Mac OSX - startup app - problém

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
lottewerther

Mac OSX - startup app - problém

Příspěvek od lottewerther » 16 lis 2011 15:35

Zdravim Ezone,
pořídil jsem si macmini čistě jako engine pro Maschine, vestavěl to do kufříku s fireface 400 a několika HW synthy, ale nedaří se mi nastavit Maschine jako StartUp application. Cestu Accounts\Login items jsem pochopitelně objevil, ale mac se stejně nastartuje bez Maschine. Ten se spustí automaticky až když se rozhodnu mac vypnout. (tJ- 1. SHUTDOWN, 2. scanapp v shutdownu zabrání, 3. najede Maschine.) V macech se nevyznám, prostě jsem chtěl takový Turbo MPC na komponování a live hraní bez myši a monitoru, pro pocit HW, nechci sebou tahat monitor, myš ani klávesnici, který mě poslední dobou prokazatelně brzděj v tvůrčím procesu. Tak se ptám: Musím tam ještě někde něco nastavit?

A dále: Dá se v MacOSX někde nastavit, aby mě počítač nablble neinormoval o tom, že k němu není připojená myš nebo klávesnice, když to samozřejmě vím? Tohle okno by automatický start Maschine zřejmě taky komplikovalo. Ale Maschine nestartuje ani s připojenou periferií.

Díky

Pytkin
Moderátor

Re: Mac OSX - startup app - problém

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2011 15:56

automaticky start spravis tak , ze si ho das do docku , a pravym gombikom vyberies options/open at login ..

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 16 lis 2011 16:16

Bohužel, Maschine v docku mám a open at login mám zaškrtnuté, drhne to asi někde jinde. Diky.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 16 lis 2011 17:54

nejlepe by bylo, kdyby ti pomohl nekdo kdo zna unix.
jinak to muzes zkusit sam pres panel System Preferences/Accounts (Users&Groups)/Login Items

opravdicky znalec unixu te samozrejme zbavi i tech hlasek s klavesnici a mysi...

jinak receno - vsechno lze.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2011 18:16

toto ani neni moc vec unixu , ale priamo specificka vec OSX ..

Odpovědět