Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
flajtr23
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2012 00:09

Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od flajtr23 »

Dobrý den, dá se nějak v cubasu udělat v jedne audio stopě, aby se jednotlivé audioeventy dohrávaly? Tzn. aby se neukončilo přehrávání prvního audioeventů začátkem dalšího? v FL studio byl na to myslím přímo čudlík, není něco takového i v cubasu?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od pavlii »

Mhm - pokud vím, tak lze udělat maximálně prolínačka mezi jednotlivými záběry v rámci stejné stopy, ale pokud prolínačka (crossfade) není to, co chceš, musíš použít novou audio stopu a další nahrávání, pokud má kus hrát spolu s předchozím záběrem, provádět do ní.

Ale už nejsem moc guru na nejnovější verze Cubase, může mi nějaká fíčura lehce uniknout ;-)

P.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od biscuit »

v dnesni dobe neni snad uz nekolik audiostop problemem.. pro poradek jdou dat do groupy

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

flajtr23 píše:Dobrý den, dá se nějak v cubasu udělat v jedne audio stopě, aby se jednotlivé audioeventy dohrávaly? Tzn. aby se neukončilo přehrávání prvního audioeventů začátkem dalšího? v FL studio byl na to myslím přímo čudlík, není něco takového i v cubasu?
udelej vic stop a dej je do folder tracku, aby se zobrazovaly jako jedna.

taky by slo pouzit klasicky audio crossfade, ale upravit krivky fadu tak, aby porad hraly oba eventy.

flajtr23
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2012 00:09

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od flajtr23 »

Já to hlavně potřebuji na slepení Hatek...To by mě trefil šlak, kdybych dělal pro každou hatku nový track :) ale i tak díky za nápady.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od Pytkin »

Predpokladam ze pod hatkami myslis hihatku.. Tak to kludne rob ako cely svet. Daj si ten zvuk do sampleru a potom mozes hrat aj 1/64 noty a dohraju ti cele, ked si to tak nastavis..

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od biscuit »

pocitam, ze vic jak dva eventy se ti vzdy v jednu chvili neprekryvaji - tudiz ti staci dve stopy - cik cak.. a tou grupou jsem myslel folder track jak napsal brooklyn

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Dohrávání audioeventů v jedné audiostopě

Příspěvek od pavlii »

Jinak každopádně logika je správně na straně SW; pokud nemáš nějakou zvláštní potřebu porušovat přírodní zákony :-D jeden každý nový úder/práce s hihat pochopitelně ukončí do té doby znějící zvuk hihat (toto je, pokud se nepletu, i standardní nastavení snad ve všech tónových generátorech).

P.

Odpovědět