Cubase x Yamaha 02R x MIDI

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Cubase x Yamaha 02R x MIDI

Příspěvek od vasekg »

Ahoj,

nějak se mi nedaří rozchodit ovládání Cubase pomocí tohoto starého pultu - v podstatě, protože mi navíc leží doma, bych chtěl tu yamahu využít jenom jako controler, tedy nadefinovat jednotlivým faderům, jaké stopy budou ovládat v cubase. NErad to dělám myší, nebo kreslím. Ale nedaří se, někde něco (asi v tom pultu) nemám nastaveno správně.

Je zde někdo, kdo by mě mohl trochu nasměrovat, kde asi mohu dělat chybu, kde může být zádrhel?

Děkuji aspoň za nějaké přiblížení.

Vašek

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Cubase x Yamaha 02R x MIDI

Příspěvek od Stan »

Snadna odpoved v "Device setup" pridej "generic remote" a zbytek naprogramuj.

Tady je video sice pro muj DM 4800 ale princip je stejny alespon budes mit predstavu jak to funguje. Nezapomen ze Cubase cte od zhora dolu a neda se to ovlivnit tak na to mysli pri progravovani templatu.

https://www.youtube.com/watch?v=TRJ7myD ... 0ocBZLt0DA

tohle je starsi ale urcite stoji za shlednuti

https://www.youtube.com/watch?v=8BcxSun ... QZ3d1nuF38.

EDIT: tak jsem ted koukal do C7 a mam v nabidce 02R v2 takze by ti programovani melo odpadnout

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Cubase x Yamaha 02R x MIDI

Příspěvek od Pytkin »

Cubase ma davno v ponuke vsetky yamaha digitalne pulty .. takze staci vybrat , nastavit midi porty a uz to ide .. yamahu prepnut do remote modu (byva tam na to tlacitko) .. a netreba sa trapit s generic remote modom ..

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: Cubase x Yamaha 02R x MIDI

Příspěvek od vasekg »

Děkuji vám oběma za cenné rady, zítra se na to opět vrhu a budu zkoušet. V seznamu zařízení vidím jen jiné typy digitálů od Yamahy, O2R chybí, ale budu to zkoušet dál. Momentálně jsem pult musel odtlačit ke zdi, je to docela drobek a prostě na něj ve svém amatérském koutku nemám místo (používám ho jako pult na ven). - kéž by ho někdo chtěl vyměnit za nějaký menší digitál :)

Ale jsem rád, že jste mi potvrdili, že je chyba u mě v rukách, a že to ten pult umí, protože mi to hodně pomůže v rozhodování, jak ve finále postavit a dokompletovat ten můj audio koutek. V O2R mám dvě AES/EBU karty, ale momentálně nemám multikanálovou zvukovku, do které bych mix zapojil (zatím používám 16ti kanálový firewire Mackie Onyx, ale na něm z pochopitelných analogových důvodů nefunguje controling Cubase) :).. Jo a na nic novějšího prachy nejsou :)

Díky!

Vašek

Odpovědět