Křest desky INSANIA Brno/Praha

Informace o vašich akcích a koncertech
fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 15 dub 2007 23:38

> tudy - na druhou stranu je jen Vaše rozhodnutí tam hrát. Vždycky je na výběr - buď akceptuju požadavky majitele a nebrblu pak, nebo jdu jinam

> onehalph - asi jinej kraj, jinej mrav. Tady na Hané se křtí jednou :-) Navíc, když si to tak vezmu, křest by měla být spešl akce, na kterou stojí za to přijít. Když jich bude deset, pomalu to ztrácí na významu. Já doposud znal případy, kdy se pokřtilo a pak se jelo turné k nové desce, ale že by se křtilo několikrát, to jsem doopravdy nevěděl.

Já teda pokřtěnej nejsem, ale taky jsem neviděl, že by se třeba děti křtily ve dvou kostelích, protože jedna babička je z jižních čech :-)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 15 dub 2007 23:40

fantozzi píše:> tudy - na druhou stranu je jen Vaše rozhodnutí tam hrát. Vždycky je na výběr - buď akceptuju požadavky majitele a nebrblu pak, nebo jdu jinam
to je jak u blbejch...

Stejně tak nemusím platit daně v téhle republice, ale můžu se odstěhovat do Austrálie :roll:
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 15 dub 2007 23:43

no né jak u blbejch, jen mi příjde zcestný to věčný naříkání. Buď tam chci hrát a pak to budu muset risknout, nebo holt půjdu jinam...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 15 dub 2007 23:59

Fantozi: ale proč to vlastně řešíš? Tak to prostě je a každý to snad ví. Já jen v úvodu odpovídal na dotaz, proč to v Brně stojí 140,-Kč

Jinak ohledně toho riskování: většinou fungují dva modely:
1) klub má vlastní bar, na kterém má zisk. A nájem je pak v rozumných mezích
2) Nájem je vysoký, ale máš šanci si něco vydělat na prodeji alkoholu

no a pak je třetí model - Fléda.
Jako OK, je to prestižní klub s dobrým zázemím a když chceš jednou za čas udělat fakt slušnou akci, tak do toho jdeš. Ale na pořádání normálních koncertů to není (myslím tím několik slušných amaterských kapel, kterým bys měl nedejbože proplatit cesťák). Tam už je jediná možnost - mít sponzory.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 16 dub 2007 00:26

no, řeším to, protože se to tady nějak, díky lupovi, nakouslo :-) A taky pro to, že jsem docela rád, že žijeme v tržní ekonomice, kde si majitel určuje podmínky ;-)

A na "normální" koncert si holt buď vemeš nškoho, kdo lidi natáhne, nebo toho sponzora, když to tam mermomocí chceš.

onehalph

Příspěvek od onehalph » 16 dub 2007 08:43

Pytkin, fantozzi: myslim, ze neni vyjimka, kdyz ma kapela 2-3 krty (treba Praha, Brno, Ostrava) - ja to beru jako predstaveni desky za pritomnosti nejakeho hosta a tak - nesrovnavam to vubec s klasickym krestanskym aktem - ale jako ve vsem, co nepodleha zakonu - moznych je vic variant :-)

Tudy: abychom tady nemlatili prazdnou slamu - jak vam to dopadlo? Normalne bych prisel, ale hrali jsme ten den taky (na Favale) a jeste jsme museli stihnout dorazit na kamosovu svatbu (bavit se) - bylo to narocny ... :-)

onehalph

Příspěvek od onehalph » 16 dub 2007 08:45

fantozzi: no nadseni Ti nechybi - uvidime, jak se Tve mladicke idealy budou promitat v praxi - jak Ti budou po chuti podminky majitelu klubu :-) Neber to zle - na jednu stranu je mi to sympaticky, ale na druhou stranu se tomu pousmivam ....

Tudy

Příspěvek od Tudy » 16 dub 2007 08:49

Onehalph: mně se to moc líbilo. Lidi skvěle reagovali na songy z nové desky (což se pozitivně projevilo na prodejnosti triček i CD :) ).
Dnes je ta Praha a mám z toho trochu obavu, aby to pro změnu nebylo zklamání.
Ale to je fuk, stejně do toho dáme všechno! :)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 16 dub 2007 09:36

:) no me znamej taky rikal ze na Insanii pujde tak bych se toho nebal. Vzdycky je to risk, bud si pronajmes klub , neses riziko ale taky muze prijit spousta lidi a vydelas, nebo to nechas na klubu, dostanes minimum ale zase nehrajes v nejakym sklepe pro 20 lidi. :)

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 16 dub 2007 11:06

> Onehalph - no, ve svete hudby se pohybuju osmým rokem, tak uz zhruba vím, jak to chodí. Ale jiný kraj, jiný mrav.

Reknu ti, jak to chodí u nás. Tady je vetsina kapel, co hraji zabavy (prevzate pisnicky od Argemy po Sepulturu). Nektere hraji i vvlastni tvorbu, ty pak maji vernejsi fanousky. No a pak jsou kapely s výhradne vlastní tvorbou - treba ta nase. Hrava se na vesnicich a mensich mestech, kde chodi od 100 do 1500(jednou za rok :-)) lidi, podle akce, kapely mista a tak...

No a kapela hrajici vlastni veci se teda domluvi s tou tancovackovou a udelaji akci spolu. Poradatelu je tady nastesti porad celkem dost a salu, kam jsou lidi schopni prijit zatim taky...

No a v Olomouci samotne je par klubu, kde se da hrat a zadnej neni takjova vyzirka, jak fleda :-)

> Tudy - tak to gratuluju, ze se vam to vydarilo

LUPO

Příspěvek od LUPO » 16 dub 2007 11:16

fantozzi: myslim ze pro Insanii by hrani s nejakou olomouckou tancovackovou bandou bylo hardcore vitezstvi! :))

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 16 dub 2007 11:51

> lupo ja nepsal o insanii ;-)

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 16 dub 2007 11:54

a taky o tom, jak to chodi tady. buď si pronajmes v olmiku klub, nebo jedes na venkov ;-)

vasek

Příspěvek od vasek » 17 dub 2007 10:14

co se týče těch vícenásobných křtů, tak podle mě to je klasický výdobytek dnešní doby, kdy je cokoliv zneužito za tím účelem, aby se víc prodalo...

onehalph

Příspěvek od onehalph » 17 dub 2007 10:22

vasek: nesouhlasim - ale nevyvracim Ti to ... ja treba vim, ze sam bych se nevydal treba do Prahy na krest (byt me oblibene) kapely - ale kdyz bude krest v Brne, pujdu ... atd. - takze je to spis o lenosti :-)

Odpovědět