SONICAVE - 13.11. jeskyně Výpustek

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
Magion

SONICAVE - 13.11. jeskyně Výpustek

Příspěvek od Magion » 03 lis 2010 18:10

Zdravím,

chtěl bych Vás, které to zaujme, pozvat na koncert v instalaci SONICAVE, kterou jsem během posledních dvou let průběžně vytvářel. Akce proběhne v rámci festivalu NEWNEW - http://www.newnew.cz.
Bude to hodně experimentální záležitost!(vše z Max/msp + akustické nástroje)

info: http://www.sonicave.com

budu hrát na tento nástroj - Medůzu - kterou jsem s kamarádem (elektrikářem) vytvořil:

Obrázek

Jste zváni! :wink:
Naposledy upravil(a) Magion dne 03 lis 2010 19:14, celkem upraveno 1 x.

Vlad

Re: SONICAVE - 13.11. jeskyně Výpustek

Příspěvek od Vlad » 03 lis 2010 18:56

ty jo, vypada to pekne ulitle (teda jestli to pak taky neodleti). Medusa je kontroler, nebo to vyluzuje nejaky zvuky? Asi je to popsany na strankach, tak ja se tam juknu :wink:
Ted koukam ze v ramci toho festivalu prijede Jon Hopkins. Jeho Opalescent mam moc rad. Tak si ho v Brne uzijte
Jinak preju at se akce povede. Opravdu originalni

Magion

Příspěvek od Magion » 03 lis 2010 19:13

Medůza je v podstatě kontroler - 10x on/off + 5x lineární data ( vzdálenost rukou od senzoru).
Veškeré zvuky vznikají pak na základě dat ze senzorů v max/msp. na základě amplitud v jednotlivých kanálech se řídí světla. Tak nějak v kostce řečeno...
Jinak díky za přání!

c9000

Příspěvek od c9000 » 03 lis 2010 20:09

Tak to je fakt magion :wink: , obdivuju lidi co dokážou vlästními silami vytvořit takovéhle inovativní úlety (myslim medůzu).
Btw. celý to číst nebudu (dnešní lenost mi to nedovolí) jen se zaptám jak dlouho ten nástroj vznikal?
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Magion

Příspěvek od Magion » 03 lis 2010 20:57

Medůza vznikala v různých přerušovaných fázích cca jeden rok. Původní, ale už funkční varianta vznikla docela rychle - za cca 14dní. Vypadala takto:
Obrázek
To bylo prezentovaný na Býčí skále v roce 2009, kde celá instalace původně byla. Od tý doby se přesunula do další jeskyně a prošla dalším vývojem.
Jiná věc byl ale software, o kterým to teď je hlavně - tak aby se na ni dalo fakt něco slušeného zahrát jsem ho tunil (vlastně stále tuním) několik měsíců. S maxem to je fakt krapet náročný.
Taky jsem doupravil vnitřní osvětlení - to bylo taky docela dlouhý koumání jak na to...
Kromě medůzy bylo ovšem hodně náročný vytvoření celých světelných sítí, naprogramování a nainstalování v jeskyni.
viz toto foto:
Obrázek
to malý kulatý dole je medůza (jen tak pro upřesnění měřítka...)

Magion

Příspěvek od Magion » 07 bře 2011 11:19

Tak jsem se dokopal a sestříhal záznam z koncertu SONICAVE.
Na koncert se sjelo nakonec docela dost lidí, což mě fakt zaskočilo. Jeskyně byla plná :shock:
Celý koncert byl improvizovaný - jen s domluveou dramaturgiclkou strukturou. Jako hudebníci jsme se sešli až přímo na pódiu, což bylo někdy určitě cítit. Chystám koncert cca v červnu zopakovat a dopilovat.
Zvuk je jen z kamery, takže velmi ilustrativní.
Elektronický zvuk se pohyboval v 10.1 soundsystemu a celý byl tvořen v Max/msp.
Akustické nástroje byly zcela unpluged - naostro.
Budu rád za kometnáře - vím, že to je docela nestandart, ale mě ty experimenty prostě baví :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 07 bře 2011 11:35

zajímavá performance, zvlášť v kombinaci s akustikou jeskyně... chvílema mi to připomínalo Cinematic Orchestra... a 10.1 soundsystem, to zní taky lákavě 8)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 bře 2011 11:44

pekny, zajimavy

Magion

Příspěvek od Magion » 07 bře 2011 12:36

Díky :)
doufám,že příště to bude ještě vychytanější. :wink: Nástup, osvětlení prostoru , secvičený části, konec...
Ono tvořit hudbu v Maxovi je fakt peklo :evil: - kdybych ten čas co jsem strávil na samotným systému hudba-světla věnoval tvorbě hudby, třeba v Abletonu, tak mám tuny hudby - no ale zase žádná medůza, žádný světla... vše má svoje.
10.1. funguje fakt dobře - to se zaznamenat nedá. Používám několik "rotačních-spacializačních" objektů, do kterých posílám jednotlivý motivy. Každej motiv se pak pohybuje v 10.1. nezávisle. Jsou tam tedy 4 pohybující se skupiny.
Tady ty spacializace jsou dost CPU žrouti - původně jsem chtěl mít každej sampler, synt v prostoru zvlášť, ale CPU šel do vývrtky... tak jsem redukoval a našel i tak docela dobrý řešení.
Ted se pokusím implementovat celý software do M4L - pak bych mohl využívat celý supr Live engine a to by se hrálo zase jinak... nevím, ale jestli se mi to podaří - ta moje původní max patch je obrovská obluda plná subpatchí a vše ve verzi 4.5...
-
a nejlepší byl bar - červená dodávka v jeskyni - svařák, panáky, kafe... pohoda

Odpovědět