Cesky manual k Cubase SX 3

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
lukemarty

Cesky manual k Cubase SX 3

Příspěvek od lukemarty » 28 led 2007 14:55

Ahoj lidi

Tento tyden jsem si koupil cesky manual k Cubase SX 3 od Disku Boskovice. Jake to zklamani, kdyz jsem zjistil, ze je to stale ten samy manual k Cubase SX 1 (bila brozovana kniha cca 800 stran), ktery vysel pred cca tremi lety, akorat je tam na poslenich 50ti stranach par informaci o novinkach v Cubase SX 3.1

Volal jsem do Disku Boskovice, aby mi dali nejake rozumne vysvetleni co to ma znamenat (kniha stala 670,- s dph) a oni od toho dali ruce pryc, ze to neni jejich problem a dostal jsem telefon na borca co ten preklad delal. Tak jsem s nim mluvil a on mi rekl, ze to takhle proste je, protoze neni mozne stale znovu prekladat manual pri zmene verze :)

Nakonec jsem se rozhodl, ze na to seru a nebudu to resit. Stalo by mne to ve finale vic penez/casu nez tech vyhozenejch sedm stovek.

Jen doporuceni pro ostatni CESKY PREKLAD MANUALU K CUBASE SX 3 NE-KU-PUJ-TE slovy NEKUPUJTE

Dno

Příspěvek od Dno » 28 led 2007 19:19

ten preklad nerobil pavlii ?

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 28 led 2007 19:47

Dno píše:ten preklad nerobil pavlii ?
Tak to skutecne netusim, ale bez ohledu na to, kdo ten preklad delal je pomerne zavadejici to prodavat jako manual k SX 3, kdyz je to starej manual s dotiskem :(

Mimochodem ta kniha k Cubase SX 1 byla a je vyborna.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 28 led 2007 20:03

Dno píše:ten preklad nerobil pavlii ?
DOPLNENI:

Jo delal to pavlii :) Timto mu dekuji za skvely preklad manualu k SX 1

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 28 led 2007 20:09

DOPLNENI 2:

Jen pro info. Na foru mediaportu o cubase sx je taky jeden prispevek ohledne tohoto problemu

http://www.cubase.cz/viewtopic.php?t=181

skoda, ze bez odezvy :(

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 led 2007 21:45

Me by nevadilo, kdyby to bylo jenom updatovany pro SX3, ale narazil jsem tam i na veci, ktery jsou v SX3 jinak nez v tom manualu. Uz si presne nepamatuju, co to bylo, ale tusim neco kolem aktivovani vstupu treba. No a ta cena - to je dalsi vec, za skoro 700kc bych cekal kvalitnejsi provedeni, nez zkroucena knizka na recyklovanym papire. Pravda, obsah je primarni, ale prece jen...

Dno

Příspěvek od Dno » 28 led 2007 21:50

pavlii tu uz tusim cosi o tom pisal ..

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 28 led 2007 21:58

Kermitak píše:Me by nevadilo, kdyby to bylo jenom updatovany pro SX3, ale narazil jsem tam i na veci, ktery jsou v SX3 jinak nez v tom manualu. Uz si presne nepamatuju, co to bylo, ale tusim neco kolem aktivovani vstupu treba. No a ta cena - to je dalsi vec, za skoro 700kc bych cekal kvalitnejsi provedeni, nez zkroucena knizka na recyklovanym papire. Pravda, obsah je primarni, ale prece jen...
Pravdu dis ceece. Ten puvodni manual k SX 1 byl alespon na belenym papire a mel kvalitnejsi obrazky :)
Podle mne je to takovej malej podvod.

Jeste jeden postrech: Bohuzel jsem strelil ten puvodni manual, takze si to nemuzu overit, ale mam pocit, ze v te "nove" knize Cubase SX 3 CZ je i jinej text. Pripada mi ten manual k SX3 takovej obsahove chudej...

