Nehraje kousek audioudálosti

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Atoss

Nehraje kousek audioudálosti

Příspěvek od Atoss » 06 úno 2009 18:03

Ahojte hudebníci,
mám projekt, ve kterém mám pouze audiostopy. V jedná stopě od taktu 37 mi začíná hrát rocková kytara. Na disku mám 2 WAV soubory, jeden soubor je kraťoučký (nájezd kytary - pouze takt 37) a druhý veliký (kytara od taktu 38 do 136). S tím že tento velký soubor jsem si v Cubasu rozdělil nástrojem nůžky na menší "Eventy". Na disku je to ale pořád 1 soubor.

Když pustím písničku od začátku a dostanu se k taktu 37, tak slyším nájezd kytary, ale od taktu 38 do cca taktu 40 neslyším počátek té druhé události. Kytara začne hrát až později (v podstatě jsou zvukově vynechány cca 2 takty).

Zajímavé ale je, že když skladbu zastavím a dám ji přehrávat ne od začátku, ale třeba od taktu 27, tak hraje vše v pořádku.

Čím by to mohlo být? Napadlo mě, jestli třeba tím, že má soubor 30 MB, tak třeba chvilku trvá, než ho to načte...i když to je asi blbost...???

Předem díky za radu.
P.

vras

Příspěvek od vras » 06 úno 2009 18:40

Hodne divne chovani. Co je to za verzi cubase?
Zkus toto:
1) bounce
2) pokud mas na stope inserty, vypni je, vyloucis tim, ze to dela nektera VST plugina

Atoss

Příspěvek od Atoss » 07 úno 2009 17:00

Díky za odpověď. Mám verzi SX1.
1) bounce jsem zkusil a sloučil jsem ten nájezd kytary s prvním "Eventem" té dlouhé kytary. Takhle to hraje v pořádku. Když jsem ale jen tak pro zajímavost zkusil rozdělit tento nový audiosoubor nástrojek nůžky na konci taktu 37, tak to zase nehrálo.
2) žádné insert efekty v této stopě nemám

Taky jsem zkoušel ještě před tím, než jsem použil funkci bounce, udělat Audio mixdown všech stop do jedné WAVky a tam kytara hrála OK.
Tak nevím, čím by to mohlo být...každopádně ta fce bounce pomohla. Problém se tedy vyřešil, ale odpověď, proč se Cubase takhle chová zatím nemám...

P.

Odpovědět