Jean Michel Jarre zahraje v Ostrave

Informace o vašich akcích a koncertech
lep

Jean Michel Jarre zahraje v Ostrave

Příspěvek od lep » 14 led 2009 19:59

Francouzský průkopník elektronické hudby Jean Michel Jarre se vrací do Česka. Tentokrát s promítací stěnou, laserovou show a dalšími efekty. Hudebník, který je považovaný za vizionáře tohoto žánru, vystoupí 5. května v ostravské ČEZ Aréně. "V rámci World Arena Tour chce představit průřez celou kariérou," řekl dnes za provozovatele haly Miroslav Beinhauer.

Dodal, že na turné vyráží Jarré se zcela novou produkcí, která je nabitá energií obřích koncertů a emocemi halových vystoupení. "Půjde o fúzi analogových syntezátorů, progresivní digitální technologie, obří projekce v HD rozlišení, velkolepé laserové a světelné show. Vytvořil show, do které vtisknul svůj jedinečný výraz a talent pro vytváření neopakovatelných událostí," uvedl Beinhauer.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro a Ticketart v cenách 790 až 1690 korun.

Naposledy Jarre v Česku hrál loni v listopadu. Bez velkých světelných efektů a laserových kouzel, se strohou videoprojekcí a v téměř komorní atmosféře tehdy podruhé v kariéře vystoupil před pražským publikem. Koncert v pražské O2 areně připomněl předloňské kulaté 30. výročí jeho debutového a zároveň průlomového počinu s názvem Oxygene.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 14 led 2009 20:07

sa nejako rozbehol...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 led 2009 20:09

To je snad april :shock:

Jean Michel rikal, ze se brzy vrati do CR, ale az tak moc brzy jsem necekal...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 14 led 2009 20:57

Ova neni pha :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 led 2009 19:46

doufam ze tam zas bude prekladat ten komik co prekladal v praze...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 08 bře 2009 21:01

Tak jsem byl obšťastněn lístkem - pojede tam taky někdo? Primárně: pojede tam někdo od PHA? Že by nemuselo být od věci udělat cestovní tlupu... ;-) Sekundárně: bude tam někdo z eZone obecně? Trocha pokecu před/po by taky určitě nebyla marná :-D

P.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 bře 2009 21:28

ja by som hrozne rad siel.. len teraz to neviem presne este povedat ci ano alebo nie

pavlii
Moderátor

Re: Jean Michel Jarre zahraje v Ostrave

Příspěvek od pavlii » 28 dub 2009 16:23

Tak oživuju dotaz, koncert se blíží a já přemýšlím, jestli jet sám nebo s někým a tudíž auto nebo pendolino :-) okolí PHA!!!!

P.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 dub 2009 23:14

Ja tam dost pravdepodne jedu, zitra si jdu pro platinum listek, mist uz je malo.

Ale stejne jako pavlii se ptam, jedete tam nekdo z Prahy? Hodilo by se auto, dal bych penize na benzin, vyjde to ve vice lidech levneji, nez vlak.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 29 dub 2009 09:01

Ptám se právě proto, že bych jel autem, když se najde aspoň někdo - nejde mi o přispění na benzín, ale o výběr formy cestování :D

P.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 01 kvě 2009 13:50

Jean Michel Jarre interviewed on Loose Women (31/03/2009)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aUkbCuMz ... annel_page[/youtube]

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 kvě 2009 12:35

Tak to byl KONCERT. Podle meho soudu o 1000% lepsi hudebni produkce, nez Oxygene v Praze. A jinak tam nebyla zadna pruda jako v prazske O2 Arene, zadne detekcni ramy proti "teroristum", ja si tam napochodoval s batohem plnym sklenenych lahvacu a v pohodicce je pak pri koncertu kalil, bezvadny. Jean mi zahral, co jsem mu napsal, tedy v ramci moznosti - na mnou pozadovanou skladbu Calypso nemel lidi - ale neco prearanzovaneho na ten zpusob sesmolil, hned na zacatku, tak to jsem hrozne rad.

