Jaká je nejlepší alternativa Magneta?

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Vitiligo

Jaká je nejlepší alternativa Magneta?

Příspěvek od Vitiligo » 21 dub 2004 13:01

Snažil jsem se použít na master Magneto, který je součástí SXka. Nějak se mi z něj nepodařilo nic dostat. No, vlastně by se mi celkový výsledek celkem líbil, kdyby tam nebylo to chrčení na vrcholech...

Existuje nějaký lepší "analogový imitátor"?

Jo, a co je to to quantize????

Dík...
Creampudding studio

syncro

Příspěvek od syncro » 21 dub 2004 13:38

To chrčení na vrcholech je jenom známka toho, že jsi přidal příliš mnoho gainu a saturační algoritmus emuluje zkreslení přebuzené pásky. Nerozumím tomu, že se ti z něj nepodařilo nic dostat. Nevím, co jsi přesně čekal, ale Magneto není nic jiného, než emulace záznamu do pásu.

Podobné algoritmy (pás nebo lampové zkreslení) obsahují DaTube, Amplitube, JSMagneto, RubyTube a já nevím jak se všechny ty pseudoflašky jmenujou. Můžeš taky ohulit gain na Waves Renaissance Compresoru a využít saturaci z něj.

V porovnání s reálný flaškami a pásy je to všechno holírna, ale nějakejch výsledků se s tím docílit dá a nezněj vůbec blbě. Instantní AnalogizerVST asi nenajdeš, protože "analogovej" zvuk sám o sobě je dost vágní pojem. Na tvým místě bych se na snahy o dosažení "analogového" zvuku v poči vykašlal a až budeš mít zmáklý fakt dobře užívání pluginů a bude tě to furt ještě bavit, tak začni postupně s nákupem oldskool analogovejch nesmyslů...

Kvantizace je způsob, jak uměle rytmicky vyrovnat nepřesnou hru. Nabrnkáš svůj pokus o hajtku na klapce a když bude různě kulhat, tak ji zkvantizuješ na 16ky a bude to vypadat, že umíš hrát...

Saša

matucha

Příspěvek od matucha » 21 dub 2004 14:17

Magneto je nekdy superpouzitelny a fakt me ba (jeden z efektu, ktery fakt pouzivam uz radu let)... no a sou veci ktery mrvi... ale to je normalka. Je to dobra zbran do arzenalu dalsich 50+ pluginu, nic vic nic min. Presne jak rikal synchro, taks to prebudil (obcas to delam pro efekt)... kdyz to na tom magneto gainu vyhulis, tak si stlum output na puvodni hlasitost a porovnej s bypassem... je to lepsi? horsi? pomohlo by ubrat? da se este pridat na gainu?... zkratka beznej proces

nemo

Příspěvek od nemo » 21 dub 2004 14:44

PSP VintageWarmer, Voxengo Warmifier

Staci malo, je treba porovnavat s bypasem, jak pravil matucha.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 21 dub 2004 14:55

Voxengo warmifier je super, ale zatim nej je fairchild na UAD karte ...myslim ze je lepsi nez lecktera realna flaska

Vitiligo

Příspěvek od Vitiligo » 21 dub 2004 22:57

Dekuju za info...

Jen nevim co je to ten bypass, se kterym to mam porovnavat (nahrazení srdeční žíly/tepny? :-)

Jo, jo, najednou jsem narazil na jeste jeden problem (musite mi prominout, Cubase jsem si poprve nainstalovat pred dvema tydny a myslim, ze se ucim rychle). Kdyz ReWirenu dva kanály, jeden left, druhý right, oba mi hrají "divné stereo". Kdyz dam na jeden z nich mute, druhý hraje sice více na své strane, ale je slyset i na druhé, pritom jsem zkousel pan, jestli mi nebezi nejake efekty, jestli ten kanal nemam propojeny s nejakym jinym atd., ale nevim si rady...
Creampudding studio

Vitiligo

Příspěvek od Vitiligo » 21 dub 2004 23:11

Aha, aha,

s Magnetem uz jsme kamaradi... Byl jsem hrozne netrpelivej a nevyzkousel jsem vsechny moznosti. Skoro uz jsem myslel, ze si poridim pás :) Mimochodem videl jsem nedavno jeden krasnej ctyr kanalovej Fostex s 2x dolby do racku a externím ovladacem :) 14.000,- jako novej!!!! Nevim sice, jestli je to hodne, nebo malo, ale jako fetish do mého studia by to zapadlo....

A co tam jeste maj! Alesis ADAT na videopásku, 8 kanálů i s ext ovladacem za 16.000,-

Pisu jenom, ze me to nadchlo, ze se daj uz takovyhle vecicky sehnat za jeden prumerny plat.
Creampudding studio

matucha

Příspěvek od matucha » 22 dub 2004 05:14

adat je muzeum (hlavne digital... sis nevsim?)

fostex je "na nic"

jedina paska, o ktery bych uvazoval je Studer... a to stereo ctvrtpalec, neumim to nijak presnejc, ale vim, ze to zvladne moje penezenka a ze to bude u dobryho kousku dobry.

jojo

Příspěvek od jojo » 22 dub 2004 08:15

Vitiligo píše:Aha, aha,

s Magnetem uz jsme kamaradi... Byl jsem hrozne netrpelivej a nevyzkousel jsem vsechny moznosti. .... ...em :) 14.000,- jako novej!!!! Nevim sice, jestli je to hodne, nebo malo, ale jako fetish do mého studia by to zapadlo....