Takze zaver: za 670,- mizerna brozura, naprosto neaktualni a postradajici popis zasadnich veci ktere v SX3 jsou.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 28 led 2007 22:01

Dno píše:pavlii tu uz tusim cosi o tom pisal ..
Nevis, kterej to byl thread? nemuzu to najit

Dno

Příspěvek od Dno » 28 led 2007 23:08

lukemarty : dakto sa tiez stazoval na tu knihu mam pocit .. ale ako sa volal thread , to si nepamatam . ved ked sa pavlii pripoji , tak povie ...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 29 led 2007 09:30

Pánové, dostal jsem se k tomuhle threadu až teď. Takže - pokud lukemarty skutečně mluvil s člověkem, co ten překlad dělal, nemluvil se mnou. Jinak co se týče obsahu - ano, dělal jsem překlad SX1 (bílá kniha) a dodělával jsem k tomu (tuším) rozdílovku pro SX3 ve smyslu "co je nového". Přišlo mi na webu Mediaportu, pro které jsem pžeklady dělal, že jsou jiné desky, ale to je jen detail.

Na svou obhajobu bych asi řekl jen toto, že se od začátku v dialogu mezi mnou a zadavatelem prakticky neřešilo, že bych opět překládal ten podrobný anglický manuál. I já jsem navrhoval, že bych přeložil jen nějaký "dodatek", který by obsahoval pouze aktuální věci pro SX3 verzi, které SX1 nemá. Možná to byla trochu chyba, ale já osobně jsem opravdu neměl čas na to, dělat znovu cca 700 stran textu s tím, že pracovní prostředí a práce je víceméně stejné. Vzhledem k tomu, že mi danou věc zadavatel nevyvracel, usoudil jsem, že toto řešení bude postačovat.

Tolik k tématu manuálu.

P.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 29 led 2007 10:24

pavlii píše:Pánové, dostal jsem se k tomuhle threadu až teď. Takže - pokud lukemarty skutečně mluvil s člověkem, co ten překlad dělal, nemluvil se mnou. Jinak co se týče obsahu - ano, dělal jsem překlad SX1 (bílá kniha) a dodělával jsem k tomu (tuším) rozdílovku pro SX3 ve smyslu "co je nového". Přišlo mi na webu Mediaportu, pro které jsem pžeklady dělal, že jsou jiné desky, ale to je jen detail.

Na svou obhajobu bych asi řekl jen toto, že se od začátku v dialogu mezi mnou a zadavatelem prakticky neřešilo, že bych opět překládal ten podrobný anglický manuál. I já jsem navrhoval, že bych přeložil jen nějaký "dodatek", který by obsahoval pouze aktuální věci pro SX3 verzi, které SX1 nemá. Možná to byla trochu chyba, ale já osobně jsem opravdu neměl čas na to, dělat znovu cca 700 stran textu s tím, že pracovní prostředí a práce je víceméně stejné. Vzhledem k tomu, že mi danou věc zadavatel nevyvracel, usoudil jsem, že toto řešení bude postačovat.

Tolik k tématu manuálu.

P.
OK plavlii. Jak jsem psal vyse. V Disku mi minulej tejden dali neci telefonni cislo s tim, ze to je clovek co tu knihu delal. Ze jsi Ty delal jednicku jsem do vcerejska nevedel. Rozhodne to neni utok na Tebe. Diky za pochopeni.

Kazdopadne si stojim za tim, ze za temer 7 stovek je to takovej malej podvudek. Kdyby to prodavali stale jako Cubase SX (bez uvedeni cisla) s podtitulkem aktualizovane vydani a v tirazi bych se docetl, ze obsahuje dotisk se strucnym popisem novinek SX3, tak bych si tu knihu nekoupil, nechal si tu starou a nerekl bych pul slova.

Chtel bych pavlii slyset Tvuj pokud mozno objektivni nazor na tento pristup firmy mediaport.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 29 led 2007 11:16

2lukemarty: OK, projel jsem si specifikaci knihy na webu Mediaport. Je fakt, že mohli přesně uvést, že se jedná o půvosní SX1 verzi s dodatkem pro SX3.1. Nechci nijak soudit přístupy ostatních - zvlášť, když jsem v tomhle v zásadě nemočen také - takže určitě uznáš určitou loajálnost, kterou bych měl zachovat. Osobně si myslím, že to takto není úplně košer......

