Cubase 5 Essential - ano alebo nie?

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
groegaard

Cubase 5 Essential - ano alebo nie?

Příspěvek od groegaard » 08 zář 2010 19:54

Ahojte,

Uvazujem nad kupou vyssie uvedeneho. Nechcem ist rovno do verzie Studio, toboz do Cubase 5, takze vyber je viac menej jednoznacny. Kedze sa ani trial verzia neda vyskusat bez licencneho kluca, mam v plane kupit rovno Essential + kluc. Otazka su nasledovne:

1. Myslite, ze budem velmi skoro pocitovat obmedzenia pri pouzivani tejto verzie Cubase-u? Som co sa tyka DAWov uplny zaciatocnik. Podla porovnania vidim, ze 64bit verzia ani nie je pre Essential. Znamena to, ze mi to nepojde, ked mam Win 7 64bit?

2. Workflow - externy nastroj je podporovany len u Cubase 5, nie u 5 Essential. Co konkretne to znamena? Ja chcem nahravat cez externy nastroj.

3. Mam Motif ES 7, zvukovu kartu Focusrite Saffire 6 USB, nebude mat Essential problem pracovat s touto zvukovou kartou?

Chcem tvorit rock/pop, synth-pop, new age, ambient a nahravat zive vokaly, vyuzivat nejake 3 Pluginy, nahravat sucasne len jednu audio stopu. Taka je moja predstava. Myslite, ze mi postaci tato verzia Cubase-u na prvych par mesiacov, alebo sa oplati zacat hned so Studio verziou?

Vdaka!

Gabo

Milan

Re: Cubase 5 Essential - ano alebo nie?

Příspěvek od Milan » 08 zář 2010 22:14

1. Pojede, ale jen 32bitově
2. Znamená to, že si můžeš externí nástroj namapovat jako softwarový instrument. Nic bez čeho by ses neobešel...Žádné omezení z toho nevyplývá
3. Žádný problém

Co mi u Essential vadí, že tam není to "druhé patro" na mixu, takže se trochu víc naklikáš při míchání, ale to není ani ve Studiu, takže do ESS klidně běž, na domácí nahrávání uplně v pohodě a upgradovat můžeš kdykoliv.

Odpovědět