A co tam jeste maj! Alesis ADAT na videopásku, 8 kanálů i s ext ovladacem za 16.000,-

Pisu jenom, ze me to nadchlo, ze se daj uz takovyhle vecicky sehnat za jeden prumerny plat.
HELE, NEDELAS SI TADY Z LIDI PRDEL? JINAK SAMOZR. NIC VE ZLYM, TRPELIVOST (A GOOGLE, JAK BY URCITE DODAL PM) RUZE PRINASI...

syncro

Příspěvek od syncro » 22 dub 2004 09:31

Na Fostexe do racku se vykašli, to je myslím ten jejich kazetovej model, že? To je možná dobrý na nějaký lo-fi efekty, ale jinak nanic. Na ADAT se vykašli, to má s pásem společnej snad jenom mechanickej princip, jinak je to digitál a navíc s horšími parametry, než DAW. To nemluvím o údržbě, imbecilním formátování kazet, dropoutech a degradaci záznamu v čase.

Jestli si chceš pořídit pás, což je ale myslím v tvým případě zatím fakt zbytečnost, tak jdi do nějakýho master recorderu, dvě stopy, 1/4". Buď Studer, jak tady zmiňuje Matouš, nebo vcelku stejně dobrý alternativy od reVox, Telefunken, Nagra, 3M, možná i některý profi Tascamy. Nenech se obalamutit výrobcem, každá z těch značek dělala víc modelů. Úplně vynech hi-fi, zajímej se jenom o studijáky... Připrav se ale na to, že budeš muset shánět dost drahý pásy, čistit hlavy, demagnetizovat je, kalibrovat na konkrétní typ pásu, štelovat tahy, shánět totál úzkoprofilový věci (kapstany, přítlačný kolečka, tlačítka...). Nevím, jestli ti to za to stojí.

Co se lamp týče, tak to vůbec není samospasitelný, každá lampa má jinej charakter, spousta levnejch "lampovejch" udělátek je dobrejch fakt jenom na svícení a za ty prachy bych si koupil mnohem vychytanější bezlampový věci. Dokud nevíš, co přesně chceš a co od toho čekáš, tak se vyvaruj unáhlenejch koupí. Řidič s čerstvejma papírama taky nenasedá rovnou do formule 1.

Čus, Saša

pm

Příspěvek od pm » 22 dub 2004 09:59

No uz jen treba to shaneni pasu - da se sehnat v CR ctvrtpalec? To by me fakt zajimalo:)

Vitiligo

Příspěvek od Vitiligo » 22 dub 2004 11:54

:D Tak jestli mi neverite, skocte si do bazaru (neco jako PA Audio, nebo tak něco) co je hned na zacatku Husitský. Je tam hned vedle autorizovaný servis AKAI. Mají tam kotoucáků plnou prdel. Kupoval jsem tam i svý monitory. Mají tam jenom veci v 100% stavu. Nevím, proc bych si z vás mel delat prdel!? :x
Creampudding studio

matucha

Příspěvek od matucha » 22 dub 2004 13:51

Připrav se ale na to, že budeš muset shánět dost drahý pásy, čistit hlavy, demagnetizovat je, kalibrovat na konkrétní typ pásu, štelovat tahy, shánět totál úzkoprofilový věci (kapstany, přítlačný kolečka, tlačítka...). Nevím, jestli ti to za to stojí.
nechal sem si zajit chut, raci venuju zivot necemu uzitecnejsimu ;-)

Vitiligo

Příspěvek od Vitiligo » 22 dub 2004 13:58

2 syncro: Dik za informace. Ja bych to asi stejně nekoupil, ale když jsem byl v tom bazaci, nemohl jsem se odhodlat k odchodu. Maji tam vazne zajimavy udelatka.

2 all: Uz jsem to nasel:

zdroj: INET: P-audio - je zajímavý bazar a servis specializovaný na (nejen)profesionální audiotechniku. V jeho nabídce nechybí gramofony, cívkové magnetofony, CD,CC,R-DAT,VHS přehrávače (i rekordéry:-), zesilovače, tunery atd. Mezi značkami se vyskytují např. Revox, Studer, Sony, Teac, Philips, Akai, Tascam, Grundig, Yamaha a mnohem více - nenechte si ujít. Obchod nalezneme v ulici Husitská v Praze 3, zast. U památníku (Bus 207,133) dole pod žel. mostem.
Creampudding studio

syncro

Příspěvek od syncro » 23 dub 2004 10:36

Matouši, stejně si ten magič koupíš. Takovej hračička, jako seš ty, to nevydrží 8-) Jasný je, že to vyžaduje nějakou péči, ale zato to má nějaký svoje "sexy" kouzlo...

Saša

Odpovědět