Cubase 5 - PROBLEM pri nahravani a exportu (MIDI/VST)

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 13:22

Cubase 5 - PROBLEM pri nahravani a exportu (MIDI/VST)

Příspěvek od Pepan »

Zdravim vsechny musicmany,
potreboval bych poradit. Pouzivam Cubase 5.1.0 a mam maly problem se zvukem. Co sa tyka obsluhy softu, mam jeste co delat.
Problem je v MIDI, pouzivam FastTrack Pro a midi key oxygen. Kdyz si nastavim nejaky virtualni nastroj, napr. PIANO a neco zahram samotnej zvuk je OK, je farebne bohaty, vystup je na Outputs link 1,2 Fast tracku (manual http://www.ee.bgu.ac.il/~acl/Equip/Fast ... o_hero.pdf), proste vse funguje jak ma. Jenze kdyz zacnu stopu v cubase nahravat a po skonceni si ji spatne prehraju, zvuk virtualneho nastroje je o poznani horsi (basy, vysky - proste zvuk je nesrovnatelnej v porovnani s primim hrani).
A taky mam problem pri samotnem exportu do audio files (wav, ...) Kdyz nahravku exportuju nesliset ju tak dobre jako pri samotnem hrani na klavesy, myslim kvalita zvuku je vyrazne horsi (rovnez jak popisuju nahore). Export delam v best kvalite. Nevim si stim rady. Latence jde cez fast track i kdyz je mozne vyuzit i ovladace oxygenu. (ale ta je OK)
Jsem rad az kazdou radu. Dik. (omlouvam se ale sem v tomhle zacatecnik, ma nato vplyv sample rating, alebo je nanic prevodnik??)
Naposledy upravil(a) Pepan dne 23 lis 2012 12:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Cubase 5 - PROBLEM pri nahravani a exportu (MIDI/VST)

Příspěvek od pavlii »

Hmmm....něco je špatně. Jednak se virtuální nástroje nenahrávaj do audio stop klasickou metodou, ale výrazně jednodušeji exportují (stejně, jako se dělá Audio Mixdown - případně mě opravte/doplňte, nové verze jsem moc nestudoval) a druhak není žádný důvod, proč by to v reálném čase mělo hrát jinak než jako WAV po exportu (pokud někde nemáš nastrkaný nějaký efekt či nastavení, které je pro RT jinak než pro export a výsledná audio stopa se již přehrává jinou trasou než zdrojová MIDI stopa s VSTi).

Hodily by se třeba nějaké screenshoty z jednotlivých úseků práce....

P.

Pepan
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 13:22

Re: Cubase 5 - PROBLEM pri nahravani a exportu (MIDI/VST)

Příspěvek od Pepan »

hotovo, proste jsem to odinstaloval a nahral znovu a fungiruje to, nechapu kde byl problem. Ale mam jeste jednu otazku, (mixdown) snizuje original kvalitu soundu ? Pri kvalitnim VST pouziti a exportu, vysledek neni tak kvalitnej jako kdyz se pousti v cubase. Je jedno ci je to wav, ogg nebo dalsi. Je to normalni ?
dekuji za odpoved

Pepan
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 13:22

Re: Cubase 5 - PROBLEM pri nahravani a exportu (MIDI/VST)

Příspěvek od Pepan »

Docetl jsem se ze tenhle problem nemam jenom ja, steinberg forum odporuca pouzit wavelab na doladeni pomocou eq, compres, atd. co jse mi zda dost divny. Pouziji kvalitny VSTi kterej fachci cez kontakt a kdyz ho exportuju (i pri 32bit floap) do wav tak ho musim jeste upravovat nejakm EQ? To je blbost ne? Rovnez pri SR 48kHz/24b by to mnelo znit exclussive ne ? V mixu nemam zane efekty ani nic podobneho, proste cistej virtual nastroj bezevseho, kteri je pri prehravani v cubase slyset naprosto bezvadne. Ale pri exportu soubor wav je nanic, skresán bez basu... Setkal se uz nekdo s necim podobnym ? V cem je hacek ?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Cubase 5 - PROBLEM pri nahravani a exportu (MIDI/VST)

Příspěvek od pavlii »

Jak máš Export Audio Mixdown nastavený? Screenshot by bodnul..... Export by neměl znit jinak než je slyšet při přehrávání.

EDIT: Ještě - jaký ovladač zvukovky používáš?

P.

Odpovědět