Cubase LE: Stačí nebo nestačí?

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
lottewerther

Cubase LE: Stačí nebo nestačí?

Příspěvek od lottewerther » 15 úno 2007 16:21

Vystěhoval jsem si studio z baráku, protože máme poměrně velkou a přitom levnou zkušebnu sestávající ze dvou místností - ideální podmínky pro normální malé studio. Home studio mi doma pochopitelně schází a tak jsem se rozhodl, že si udělám takový malý skicák (notebook, malé monitory, kontroler, ASIO4ALL), který si navíc budu moct vzít kamkoli s sebou. Koupil jsem tedy u Thomanna zajímavě vypadající Alesis Photone za směšných 69 eur ( http://www.thomann.de/de/alesis_photon_25.htm ). Když mi přišel poštou, příjěmně mě překvapilo, že je k němu přiložená Cubase LE. Ze zvědavosti jsem ho nainstaloval a musím přiznat, že jsem (zatím) nadšený. Software chci už dlouhou dobu legalizovat, ale jeho nákup neustále odkládám, protože zatím neustále nakupuju důležitější věci :twisted: .
Parametry Cubase LE:
24/96, 48 audio tracků, 48 midi stop, 4 groupy, 4 sendy, 2 inserty - což je díky VST Racku zcela bezpředmětné omezení (např. http://www.kvraudio.com/get/1068.html).
Zatím se s tím softem jenom seznamuju, nějaké věci tam oproti SX (např. okleštěná notace) pochopitelně schází, ale ještě jsem nenarazil na nic, co by mi vyloženě scházelo a bez čeho bych se nemohl obejít.
Prostě mám pocit, že je to ideální možnost, jak se téměř zadarmo vydat legální cestou.
Jediná nevýhoda je, že samotný Alesis Photon není funkční - prostě je mrtvej a nedá se rozchodit. Posílám bednu zpátky - snad budu mít po reklamaci větší štěstí.
:roll:

parek

Příspěvek od parek » 16 úno 2007 12:43

lottewerther: no, je to asi trosku nepohodlnejsi, ale hlavne bych se neobesel bez tech group, ctyri sou imho vazne malo...
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

rfs

Příspěvek od rfs » 19 úno 2007 07:34

No já sem ho dostal ke svýmu Tascamu FW1082 a do teď používal Ableton 5(hlavně na homerecording a midi)..Nejdřív sem samozřejmě jel na abletonu,na kterej sem si docela zvykl,a kterej je hodně dobrej ,ale obecně ,jak už sem se tady zmiňoval ,tak mi na mym PB G4 moc nefachá-hrozně mi žere cpu ,seká se(i když mám buffer na max.) a jakmile do toho pustim nějaký VST nebo víc efektů ,tak konec....Tak sem tam nainstaloval ten Cubase LE (nikdy sem Cubase nezkoušel), a musím uznat,že na to,že to jen jakási zadara verze ,tak je to nebe a dudy,hlavně kontrol komunikace s FW1082 je mnohem lepší a k tomu co potřebuju ,tak mi zatim bohatě stačí,a hlavně ,žádný sekání a jiný problémy,zapnu a jedu ....no ještě dolouskat ten manuál:-))....

Odpovědět