amatér - problém s midi nastavením

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
vasekg

amatér - problém s midi nastavením

Příspěvek od vasekg » 23 kvě 2012 17:08

Dobrý den, někdy před 15ti lety jsem si hrál s MIDI, ale od té doby jsem vše zapomněl - léta v rádiu a televizi mě popohnala jiným směrem a teď jsem se dostal do úzkých, proto zde žádám o radu. Potřebuji pro dětský sbor nahrát pár melodií a protože sice hraju na piáno, ale asi bych to nedal bez chyby, chtěl bych záznam nahrát do kompu a editovat.
Mám staré samohrajky Casio WK 1200 a teď ze sboru půjčené Yamaha DGX 505. Protože stříhám reklamy, mám legálně zakoupený Vegas a s ním i ACID pro.

Jakmile přes midi propojím jakékoliv samohrajky, do PC mi nahrává jen melodická linka a občas bicí, nic jiného. "Půjčil" jsem si tedy Cubase v nějaké pětkové verzi a dělá mi to to samé.

1. Jak prosím zařídit, aby editory v PC nahrávaly všechno...resp. aby to do nich vůbec lezlo?
2. Je to nastavením těch kláves, nebo ACID/Cubase?

Ještě si dovolím další začátečnický dotaz:

3. před lety jsem měl problém, že mi všechny nástroje lezly do jedné linky, snad se to nestane i teď, ale pokud ano, jakou funkcí to rozdělím podle nástrojů?

Omlouvám se, pokud jsou tyto dotazy někde zde již zodpovězeny, ale snažil jsem se to tu prohledat, ale je toho prostě moc.

Acid mi přijde více "user friendly", Cubase je lehce nepřehledný, ale ze zkušenosti vím, že za pár měsíců mi to bude připadat jako hračka.

4. Má smysl se tedy orientovat na origoš vlastněný Acid, nebo se mám začít prokousávat Cubase (protože mi v budoucnu nabídne víc)? Klidně si ji koupím, pokud to bude stát za to, protože toho hraní a tvoření bude dost.

Co já bych dal za nějaký rychlokurz MIDI :-)

Protože nevím, do jaké části fóra dotazy směrovat, jsou zde, klidně je přesuňte na vhodnější místo.

Děkuji velmi mnoho za pomoc! Vašek G.

hubert

Re: amatér - problém s midi nastavením

Příspěvek od hubert » 23 kvě 2012 17:38

Co sa tyka zaznamu MIDI, tak Cubase nahra do jednej MIDI stopy vsetko co dostane na MIDI input. Tuto stopu potom treba rozdelit na jednotlive MIDI kanaly (je na to v Cubase funkcia) a tym pridelit nastroje ktore tam maju hrat. Bicie su standardne na 10tom kanali, basa na druhom....dalsie party uz vysielaju samohrajky dost rozne. Takze ak sa ti do MIDI stopy nahra len nieco, napr melodicka linka alebo bicie a nenahra sa Ti automaticky doprovod ktory samohrajka generuje, je to problem samohrajky. A to bud generalny to znamena ze ine stopy nevysiela do MIDI...ale vo vacsine pripadov a to sa myslim tyka aj WK1200 je to len o tom ze treba v MIDI nastaveni vysielanie tychto stop zapnut. Potom to Cubase zaznamena ako som uz napisal vyssie.

vasekg

Re: amatér - problém s midi nastavením

Příspěvek od vasekg » 24 kvě 2012 11:47

Aha, děkuji, jdu tedy stahovat manuály k samohrajkám :-) Až se mi to povede nastavit, pokusím se to rozjet s Cubase, najít onu funkci a snad se zadaří.

Mám z všech těch nastavení hlavu v pejru, kdyby tady tak byl někdo od Bělé pod Bezdězem nebo Mladé Boleslavi, rád ho pozvu na pivko výměnou za pár rad :)

Odpovědět