Ja byl poprve v zivote v Ostrave, zajezdil jsem si s trolejbusem a tak...a dojmy z Ostravy? Po vystoupeni z Pendolina prvni dojem byl "nechces sex?" od nejake cikorky. Na zpatecni ceste jsem asi 4 hodiny hovoril se tremi mladymi komunisty a snazil se je nasmerovat jinam. Bohuzel byli taky na Jeanovi. Zajimavy den.
Jinak, vizualni dojem z Jarrova koncertu byl mozna o neco horsi, nez na Oxygene tour, nemel tam to zrcadlo a tak, ale mel tam zase hafo koure a super udelane osvetleni (jako vzdy), kazda skladba, kterou hral, "vypadala" jinak, proste skvele. A tentokrat poradne mastil na klavesach, zadny toceni debilnima knobama jak na Oxygene. Bylo to SUPER! Napisu mu, at zase prijede, je to borec.

A moc diky lep za tohle info, bez tebe bych to asi minul. Tahle akce mela o hodne horsi promo, nez Oxygene tour (v podstate zadne, az na par klipu v obchodnich centrech), ale i pres to byla hala v Ostrave zaplnena skoro k prasknuti, narozdil od te O2 Areny, ktera byla tehdy skoro prazdna. Skvele, diky moc lep.

Ja jen nechapu - mel jsem velka ocekavani, hodne velka, ale tohle je prekonalo, bylo to strasne dobre. A ty lasery...no, pujdu to radsi vydejchat ;)

tical

Příspěvek od tical » 06 kvě 2009 16:27

Ahoj, k tomuhle taky vice mene nemam co dodat za cely koncert sem si vsiml asi 3 kiksu, ale o to vic se mi libilo, ze clovek videl, ze to opravdu drti na zivo. A mam dotaz na jeden kiks, ktery ovsem asi nebyl kiksem kdyz bezel celou skladbu ( kterou presne uz vam bohuzel nepovim ), tuto skladbu znam ovsem moc dobre s alba AERO ( nebo vyberu a vic si ted fakt nevzpomenu :D ). A tak kdyz sem slysel prvni zvuky, tak sem byl nadseny, ale pouze do te chvile kdy bubenik rozzvucnil SNARE, nechapal sem nic byl absolutne mimo a to vic jak v 80 ti procent cele skladby, znelo to uplne jak pest na oko a celou skladbu mi tak znicil, kamarad mi vedle potvrdil, ze to je nejake divne nevim... Mel nekdo stejne pocity a nebo zachytil to tu nekdo? Dalsi vec ktera me zklamala, tak zadne skladby z alba teo a tea a nebo sem si aspon nevsim ( album nemam zas tak naposlouchane, ale zdalo se mi, ze tam zadna nehrala ). Jinak zbytek sou jen pozitiva sem rad, ze sem si tuhle akci nenechal ujit.

PS:tolik druhu lidi na jednom koncerte bych fakt necekal :D

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 06 kvě 2009 16:38

Bylo to tak :-) pár kiksů se prostě našlo, ale povedlo se mu to, hlavní je pristě nevypadnout z rozjetýho vlaku :-D pak se daj ustát i takovéhle chyby. Hodně rušivá byla zhruba 50% nefunkčnost "laserových" kláves, ale co už ;-)

Lidí hodně, lahváčů cinkalo okolo spousty, takže jsem Jindyho2 nenašel, ale snad někde jinde a jindy :-D :-D

P.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 kvě 2009 21:40

pavlii: heh, tak vitej zpet, prezili jsme to :) ja bych ti i zavolal, ale potreboval jsem chytit pulnocni rychlik, takze po koncertu nebyl vubec cas a byl jsem stejne uz moc...no, ale to bylo NECO, ty chyby jsem popravde uz ani vubec nevnimal po tom, co jsem si uvedomil, ze tohle je Jarre v plne sile se skvelou show jako za starych casu...

Odpovědět