Externa zvukovka pre Macbook Pro

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
dekolt

Re: Externa zvukovka pre Macbook Pro

Příspěvek od dekolt » 31 led 2012 11:00

No ten Duet 2 vypada samozrejme skvele, jen ty konektory jsou vyreseny fakt hrozne a cena je vic nez dvojnasobna nez ta e-mu. Ja jsem spis mel na mysli neco jako FOCUSRITE Saffire PRO 14. Tim firewirem bych navic usetril jedno USB na macbooku. Cetl jsem ale dost prispevku ze z nejakeho duvodu fw zvukovky na macbooku blbnou (ty prispevky ale byly 3-4 roky stary). Mate s tim nekdo zkusenost? (S OS Lion?)

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 31 led 2012 12:35

dekolt píše:No ten Duet 2 vypada samozrejme skvele, jen ty konektory jsou vyreseny fakt hrozne a cena je vic nez dvojnasobna nez ta e-mu. Ja jsem spis mel na mysli neco jako FOCUSRITE Saffire PRO 14. Tim firewirem bych navic usetril jedno USB na macbooku. Cetl jsem ale dost prispevku ze z nejakeho duvodu fw zvukovky na macbooku blbnou (ty prispevky ale byly 3-4 roky stary). Mate s tim nekdo zkusenost? (S OS Lion?)
No ja se divim ze vubec jsou ovladace EMU pro OSX, kdyz uz je to ted bohuzel CreativeLabs shit... No duet me napadl, protoze je to zvukovka delana aby makala s applama. Sam s tim mam zkusenosti a funguje to bezvadne. No napadlo me, kouknout se po Duetu 1 z druhy ruky, ten je FW. Jinak problemy s FW zvukovkama na applu sem se nesetkal, vsechny co jsem zkousel fungovaly naprosto bez problemu (Duet, Ensemble, Digi002, Digi003, RME FF800). Takze to spis byla zalezitost zvukovky nez applu... Jinak na Lionu jeste nejedu, takze zkusenosti mam se snow leopardem...

dekolt

Příspěvek od dekolt » 31 led 2012 12:48

Diky. Ma teda nekdo postreh k sestave FOCUSRITE Saffire PRO 14 (FireWire) - macbook pro (Lion) - cubase ?
(Duet 1 bohuzel ne, potrebuju min. dva vstupy a babyface je pro me to same jako duet 2 = draha zalezitost s hloupym resenim konektoru)

RuSh

Příspěvek od RuSh » 01 úno 2012 10:26

Tiež práve riešim zvukovku...

Čo vravíte na NI Komplete Audio 6?

Rozhodujem sa zatiaľ medzi ňou a FOCUSRITE SAFFIRE PRO 14...

RuSh

Příspěvek od RuSh » 01 úno 2012 10:28

renecek píše:Ahojte, som tu novy a toto je moj prvy post, tak verim, ze ma pekne privitate a poradite mi :lol:

V blizkej dobe si planujem kupit Macbook Pro 15".

http://www.alza.sk/apple-macbook-pro-15-en-d165283.htm

Potrebujem, resp. chcem ho len kvoli hudbe a to kvoli tvorbe v abletone (neskor mozno Logic Pro) a mozno na live hranie (djing). Povodne som chcel 17", ale ked sa nad tym zamyslim, je asi dost velky a bolo by neprakticke nosit ho stale so sebou. Preto sa pytam, aku zvukovu kartu by ste mi k macbooku odporucili? Pohybujme sa v cenovej kategorii do cca 250,- €.

Zatial nepouzivam ziadny externy hardware, no casom si planujem postupne kupit veci, ktore budem potrebovat.

Dakujem zatial

Možno by sa ti oplatilo pár mesiacov počkať na nové MBP. Predpokladám že už budú mať Ivy Bride CPU...

EGA

Příspěvek od EGA » 01 úno 2012 16:52

mám mbp 13" a čo sa týka workspace, chelo by to viac, hlavne keď človek pracuje aj s videom. v budúcnosti to poriešim druhým monitorom, ale dá sa s tým bez problémov pracovať, samozrejme.

samotný mbp má celkom slušnú internú zvukovku, čistý výstup a minimálnu latenciu. keď nemám v pláne zrovna nahrávať synt, alebo procesovať mikrofón, externú zvukovku ani nezapájam..

doma mám focusrite saffire usb 6. klasická budgetová zvukovečka, imho o čosi lepšia ako m-audio fast track pro, ale žiadny zázrak. ak chceš pracovať s mikrofónmi, poobzeraj sa po niečom s poriadnymi preampami. RME, apogee, vyššie rady focusrite.. asi kľudne aj motu, presonus,.. s tými ale nemám osobné skúsenosti, takže si nebudem vymýšľať .]

Odpovědět