Jako útok na sebe to neberu, jen jsem chtěl uvést, že se mnou jsi nemluvil. Pravděpodobně to byl někdo z Mediaportu, protože sazbu a takové věci jsem už já nezařizoval, za mnou stojí pouze překlad (obsah a kvalita).

Spíš je mi divná ta cena - Mediaport má uvedeno 495,- s DPH. Ale budiž.

Takže takto je z mé strany doufám vše podáno ke spokojenosti okolí. Opravdu se nechci zaplétat do diskusí nad různými obchodními praktikami kohokoli - není to můj obor, já z toho nic nemám (kdybych zde prozradil, co jsem si kdy řekl za překlady, asi bych byl za vola...). Prostě to tak berte, že holt ne všechno je na světě ideální, já to radši taky neřeším....

P.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 29 led 2007 13:29

pavlii píše:2lukemarty: OK, projel jsem si specifikaci knihy na webu Mediaport. Je fakt, že mohli přesně uvést, že se jedná o půvosní SX1 verzi s dodatkem pro SX3.1. Nechci nijak soudit přístupy ostatních - zvlášť, když jsem v tomhle v zásadě nemočen také - takže určitě uznáš určitou loajálnost, kterou bych měl zachovat. Osobně si myslím, že to takto není úplně košer......

Jako útok na sebe to neberu, jen jsem chtěl uvést, že se mnou jsi nemluvil. Pravděpodobně to byl někdo z Mediaportu, protože sazbu a takové věci jsem už já nezařizoval, za mnou stojí pouze překlad (obsah a kvalita).

Spíš je mi divná ta cena - Mediaport má uvedeno 495,- s DPH. Ale budiž.

Takže takto je z mé strany doufám vše podáno ke spokojenosti okolí. Opravdu se nechci zaplétat do diskusí nad různými obchodními praktikami kohokoli - není to můj obor, já z toho nic nemám (kdybych zde prozradil, co jsem si kdy řekl za překlady, asi bych byl za vola...). Prostě to tak berte, že holt ne všechno je na světě ideální, já to radši taky neřeším....

P.
OK. Beru to a aji jsem to tak chapal

Na tu cenu taky ted cumim !!!
Ja to kupoval pres Disk !! Jsou to pekny ku*vy!! viz. odkaz na cenu
DISK BOSKOVICE CUBASE SX 3

Jinak jsem ted volal do mediaportu a byly doslova zaskoceni tim, ze to nekdo prodava o dve stovky draz nez oni.
Notabene kdyz Disk Boskovice jsou jejich partner :)

Jsou to zm*di v tom Disku!!

PS. Omlouvam se za volgarni vyrazy, ale nemam rad kdyz nekdo ojebava
Naposledy upravil(a) lukemarty dne 29 led 2007 13:53, celkem upraveno 1 x.

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 29 led 2007 13:52

Ahoj Lidi!!!

Jeste musim doplnit jedno info. Ted jsem volal do Disku Boskovice a vznesl dotaz, jak je mozne, ze Mediaport nabidi tu knihu za koncovou cenu 495,- s DPH a Disk Boskovice (co by partner Mediaportu) za 669,- s DPH.

Nejaka koza na telefonu byla docela nevrla kdyz jsem ji to rikal a nejdrive se mne snazila "vyprovodit" s tim, ze kdyz se mi to nelibi, tak si to mam koupit u mediaportu. Pak se teda zacala divat na internet a rekla, ze to je 669,- proto, ze to je vcetne postovneho :)
Kdyz jsem ji upozornil, ze postovne maji zvlast 100,- a tim by to vyslo na 769,- tak rekla, ze to je teda asi chyba ze cena ma byt 590,-.

Tim teda Disk u mne velice klesl ne-li skoncil!! Nesnasim vojebavani.

Odpovědět