link na Petici za lepší OS X fw driver (& podporu mLAn)

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
velvet

link na Petici za lepší OS X fw driver (& podporu mLAn)

Příspěvek od velvet » 14 pro 2006 15:02

Toto je info o probíhající petici a odkaz na ní.

Petition for better OS X fw drivers (& mLAn support)

Why should be interested although you are not using mLAn gear?

mLAn is a protocol developed by Yamaha for transferring audio and MIDI data over single firewire cable (FW400).

The OS X situation with firewire I/O devices, in general, is following: a lot companies ( Apogee, Focusrite, Presonus, Yamaha to name some of them) advertise their products as "OSX compatible" or similar. Unfortunately their devices are using native apple's FireWire driver. This firewire driver is not suitable for transferring audio and it causes problems and issues like "Random offset" (of recorded or simply incomming audio). The OS X firewire audio problem is known for some Mac users since the release of OS X. And it took Apple almost TWO years to confirm that this problem does exist.

More companies released FW I/O devices which rely on Apple OS X FireWire drivers this year. These devices can not offer sample accuracy for audio applications for example and manufacturers of these devices does not inform potential buyers about this problem. Customers have every right to expect proper functioning and fully featured software support for their (computer related in this case) products. The situation when manufacturer of the hardware blames apple and vice versa is unacceptable.

The mLAn problem is not only "Apple related" . Not only that mLAn products (their software) use the IEC61883-6 streaming in the Apple FireWire Audio driver, and the Yamaha mLAN software relies on the integrity of this streaming. But also Yamaha software for OS X is far from beying perfect and does not offer the same functionality for mLAn devices like mLAn software for WinXP. And mLan devices were advertised not only as OS X compatible, but also as cross-platform.

That is why mLAn Mac users have decided to react to both Apple and Yamaha's inactivity over the last year or two. The users are determined to claim their rights and have launched a petition.

For reasons I explained above, please consider reading/signing our petition, though you are not using mLAn gear.

You can find the petition here:

http://www.ipetitions.com/petition/savemlanonthemac/

You can get more information on the situation here:

http://www.christianmccormick.com/mlansite/

We hope you will join us in trying to get Apple and Yamaha (and other hardware manufacturers) to move on this important issue.

Thank you for your time.

PS- we know that FireWire SDK version 23 for Mac OS X was released but after some tests it became clear, that the random offset still persists, although it generates less offset values.
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

aum generator

Příspěvek od aum generator » 14 pro 2006 16:32

dost smutne ze pocitace o ktorych sa hovori ake su dobre na audio nemaju taketo zakladne veci poriesene, a hlavne to ako sa apple k tomu stavia. tento problem uz tu je pekne dlho a nespravili s tym zatial dokopy nic....apple mi cim dalej tym viac pripominaju microsoft.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 pro 2006 17:04

Takovýchle "peticí" pro Apple už bylo více (hlučné PowerBooky, PowerMacy) apod., sám jsem je kdysi i podepsal. Ovšem Apple na tohle všechno většinou povýšeně prdí ...

velvet

Příspěvek od velvet » 14 pro 2006 17:14

Dokonce si myslím, že Microsoft se v mnoha ohledech chová k (potenciálním) zákazníkům lépe. Snad by mohl, coby akcionář Applu přispět ke zlepšení i tady :?

Na firmě Apple mne samozřejmě štve její politika "utajování a zatajování".
A co se týče firewire-to je pořádná ostuda. Je to "applí" dítě a na Macu se "neumí" chovat. Oni nejenže svedli všechny firewire konektory do jednoho busu na gé pětkách, ale prý také na nových MacIntel towerech :!: To se pak nemůže člověk divit, že dochází ke konfliktům, když má externí firewire hard disk, firewire I/O zvukovku a ještě např. Focusrite Liquid Mix nebo SSL Duende...

Jelikož mám zkušenosti i s písidlama, myslím si o počítačích svoje. Na ho... můžou být jak PC , tak Mac .
I když mám PC i Notebook s WinXP, pokud mám možnost volby, pracuju na Macu v OS X. Možná škoda, že Apple koupili Emagic, i když na druhou stranu těžko říct, jak by LogicPro vypadal (v přeneseném slova smyslu) nebýt Apple. A Logic já osobně mám ze všech DAWs co jsem přišel do styku nejradši.

Prosím, přispějte svým podpisem kdo můžeš.

velvet

Příspěvek od velvet » 14 pro 2006 17:47

Ivo, to mne samozřejmě na Apple vadí, jakým způsobem se většinou staví k problému.

Máme přislíbeno, že o naší záležitosti budou referovat na Sonic state, Harmony Central, snad S.O.S. a jinde...

Kromě toho už delší dobu jedna mezinárodní právní kancelář (NY,London, Paris) prověřuje možnost "mezinárodní" žaloby proti nadnárodní korporaci (korporacím) a má zájem na našem případu-měla by šanci podat jako první takovouto žalobu. V brzké době snad budou Bruselem ratifikovány předpisy, na jejichž základě bude možno žalobu v našem (mLAn uživatelé na Macu) případě podat. Tato žaloba by patrně směřovala spíše proti korporaci Yamaha, než proti Jablku, jelikož to byla Yamaha , kdo prodal zařízení s logem OSX compatible a jinými nápisy o funkčnosti zařízení, jež ve skutečnosti nefunguje tak, jak bylo uvedeno (např. cross-platform je velmi problematická...).
V každém případě si od této petice slibuji víc než od těch předchozích :roll:
A když nic, tak znovu a znovu :twisted:
Jim (výrobcům jako je Apple) se díky nově příjmaným právním předpisům zužuje "manévrovací" prostor pro jejich mlčení , mlžení a povýšenecké žvásty o firemní politice. Pomalu, ale jistě. A ke vzniku takových nových předpisů přispívají i takové akce, jako je tato petice.

Proto prosím, pokud máte chvíli (cca minutu), zajímá vás FW audio na Macu podpořte jí (nás).

Díky!

PS- před lety byla obdobná situace s ovladači pro Yamahu DSPF. Až po velkém nátlaku a petici od uživatelů se Yamaha uvolila napsat řádně fungující ovladače

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 pro 2006 18:05

No já jsem se před nějakými 2,5 roky raději přesunul od Apple do náruče Billa Gatese a zatím zde vše probíhá bez problémů a k plné spokojenosti a žádné petice psáti netřeba :wink: Zpět bych se nevracel ani proti nabídce poslaneckého křesla :-)))

velvet

Příspěvek od velvet » 14 pro 2006 18:50

No, poslanecké křeslo v našem zákonodárném sboru-to je jistě tak náročná záležitost, že i já radši zůstanu u Maca a budu každej den trávit dvě minuty kalibrací offsetu :lol:

Odpovědět