykolejilo, ze uz jsem se pak nezmohl skoro na nic

Petenes, tvuj Prophet byl jednim z nejzajimavejsich nastroju na srazu ! Je to skvelej synth - spis ted ver tomu co za sperk mas doma a nenech se mast tim co tu zaznelo, krom toho nemoh jsi tu prehlednout zastup tech kterejm se moc libil a tam pocitam i sebe : )

Pak jeste druhej pohled na vec - porovnavat Polysynth s mono analogama taky neni uplne fer. Mono analogy jsou od nepameti tvrdsi / pruraznejsi a proti nim poly analogy jsou kulatejsi a decentnejsi. Muzu jmenovat z mnoha moznejch retro top synthu - Jupiter-8, Oberheim OB-8, Moog Memorymoog - jo i poly Memorymoog presto ze to je Moog neni stejne "tlustej" a "velkej" jako jeho starsi mono bratr Minimoog a nektery lidi ho proto neuznavaj a proti nim stoji zase hromada totalnich propagatoru Memorymoogaa. O tech je nezcetne dohadu a diskuzi. Presto tohle vse jsou poly synthy supr synthy a ktem se ted radi i tvuj Prophet 08. Myslim ze moc lepsi nakup jsi udelat nemoh, tim si bude jistej ! Mimochodem kdybys byl vzal Moog Little Phatty o kteym jsi puvodne premejslel, tak tam bych obavu ze nemas dokonalej synth videl vic nez realnou, protoze Little Phatty se nepoved, hraje stejne levne jako vypada.

Uzivej Prophet 08 a doufam tu brzo zazni v nejaky tvoji ukazce ! :D

Krasavec : )
Obrázek

.

peteness

Příspěvek od peteness » 05 bře 2008 18:33

Dendy: takhle to nebylo mysleno na Tebe, to urcite ne...........spis je to o tom, ze kazdy u tech syntu hleda neco jineho.......me se na Prophetu libi charakter zvuku, proste zni mi to strasne prijemne v tom smyslu, ze mi to podvedome pripomina neco extatickeho, tezko to popsat............kdybys slysel na vetsich bednach vedle sebe Virus B (ktery jsem nedavno po trech sancich co dostal, konecne prodal) a Prophet 08 + Boss VF1 nebo proste s nakym FX, bylo by ti jasne proc Prophet.......v podstate je to podobna kategorie jako Virus - jak by take ne kdyz jeden je 2 osc analog se 4mi LFO, arpegiatorem sequencerem a druhy (Virus) je vlastne skoro totez, ale VA a ma efekty..............to vis ze to nikoho neuzemni na prvni zahuhlany poslech jako V-synth nebo Oasys, ktery uz maji kompletni zvuky proefektovane od A do Z..........tam jde o neco jineho.......Jinak SE parada, ale neco mu chybi. Ted jsem mel moznost si ho poslechnout podruhe a potvrdilo se mi to. Nakonec s par lidma jsme to probirali a maji podobny nazor. Ma asi fakt nejtlustsi basy, co kdy existovaly a mozna i nejkovovejsi zvuky, ale chybi mu to nepopsatelne kouzlo co maji Moogy. A neni to jenom tim, ze Moogy jsou vsude......doufam, ze se neurazi majitel SE. Jinak sorry, jen muj osobni postoj.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 bře 2008 18:38

niekedy je dolezite nic neocakavat od daneho nastroja.. potom pride rozcarovanie a to je len fajn.. ocakavanie vacsinou plodi zklamanie.. ako som uz pisal, Prophet'08 a SE ma hrozne prijemne prekvapili.. priznam sa ze SE mal asi najkrajsi zvuk aky som tam pocul.. bola to parada.. Prophet'08 je premna dalsi zazitok a velka mlsna pre prievan v mojej penazenke.. je to krasny nastroj, krasnie znie... tiez EW prezentacka bola skvela a zvuk bol velmi vyrazny a krasny...
kiez by sme len netocili knobmy a nerelaxovali pri zvuku ale aj spravili z tych krasavic nejaku harmoniu spolocnu :)

SE, Prophet'08 ma na stretku dostali :)

peteness

Příspěvek od peteness » 05 bře 2008 18:42

Ecson.:jj, mas uplne pravdu. Ja si myslim to stejne, jenom jsem nemel odvahu jmenovat zrovna Jupiter 8. Kdyz si ale pustite to Kaykovo bratislavske video, tak podobnost tam je a velka........jako Little phatty na to ze je to monosynth a mel by to byt basskiller, tak mi prisel daleko min pruraznej nez treba Rogue. No jeste jednou diky za tu brzdu, ja nekdy jednam impulzivne a pak na tom tratim.........ale zase tam taky hraji roli duvody, ktere uz jsem zminoval - tzn. stari a absence MIDI..................btw ted se mnbou malem slehlo, kdyztak se podivejte na ebay.com, je tam TB 303 - sice s DevilFishem a MIDI - a ted cena: $3500 !!!.......sila

