Export z ACID PRO 5 do Cubase SX::

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
jitka

Export z ACID PRO 5 do Cubase SX::

Příspěvek od jitka » 09 úno 2006 23:03

ahoj!

Mám problém s Acidem PRO - mám mraky projektů vytvořených v tomto loopovacím programu a z důvodu přechodu na Cubase chci tyto projekty nějak co nejméně bolestně exportovat. Nepotřebuji export wavů - potřebuji, aby se mi jednotlivé loopy převedly na eventy v Cubase, exportovali se jednotlivé hlasitosti, obálky, no prostě všechno nastavení jednotlivých tracků.

Acid PRO nepodporuje OMF, což je v podstatě to jediné, co já potřebuji. Jelikož mám Cubase SX2 a hledala jsem jak to převést a nenašla, koukla jsem na nové "fíčury" SX3ky a našla, že Cubase SX3 podporuje ACID pro soubory - bylo to ale napsáno pod sekcí Audio warping - takže nevím, jestli prostě podporuje acid jako takovej, nebo jen pro tyto algoritmy :?: ...

Koukala jsem i na soft: http://www.cuibono-soft.com/, tam ale podporu ACIDu nehlásají - napsala jsem tam mailka, uvidím co mi pošlou zpět, popř. sem napíšu :wink: ...

Jedinej metafile, kterej se mi z Acidu podařilo pro track vyexportovat byl soubor *.sfk, což je jen soubor zobrazení wavu na obrazuvku (obdoba .peak v Cubase) :?

Nemá někdo nějakou zkušenost/radu? :?:

Fakt se mi nechce nad tím převodem strávit měsíc :cry:

Dík moc! Jitka

Venti

Příspěvek od Venti » 10 úno 2006 00:57

Ahoj Jitko
Neviem ci Ti presne odpoviem na to co chces.. ale ja by som to spustil spolu. Cubase aj Acid maju REWIRE, teda mozes oba programy nechat bezat naraz.
A nemusis nic exportovat, prevadzat... a myslim ze aj pri renderingu vysledneho wavu bude troska lepsia kvalita ako iba cez acid.
Tak to mam ja z mojich skusenosti ;)

jitka

Příspěvek od jitka » 10 úno 2006 08:29

no na to jsem taky v nejhorším případě myslela, ale to neřeší ten problém, že by se mi to do Cubase nahrálo staticky do wavů, i když třeba do jednotlivých tracků. Mám na mysli nějaký export, který dokáže přenést i Acidového volume envelope každého tracku do volume "sub"tracku v Cubase a jiná taková nastavení. Myslela jsem, že tohle právě je záležitost exportu do OMF, ten ale Acid nemá (Cubase ANO)....

Odpovědět