IOS Cubasis minirecenzia

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
dendy
Vybavení

IOS Cubasis minirecenzia

Příspěvek od dendy » 23 pro 2012 10:48

Tak som nakoniec neodolal Cubasis-u :-) Tu su zhrnute plusy a minusy:

+ velkost keyboardu je super, tym zesa da velmi lahko rychlo zapnut/vypnut buttonom zhornej listy je super ze je dostatocne velky
+ moznost prepnut key pard na pady, kazdy pad moze mat prideleny customizovatelny akord
+ vyska track lane sa da dobre menit - pinch in/out v stlpci s control panelmi jednotlivych trackov - funguje to skvelo, plynule, reaguje jemne, rovnako ako pinch v track area alebo v midi/audio edit screene - vyborne vyladene, v porovnani s sekavym poskakovanim pinch napriklad v Auria je to "nebe a dudy"
+intuitivna praca s eventami - jeden tuk, oznaci sa, oznaceny mozem jednym prstom presuvat, ked taham na neoznacenom posuva sa cely view - velmi intuitivna praca
+ perfektne plynula praca s wavkami, presuvanie, strihanie v arrange view uplne plynule, jemne, presne- opat neubranim sa porovnaniu s Auriou tam je to vazny pruser, seka to, tak isto v Meteore to nieje zdaleka taka pohoda
+ efekty v pohode, lepsie ako v beatmakeri / horsie ako v aurii ale pouzitelne su - taky lepsi priemer
+ pri pade aplikacie (pocas playbacku som menil attack instrumentu a padlo to) po navrate do aplikacie posledne zmeny pred padom boli ulozene

- chyba automatizacia !!
- len 3 inserty na stopu
- aux sendy len 1 efekt (nevidiet send kanaly v mixeri, nemoznost pridat viac insertov na send kanal)
- absencia group
- nemoznost ukladat wav do podadresarov - vsetky sa ukladaju nakopu spolu s factory samplami takze trochu bordel, ked clovek bude mat rozrobenych viac projektv tak mat vsetky sample v 1 adresari pokope - no bordel riadny :-)
- vstavane instrumenty nuda, ziadne editacne moznosti (chyba nejaky synth/sampler)
- limitovane moznosti editacie wav (chybaju obaĺy, off-line efekty)

Vseobecny dojem je viac pozitivny ako negativny - nieje problem v tom co tam je - veci co tam su funguju super a su navrhnute intuitivne... problem vidim v tom co tam nieje - chybaju niektore zasadne veci ktore konkurencia (Meteor, Beatmaker2, Auria, Nanostudio) uz davno ma.. Zatial mi to pride skorej ako beta verzia ktora je sice stabilna ale chyba tam strasne vela funkcii...

Cena podla mna nieje adekvatna, realisticka by bola niekde okolo 10-15 eur - Ale cas ukaze - uvidime s akymi updatami sa steinberg pochlapi. Rozhodne ako skicak pouzitelne, pre pozivatela "velkeho" cubase ktory ma iPad a chce aj mimo studia robit nastrel projektu rozhodne nie vyhodene peniaze.

Dufam ze Steinergovia niektore veci pridaju (automatizaciu, synth/sampler, in-app purchase na kvalitnejsie efekty) - bola by skoda ak nie.

Tesim sa na odpoved dalsich velkych hracov na trhu :-)

Odpovědět