Audio bounce problém

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
vasekg

Audio bounce problém

Příspěvek od vasekg » 05 zář 2015 12:06

Ahoj, mám problém s audio bounce, kdy chci provést tuto funkci v jedné stopě ( z několika rozestříhaných částí vyrenderovat jednu novou) a Cubase 8 mi to vždy podladí (jako např. změna ze 48 na 44,1 KHz)

Projekt mám nastavený na 44.1, 32 bit float a nechápu, jestli dělám někde něco špatně, případně+, zdali je to problém win 10, pod kterými Cubase provozuji.
Byl by to v mém případě první problém s novými windows.

Mimochodem úplně stejný problém funguje, pokud udělám audio mixdown a vyexportovanou stopu hodím zpět do projektu, opět to podladí.

Díky za každou dobrou radu.

Vašek

Stan

Re: Audio bounce problém

Příspěvek od Stan » 05 zář 2015 14:32

Jak provadis Bounce? Pokud funkci "Render in place" pak by to melo byt vse vporadku, pokud funkci "Export as" pak se podivej na nastaveni samplovaci frekvence s kterou exportujes. Pokud importujes jinou samplovaci frekvenci nez na jakou je projekt nastaven (napr 48kHz do 44kHz) pak se to bude prirozene poladovat.

Pokud mas takoveto samply a chces je importovat nebo jsou jiz v projektu pak je treba je jim zmenit samplovaci frekvenci bud v cubase nebo pred/pri importem .

Mas vice moznosti:
1.(pri importu)
nastavit automaticky konvertovat pri importu
Prefs > Editing > Audio > On Import Audio Files > Use settings > Convert & Copy to Proj

2.(v projektu)
otevrit pool zvolit sampl ktery ma jinou samplovaci frekvenci->pravy klik a zvol "Convert files..." a nastav si potrebne parametry

3.(pred importem)
pouziti externi progamu pro konverzi (pokud neveris kvalite konverze impementovane v Cubase)

Odpovědět