Odstranění mezer mezi audio eventy - Cubase6

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Magion

Odstranění mezer mezi audio eventy - Cubase6

Příspěvek od Magion » 11 zář 2011 13:00

Edituji dlouhou řeč. Vysekal jsem chyby a mám teď v jedné stopě spoustu audio eventů a mezi nimi mezery.
Chtěl bych jednoduše odstranit všechny mezery mezi eventy naráz abych to nemusel přeposouvávat ručne.
Poté hodlám s eventy ještě hýbat ( doladit přechody mezi střihy...)

Nenašel jsem žádný příkaz na toto, přitom mi to připadá jako docele potřebná věc.
(detect/remove silence není řešení... víc práce než užitku)
Nevíte jestli to někde v Cubase6 je ukrytý?
( něco jako v premiéře ripple delete,
IMHO myslím, že by se Cubase mohl dost poučit z některých vychytávek co mají videostřihací softwary. tam je editace myslím docela o krok dál)

Magion

Re: Odstranění mezer mezi audio eventy - Cubase6

Příspěvek od Magion » 11 zář 2011 14:14

trochu jsem tu žádost uspěchal :wink:
už jsem to vyřešil pomocí makra.
mimochodem nikdy jsem makra v Cubase nepoužíval a zjistil jsem, že je to úplně super věc :idea:
krátký turorial jak vytvořit makro příkaz:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 25 lis 2011 16:26

Magion píše:trochu jsem tu žádost uspěchal :wink:
už jsem to vyřešil pomocí makra.
mimochodem nikdy jsem makra v Cubase nepoužíval a zjistil jsem, že je to úplně super věc :idea:
krátký turorial jak vytvořit makro příkaz:
ahoj, hodil bys sem svoje makro? dik!

dekolt

Příspěvek od dekolt » 09 kvě 2012 16:12

Ahoj mám taky jeden dotaz na praci s audio v C6. Priklad: v cubase si nahraju 6minut dlouhou audio stopu, kterou si nasledne rozstriham a necham si v projectu jen 2. a 5. minutu z cele audio stopy (zbytek nechci a nikdy chtit nebudu). Vzhledem k tomu, ze mam ale audio materialu na 2 hodiny a chci setrit pamet pocitace a udrzovat si prehled v audio folderu, potrebuju nepotrebny material smazat i z pocitace. Tzn. hlavne tu 1., 3., 4. a 6. minutu z one stopy, s tím aby mi ta zadana 2. a 5. minuta zustala v kompu (pokud mozno jako separatni audio stopa). Nevite jak na to?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 kvě 2012 18:55

vybrany casti audia 'bouncuj' (audio > bounce; standardni keycommand je myslim 'B', aspon ja to tak mam). tim se vytvori novy eventy (v poolu). zbytek z poolu smaz (zepta se te to, jestli chces jen presunout do kose, nebo smazat z disku).

taky by asi slo v aranzi smazat nepotrebny kusy audia, a dat 'backup project' a v nasledujicim menu zvolit, ze chces zalohu jen toho, co je prave v projektu. potom ulozit do novyho adresare a smazat starej. obcas takhle zalohuju projekty, do kterejch laduju opakovane desitky souboru a po mesicich prace se v nich nakumulujou stovky souboru v poolu.

dekolt

Příspěvek od dekolt » 09 kvě 2012 20:18

Diky moc. to je presne ono.

Odpovědět