Jak mám propojit nahrávky z Cubase 5 se Sibelius 6?

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Ice.01

Jak mám propojit nahrávky z Cubase 5 se Sibelius 6?

Příspěvek od Ice.01 » 05 úno 2010 18:24

Mám Cubase 5 a Sibelius 6. Prý je možné podle toho co jsem viděl i na stránkách Sibeliuse a co píšou na disk.cz že si něco nahraju např. zpěv v Cubase a v Sibeliusu 6 si udělám notový zápis hudebních nástrojů a pak mezi těmito programi sinchronizuju přehrávání takže přehrávaný notový zápis ze sibeliuse slyším s nahrávkou z cubase. Dále je prý možné toto pravděpodobně v Sibelius 6 uložit jako wav nebo mp3 celek (nahrávka plus to co je zapsané v sibeliusu). Tak se chci zeptat co je z toho možné a jak na to? Děkuji

pavlii
Moderátor

Re: Jak mám propojit nahrávky z Cubase 5 se Sibelius 6?

Příspěvek od pavlii » 05 úno 2010 19:47

Když pominu fakt, že jsi možná na Sibelius zvyklý a že má notový zápis asi vychytanější než Cubase, tak se zeptám: proč to neuděláš všechno v Cubase? Jednodušší minimálně pro výsledný efekt.

P.

Ice.01

Příspěvek od Ice.01 » 05 úno 2010 20:07

pavlii píše:Když pominu fakt, že jsi možná na Sibelius zvyklý a že má notový zápis asi vychytanější než Cubase, tak se zeptám: proč to neuděláš všechno v Cubase? Jednodušší minimálně pro výsledný efekt.

P.
Protože v Cubase vůbec neumim :oops: :) . Mám ho teprve chvíly.

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2010 01:21

zo sibelia ide spravit prinajmensom midi export z nhodenych partov... vzniknute mid subory natiahnes do cubase a naroutujes ich do syntakov podla lubovole... mam dojem ze novsie verzie sibelia spolupracuju este uzsie ale toto fungovalo odjakziva. opacne to funguje ale zle, ke do sibelia importujes mid, obvykle je vzniknuty notovy zaznam pekna sragora

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2010 01:31

pavlii píše:Když pominu fakt, že jsi možná na Sibelius zvyklý a že má notový zápis asi vychytanější než Cubase, tak se zeptám: proč to neuděláš všechno v Cubase? Jednodušší minimálně pro výsledný efekt.

P.
noticky su v sibeliu vychytanejsie o niekolko radov. vratane notoveho OCR alebo sledovania zmien podobne ako vo worde, takze si mozu partituru posuvat viaceri autori a vidia co ten druhy pomenil...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 06 úno 2010 02:02

v tomto je dobry NOTION 3, kde sa da importnut aj audio stopa... dojde mi aj daleko prehladnejsi ako Sibelius 6
fantasticke je ze full podporuje kniznice ako je EWQL, Viena, atd... a cita artikulacie zo zapisu..

http://www.notionmusic.com/products/notion3.html

[flash=560,340]http://www.youtube.com/v/8K00jdyj-uI[/flash]

Obrázek

FredFlinstone

Příspěvek od FredFlinstone » 14 úno 2010 18:56

myslím, že Sibelius je skôr určený pre písanie nôt a (s prepáčením) pre použitie tých, ktorí ovládajú viac noty.
Je možne aj v Sibelius-ovi nastaviť priradenie rôznych zvukov na rôzne party, dokonca tuším, je možné nastaviť aj "humanizáciu", tzn.že noty nebudú zahraté strojovo presne tak ako sú zapísané (na stotiny sekundy presne), ale aj tak to je sk§r na písanie nôt a partitúr a ich približné prehrávanie - skladateľ/pisateľ počuje ako to zhruba znie ale keby to nahral, tak nahrávku z toho nebude asi prezentovať ani ako demo (ani nie tak kvôli použitým zvukom, ale skôr, kvôli absolutne presnému prehrávaniu zapísaného).
Zatiaľ, čo Cubase, ten je skôr určený na prácu s MIDI a "príľahlými" audio stopami, a jeho Score Editor (notový editor) je len také rozšírenie, aby sa nepovedalo. A Cubase pekne zroutuješ s VST pluginmi, cez MIDI s externými modulmi a klávesami a inými MIDI nástrojmi a stvoríš peknú, "takmer živú" nahrávku.
Takže odporúčam - v Sibelius-ovi písť hlavne noty a partitúry, ktoré sa potom dajú krásne vytlačiť, toto dať potom živým muzikantom a s nimi potom hrať a nahrať "živé" audio stopy do Cubase a doplniť tak vytvorené MIDI stopy (napr.základné bicie, ktoré viem "naťukať" cez klávesnicu, nyš a sluchátka do Cubase po večeroch).
Prípadne (trochu horšia možnosť) - vyexportovať niektorý z partov z partitúty zo Sibelius-a do MIDI súboru a ten potom importnúť do Cubase projektu, prideliť mu zvukový modul (či už software-ový alebo pripojený hardware-ový). Ale vyžaduje si to potom v Cubase väčšinou trochu úpravy aby sa to trochu "poľudštilo", lebo inak to znie trochu neprirodzene presne. Samozrejme to závisí aj od typu hudby, sú žánre, kde je strojová presnosť (či už rytmická alebo intonačná) tolerovaná, ba dokonca žiadúca.
Cubase SX3/Steinberg The Grand 2/VSTi Trilogy Bass/VSTi Acoustica Pianissimo/WaveLab 3.0/Sibelius 4/Garritan Jazz BigBand/Garritan Personal Orchestra/Edirol SuperQuartet/Edirol HyperCanvas/Broomstick Bass/Steinberg Halion 3/Roland D10/Yamaha S80/...

Odpovědět