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2008 18:42

jo vlastne pre mna uplne zasadnym megasklamanim celeho zrazu bolo to juno-60 ... tak to mi prislo fakt ako poriadna slabota...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2008 18:49

dendy : verim ze juno neni uplne nastroj , ktory by si ty vedel vyuzit v tvojej tvorbe .. ver ale ze na plochy je vyborne ..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 bře 2008 18:59

peteness píše:Ecson.:jj, mas uplne pravdu. Ja si myslim to stejne, jenom jsem nemel odvahu jmenovat zrovna Jupiter 8. Kdyz si ale pustite to Kaykovo bratislavske video, tak podobnost tam je a velka........jako Little phatty na to ze je to monosynth a mel by to byt basskiller, tak mi prisel daleko min pruraznej nez treba Rogue. No jeste jednou diky za tu brzdu, ja nekdy jednam impulzivne a pak na tom tratim.........ale zase tam taky hraji roli duvody, ktere uz jsem zminoval - tzn. stari a absence MIDI..................btw ted se mnbou malem slehlo, kdyztak se podivejte na ebay.com, je tam TB 303 - sice s DevilFishem a MIDI - a ted cena: $3500 !!!.......sila
To neni tak moc.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 bře 2008 20:47

Mně se P08 líbil hodně. Hrál nějak podobně, jak jsem čekal, byl zábavnej a místy hodně raw - třeba že Dave neaplikoval zprůměrování hodnost mezi kontrolérama a když člověk zatočil PWčkem, tak to pěkně zubatě přeskakovalo. Tak se mi to líbí, tak to mám rád. A hlavně se snadno ovládal - to považuju za jeden z nejdůležitelších parametrů nástroje. Nebaví mě, když musím projíždět různá menu, kde se nastavují naprosto elementární věci (což mě hrozně vytáčelo u SE1X, měl jsem ji nějakej pátek doma), s tím mě občas trápí i Andy, ale tu jsem na milost vzal;)
Prostě rack P08 doplní v nejbližším možném čase moje hračky, o tom je rozhodnuto.

Moogology je zajímavej fenomén. Teď budu mít půjčenej Minimoog, kterej mi snad pomůže v rozhodování, zda-li by mi stačil Prodigy nebo se mám dívat po Minim, resp. jít a koupit Voyager, což je imho ultimativní řešení. Opět jde o fun faktor a chuť s nástrojem tvořit, uvidím, sám jsem zvědavej. Možná že přijdu na to, že žádný moog nepotřebuju a víc mi vyhovuje Pulse nebo podivný věci, který lezou z Neptune.. třeba. SE1X mě nebaví a údajně je Minimu nejblíž.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 05 bře 2008 20:49

dendy píše:jo vlastne pre mna uplne zasadnym megasklamanim celeho zrazu bolo to juno-60 ... tak to mi prislo fakt ako poriadna slabota...
Juno 60 sice nemá nějaké extra možnosti editace, ale i tak se z něj dá dostat hodně (a nejen plochy, ke kterým je asi předurčeno).
Pokaždé, když jsem si na něm něco zkoušel u Ondrashe, mě mile překvapilo.

Dendy, že Ty se jen pokoušíš srazit mínění o něm, aby spadla cena? :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2008 20:52

tudy: :D :D :D :)))))))))

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 bře 2008 21:01

Mno mimochodem ten Moog Prodigy znel fakt udesne co?
Jedno spektrum, a filtr v samooscilaci taky nic moc.
Kdyz k tomu pripoctu ze se musi ladit (a kdo vi jestli ladeni vydrzi po zahrati).
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Tudy

Příspěvek od Tudy » 05 bře 2008 21:13

Acid Punk: dobrej pokus :)

Abych trochu vysvětlil to ladění:
Před srazem jsem se rozhodoval, jestli vezmu na sraz ten hezčí kousek, nebo ten s omlácenými bočnicemi. No a vzhledem k tomu, že se počítalo skoro s 50ti účastníky, znichž spoustu osobně vůbec neznám, vzal jsem ten horší. V sobotu před odjezdem do Prahy mě ještě napadl "geniální" nápad, trošku ho doladit, aby fakt hrál suprově v celém rozsahu.
No a dopadlo to jak muselo - rozjebal jsem ho.
Vzal jsem si tedy sebou měřák a ladil jsem ho až na akci (šlo hlavně o ladění škálování, aby seděly oktávy).
První ladění jsem provedl hned po příjezdu, ale protože byl nástroj převážen v chladnějším kufru auta, tak se pak ještě po zahřátí trošku rozjel a potřeboval ještě jednou lehce dotáhnout v průběhu akce.
Potom už držel a to i po zapnutí po večeři.
Jestli neladily 2 klapky, to je možný, ale upgrade klávesnice mám taky v plánu (všechny rezistory s přesností 0,1%).
Nicméně upozorňuji, že tyto nástroje prodávané za běžné tržní ceny většinou neladí ani v oktávách, a přesto se po nich hned zapráší.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2008 22:13

ten moog co bol NAD prophetom ma velke plus pretoze som si na nom natocil velmi prijemny psykopak :-)) a na tom tudyho propete zase krasnu sawpsytrancovu basu :) a tym ze boli spojene dokopy som sa potom asi 15 minut hral s tym ze som mal pusteny kopak s jedneho a do toho som si hral vseliake basove linky z druheho :) liveact jak prasa :)

tudy: tak rozmyslam ako tu tak pises o tom ladeni ze ta moja neladiaca ml-303 k tomu nakoniec zapadne a bude to znie ok :-)))

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 bře 2008 22:30

Jak se ladi syntak? To zni uzasne, netusil jsem, ze jsou syntaky takhle blizky "normalnim" nastrojum...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět