Mapování knobů v Cubase SX3

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
gu-staff

Mapování knobů v Cubase SX3

Příspěvek od gu-staff » 07 kvě 2010 20:18

Zdravím pánové,

ač jsem prolezl forum horem spodem, nenašel jsem níkoho, kdo by měl stejný problém jako já. Jde mi o namapování knobů na klávesách E-MU Xboard v Cubasu pro ovládání VST instrumentů při nahrávání. Hledal jsem v celém menu položku Remote control, nebo Generic remote, ale nenašel...prostě ji tam nemám. Nevím, jestli se dá nějakým způsobem použít software XboardControl, který byl ke klávesám přiložen, ale nenapadá mně cesta, jak to s Cubasem propojit.
Doposud jsem to nepotřeboval, ale teď mám několik stop, kde je potřeba měnit parametry u filtrů, který "samy od sebe" nejdou...a u VSTček, který nemaj midi learn...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Mapování knobů v Cubase SX3

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 kvě 2010 20:59

generic remote je nejdriv treba pridat (ikona se symbolem '+').

jinak je to tu myslim mockrat popsany, zkus vyhledavat 'generic remote'. je to pekne za rohem a nejhur vyreseny mapovani, co znam; snad to novy verze nejak lip poresi.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 kvě 2010 22:18

asi si hladal zle, naposledy sme to riesili tu
./cubase-nuendo/jak-provadet-automatizace-u-vst-intrument-v-cubase-5-t12718.html

ak chces pohodlne mapovanie midi kontroleru na vst/vsti tak sa radsej vykasli na cubase a chod do ineho daw (fruity loops, ableton, reaper) ktore to maju vyriesene jednoducho a intuitivne ;) moc neverim ze s tym steinbergovia nieco spravia ked s tym uz roky nespravili... pre mna to bolo jeden z (mnohych) dovod preco som sa vykaslal na cubase...

gu-staff

Příspěvek od gu-staff » 07 kvě 2010 23:36

Brooklyn / juanita juarez píše:generic remote je nejdriv treba pridat (ikona se symbolem '+').

jinak je to tu myslim mockrat popsany, zkus vyhledavat 'generic remote'. je to pekne za rohem a nejhur vyreseny mapovani, co znam; snad to novy verze nejak lip poresi.
Ano, sakra - tohle jsem potřeboval vědět...nikde jsem se o tom "+" nedočetl, teď už to jede, jak po másle. Díky moc!

Odpovědět