Cubase - Independent Track Loop v Audio Part Editoru

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
dJR

Cubase - Independent Track Loop v Audio Part Editoru

Příspěvek od dJR » 20 zář 2014 20:00

Independent Track Loop v Audio Part Editoru - používá to někdo?

Pokud ano, k čemu? :-)

Asi po hodince hraní-si s touto funkcí vidím praktické využití spíše mlhavě.

Navíc se to chová, jakoby tu byl bug - v tom, že kliknutím pozice kurzoru do fialového rozsahu Independent Track Loop se kurzor umísťuje o určitý počet taktů vedle než kam kliknete... Nakonce jsem přišel na to, že to má svou logiku - a sice, že kliknutí kurzoru do ruleru se vztahuje k ruleru projektu, ale pokud je v Audio Part editoru aktivovyný Independent Track Loop, potom se kurzor objeví vždy jen v rámci jeho vlastního rozsahu a to jako zbytek po odečtení celočíselného násobku délky tohoto Independent Track Loop od počátku projektu (vč. offset projektu!!!). Zní to komplikovaně? Ono je to komplikované :D

Takže potom, co tohle člověk stráví, tak potom si může spustit 4 takty nějakého beatu, nebo kytarového beglajtu, který se mu točí dokola, zatímco ostatní stopy jedou dál... Ale stejně na tom nevidím nic moc praktického...

Má někdo co by dodal?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Cubase - Independent Track Loop v Audio Part Editoru

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 zář 2014 21:15

Jo je to fajn, obcas to pouziju. Priklad: mam motiv ve 4/4 skladbe, ktery trva 1 bar. Chci zkusit, jak by znel oproti zbytku aranze, kdyby mel motiv jen 3 doby a opakoval se. Bez nutnosti editace v aranzi to takhle rychle zkusim. Atp.

dJR

Příspěvek od dJR » 20 zář 2014 22:10

Tam bych to využití taky viděl, jen mě to připadá těžkopádné oproti tomu si ten 1 takt dát na jednu stopu, zkrátit tahounem o 1/4 a párkrát dát Ctrl+D, když dobrý ok, když ne smažu stopu nebo vrátím v Edit History...

Ten popsanej offset už máš zažitej, nebo to Cubase 7.5.30 dělá jen mě?

R.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 zář 2014 12:13

prijde mi to takhle asi vpohode, project cursor se objevi v miste, kde by se objevil, kdyz se zvolenej rozsah independenet loopu 'virtualne' rozprostre pres celou aranz. za ucelem editace je mozny loop vypnout, a potom zase zapnout.

nasimulovat si to v aranzi je urcite mozny, taky to tak vetsinou delam... tady to ma samozrejme vyhodu nedestruktivnosti (i kdyz ted uz existujou track versions...).

co se ale v araznzi dela hur je, ze si ty lokatory pro independent loop okamzite posunes treba o 1/32 jednim nebo druhym smerem a dostanes se k napadu, ktery by te nenapadlo manualne zkuset.

Odpovědět