cubase 3 vst instrument

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
styx_oarsman

cubase 3 vst instrument

Příspěvek od styx_oarsman » 11 zář 2006 09:48

mam taky problém - keď si k midi stope priradím nejaký vst instrument a v ňom si ďalej zvolím jeden z predvolených presetov (alebo si ho hoci aj vytvorím sám, výsledok je rovnaký), keď si to pustím, môj zvolený preset hrá len do chvíle, keď midi stopa nedojde na koniec, potom (keď to mám pustené v loope) sa to prehodí späť na prvý preset v ponuke daného vst instrumentu. Ak by ste niekto vedel čo s tým... je to dosť nepríjemné, človek si konečne navolí povedzme vyhovujúci zvuk organu a ono mi to hodí zakaždým na niečo čo vôbec nechcem :cry: Vďaka.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 zář 2006 10:21

to ti dela i v novym projektu?
midi stopa muze mit nahranou i informaci o zmene patche, tak to zkontroluj - to je jediny co me napada...

styx_oarsman

Příspěvek od styx_oarsman » 12 zář 2006 10:06

áno, robí mi to skoro všade... niektoré tie vst inst. sa správajú normálne, ale väčšina (90percent) nie. Tie midi stopy som importoval zo Sibelia, nerobil som ich v Cubase. Mohol by byť problém v tom?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 zář 2006 10:46

asi urcite. rekl bych ze se proste exportuje v midi tracku i informace o patchi. to prepnuti se asi deje jen na prvni dobe, ze jo - kdyz udelas smycku dal, treba 5-9, tak se to neprepne.
takze musis bud nekde v sebeliovi nastavit, aby se neexportovali tyhle informace souvisejici s patchem a nebo v cubase (v piano roll editoru) zkopirovat pouze noty a ty vlozit do noveho tracku. samozrejme u toho puvodniho neprirazuj zadny vsti.
mozna existuje nejaky sofistikovanejsi postup v cubase, treba neimportovat ty patch data, ale to fakt nevim protoze jsem to nikdy nemusel resit.
o tom, ze se tam ty informace ukladaj vim jeste z dob, kdy jsem si stahoval ruzny midi z webu a ty patche tam byly takhle prirazeny - proste primo v kazdym midi tracku byla na prvni dobe (nebo pred) zanesena informace o tom, kterej patch z gm sady to bude hrat :)

kexik

Příspěvek od kexik » 12 zář 2006 13:27

v cubase pri importe midi odfiltruj vsetko okrem not a mas vystarane.

Odpovědět