Cubase na live produkci

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
vladankaspar

Cubase na live produkci

Příspěvek od vladankaspar » 11 pro 2014 10:18

Zdravím ,začal jsem používat cubase jako live mixer+efekty v realném čase+Sampletank pro kláves part v kombinaci s zvukovkou UR28M a pc+Master studiologic WMK 176Plus +Steinberg CMCqc.
IMG_20141210_205655.jpg
FOTO
IMG_20141210_205655.jpg (209.21 KiB) Zobrazeno 535 x
Latenci mám 4 ms celé ovládání mi funguje přes studiologic takže ok.Narazil jsem ovšem na problém ,pro přehrávání podkladů pro produkci používám klasický Winamp z důvodů že podporuje přehrávání textů přes program Minylirics.

Potřebuji dostat zvukový výstup z winampu nějak vnitřně do cubase aby se přehrávaná skladba dala equalizovat.
Zatím jsem to vyřešil propojením kabelem z interní zvukovky do vstupů 3/4 na UR28M ale chtěl bych tyto ušetřit.
Ono by ty podklady šli přehrávat i z Mediabay v cubase ale ty synchronizace s texty to asi neumí.

Problém 1: Zvuk s winampu vnitřně do cubase
2:Kde bych měl umístit efekty rev a delay, comp, přímo na vstupy a nebo až na virt mix
3:Steinberg CMC QC mi nechce při přepínání jednotlivých tracků jít až přímo na in pohybuje se pou ve virt mixu.
Tak kdyby někdo měl čas se zamyslet budu rád a děkuji.

Kermitak
Moderátor

Re: Cubase na live produkci

Příspěvek od Kermitak » 11 pro 2014 11:04

Asi úplně nerozumím tomu, proč chceš výstup winampu nacpat do Cubase, je to fakt jen kvuli nějakému ekvalizéru v Cubase? Pokud ano, pak pro Winamp existuje VST host jako plugin, je tak možné nacpat VST efekty přímo do Winampu.

vladankaspar

Příspěvek od vladankaspar » 11 pro 2014 11:17

To vím ale jde mi o to equalizovat pomocí cmc qc přímo na stopě v reálném čase prostě občas ubrat výšek přidat basů atd.Jedině použít nějaký multiband kompresor který by to +- autobus hlídal automaticky

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 pro 2014 11:45

Jo aha, ty z toho CMC QC pres midi chces ovladat ten VST ekvalizer?

vladankaspar

Příspěvek od vladankaspar » 11 pro 2014 12:50

Ju,můj sen je jet na kšeft s jední kufrem a kytarou a už jsem blízko.A ten adrenalin ,že se to posere uprostřed songu je luxusní :D :D :D
Nicméně zpět k problému

Problém 1: Zvuk s winampu vnitřně do cubase
2:Kde bych měl umístit efekty rev a delay, comp, přímo na vstupy a nebo až na virt mix
3:Steinberg CMC QC mi nechce při přepínání jednotlivých tracků jít až přímo na in pohybuje se pou ve virt mixu.
Tak kdyby někdo měl čas se zamyslet budu rád a děkuji.

Odpovědět