Cubase 7.5 Artist upgrade

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Cubase 7.5 Artist upgrade

Příspěvek od vasekg »

Dobrý den přátelé,

mám rychlý dotaz na znalce licencování Steinberg produktů:

Konečně jsem dal dohromady peníze na zakoupení upgrade ze Sequel na C7.5 artist. Dnes mi to přišlo. Licenci na Sequel mám na USB klíčence, která je doma a já jsem momentálně s počítačem a novou čistou USB klíčenkou na týden v práci. Registraci na Steinberg stránkách mám (je tam vidět seznam produktů, které vlastním). Spustil jsem instalaci a z DVD nainstaloval Cubase 7.0 (+ si to tahalo nějaké updaty z netu).

Sice mohu 24 hodin bezplatně testovat všechny produkty Steinberg, ale:

1. Co se stane, když teď provedu aktivaci upgradu, tedy zadám z papíru sériové číslo produktu (to, co bylo v krabici), povede se to a zaktivuje mi to Cubase 7.5 na této nové klíčence? (tedy jestli to dokáže sáhnout na můj účet u Steinbergů a ověřit, že jaksi mám co upgradovat). Nebo budu muset počkat domů a zapojit také tu první USB klíčenku (kde je aktivován Sequel)?

2. Přestože jsem si zakoupil upgrade na verzi Artist 7.5, krabice je na verzi 7 a ta se (i přes updaty z netu) také nainstalovala. Jak docílit upgradu na verzi Artist 7.5? Stáhnout od Steinbergů nějaké ISO? nebo mi střelili špatný upgrade?


Děkuji za osvětlení

Vašek

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Cubase 7.5 Artist upgrade

Příspěvek od pavlii »

1. Je to jedno. Můžeš mít pro každý produkt vlastní klíčenku - nebo je libovolně "sgrupovat". Fór je v tom, že ta licence bude prostě vždycky jen na jednom místě, takže když si teď v práci uděláš aktivaci na tuhle novou, doma si jí ve správci licencí přešoupneš na tu s licencí na Sequel a tuhle si vrazíš do šuplíku pro případ, že ti ta stará odejde.

2. Myslím, že by ti to ve tvém účtu u Steinbergů mělo zpřístupnit ke stažení instalaci 7.5 (zhruba stejným způsobem, jako to funguje při Grace Period). Samozřejmě za předpokladu, že ti nestřelili špatný upgrade :-D ale u sériového čísla by mělo být napsáno, ke kterému produktu je ;-)

P.

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: Cubase 7.5 Artist upgrade

Příspěvek od vasekg »

Pavlii děkuji za odpověď, docela by se mi hodilo, kdybych měl Cubase na druhé klíčence, protože se Sequelem si ráda hraje dcera (a takhle bych od ní měl pokoj), ale nevím, jestli, když je to upgrade, jestli to takto půjde. Pan Včelař z Disku mi po telefonu sdělil, že ne. No já to nevydržel a před půl hodinkou jsem si dojel domů :) Takže až upgrade vyzkouším, dám vědět.

Je příjemné (i když je to pro mě pořád jen zábava a žádná práce) nefachčit na kradené pětce, či na půjčené šestce od kamaráda, ale mít vlastní 7.5 (a Artist mi, zdá se, zatím bohatě stačí).

Juchů, jde se instalovat....

V.

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: Cubase 7.5 Artist upgrade

Příspěvek od vasekg »

Tak nápověda z Disku byla pravdivá. Upgrade se povedl pouze po zasunutí klíčenky, na které byl aktivován Sequel, tudíž jednu klíčenku mám volnou. Není možné mít oba produkty odděleně na dvou klíčenkách, protože se jedná o upgrade, nikoli samotný nákup druhého produktu. A automaticky mi to nabídlo upgrade z Artist 7 na 7.5 + download instalace.

Vyřešeno, díky!


:D

V.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Cubase 7.5 Artist upgrade

Příspěvek od pavlii »

Aha, to mě napadlo až pozdě, že bude vlastně vyžadována licence toho produktu, na jehož základu je prováděn upgrade :-( omluva (přitom to vlastně vím :-D ).

Aspoň, že jsem zase nekecal v té druhé polovině rady 8)

P.

Odpovědět