SSD a MacBook PRO

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
JohnyDeza

SSD a MacBook PRO

Příspěvek od JohnyDeza » 04 črc 2011 14:48

Ahoj,
chci si rozšířit svůj MacBook PRO, místo mechaniky chci SSD systémový disk. Máte někdo zkušenosti s některými typy či značkami v počítačích Apple? :wink:

Settler

Re: SSD a MacBook PRO

Příspěvek od Settler » 04 črc 2011 16:21

O Apple nejde.. zalezi v podstate jen na radici disku samotneho.. resp. v tech byva nejcasteji kamen urazu.. vubec se nerid papirovyma cislama, protoze prave ty o radici a IOPS nereknou casto nic.. funguji a kupuji se OCZka, u kterych je to ale vzdy neustaly boj s firmware.. sazkou na jistotu, je Intel..
Tzn. doporuceni.. kup si Intel 320.. doporucuju zacit u 120GB a vyse.. NAND cipy se zapojuji paralelne, a proto vyssi kapacita prinasi vyssi prenosy..

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2AN000157Z
Naposledy upravil(a) Settler dne 05 črc 2011 12:13, celkem upraveno 1 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 črc 2011 16:49

to mi pripomnelo, lehce k tematu, kamarad prave tweetoval: "apparently new 10.6.8. osx update fucks up some ssd drives including mine, in apple we trust", tak pozor.

JohnyDeza

Příspěvek od JohnyDeza » 04 črc 2011 17:19

Settler: Jj, je mi jasné, že prakticky každý povedenější SSD disk mi dost výrazně navýší výkon, takže bechenmarky pro mě zas tak vysokou roli nehrají, jde mi právě o tu odladěnost... Co se týče OCZ, o něm vím, že jej dost lidí do MacBooků nasazovalo, ale že s nimi občas bývají problémy a to, co tato firma předvedla s přechodem na 25mn mě dostalo... Díky za radu! :wink:

Brooklyn / juanita juarez: Teď jde o to, jak to myslel... Jestli jakože to s nimi nějak blbne, nebo jako podpora TRIMu jen pro Apple SSD. V tom druhém případě existuje utilita TRIM enabler :lol: http://www.groths.org/?p=308

Odpovědět