Cubase 7 Elements a RME Babyface

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Darius201

Cubase 7 Elements a RME Babyface

Příspěvek od Darius201 » 23 bře 2015 09:52

Zdravím, potřeboval bych poradit se vstupy, chci připojit v Cubase monitory a mikrofon, ale nejak mi to nejde.
Mikrofon jakoby vůbec v Cubase nekomunikoval, a monitory neumím připojit.
Zvukovou kartu jsem připojit takto : Device Setup - VST Audio System - a vybral jsem toto - Asio Fireface USB
Když kliknu na Asio Fireface USB tak se mi zobrazí počet portů, některé jsou Active a některé Inactive a všechny jsou zaškrtnuté Křížkem a záložky Visible,
jenže je tam 22 portů a já nevím kterej je kterej neví prosím někdo co s tím?

Darius201

Re: Cubase 7 Elements a RME Babyface

Příspěvek od Darius201 » 23 bře 2015 10:01

A sluchátka taky nevím jak nastavit, jediné co mám tedy připojené v Cubase je zvuková karta

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 23 bře 2015 11:53

Babyface má ovladač shodný s rodinou Fireface? Jinak je potřeba ještě nastavit sběrnice ve VST Connections, a pak teprve může něco fungovat.

Všechno je v manuálech - k Cubase a k Babyface.

P.

delay

Příspěvek od delay » 23 bře 2015 12:13

Sluchátka a monitor výstup z karty můžeš překontrolovat na TotalMixu od Babyface, pokud jsi ale naprostý začátečník, tak si myslím, že ovládání a funkce TotalMixu asi hned nepochopíš. Hlavně ten routing. Na stranu drouhou, elementární věci jako je monitor a phones out + připojení a nastavení mikrofonu by jsi zvládnout měl...
PS: Nejprve si kartu nastav na ozvučení Win, až ti to bude hrát (a tím nemyslím jen přehrávání hudby, ale vstup - mikrofon - ten musíš slyšet i bez Cubase) do beden i sluchátek tak do toho míchej DAW.

Darius201

Příspěvek od Darius201 » 23 bře 2015 13:20

tak jsem to zkoušel nastavit a všechno funguje ve win, tím myslím, monitory, mikrofon a sluchátka, akorát že sluchátka hrají jen na levé straně, zkoušel jsem všechno možné nastavit, a pořád jen hrají na levé straně, zničené nejsou zkoušel jsem je všude hrají normálně jen ve zvukovce na levé straně není někdo proč?

delay

Příspěvek od delay » 23 bře 2015 14:07

Nemáš panoramu té sluchátkové sběrnice na jednu stranu? Nemáš kanál sluchátek rozdělenej na 2xMONO - to by snad ale ani nemělo jít... nejsem doma, takže neporadím...

Odpovědět