Problém s otvorením samplov

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Martinko

Problém s otvorením samplov

Příspěvek od Martinko » 21 dub 2011 16:27

Ahoj.. potreboval by som poradiť s drobnosťou.. mám cubase 5 a mám v ňom základnu banku samplov asi 5 gb.. ktoré som otváral cez add instrument track a hneď mi otvorilo banku kde som si mohol vybrať sample.. lenže môžem otvoriť len tie čo mám v banke a nemôžem si ovoriť žiadne iné nové čo mám v pc.. takže by som potreboval poradiť ako ich otvorím? treba stiahnuť nejaké pluginy? alebo kúpiť nejaký hardware?

biscuit

Re: Problém s otvorením samplov

Příspěvek od biscuit » 21 dub 2011 16:43

file - import - audio file
vytvori ti to samo audio track

nebo existuje vst instrument zvany sampler, ktery umi prehravat audio soubory - aneb back to basics :-D

Martinko

Příspěvek od Martinko » 21 dub 2011 16:54

cez ten import som to skúšal už a otvorilo mi to, lenže mi to otvorilo iba v jednom tóne takže keď som ťukal do klávesov nemenilo to tóny vieš ;) .. a ten sampletr to je soft?

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 21 dub 2011 17:08

Ano, potřebuješ sampler, což jest buď soft nebo HW. Ve tvém případě bude nejsnažší použít soft - tak kukni na www.kvraudio.com třebas a najdeš pár free. Zde je také téma, kde jsou doporučované ozkoušené a oblíbené plug-iny; sampler tam může také být, jukni.

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 dub 2011 17:19

martinko, mas v tom solidni hokej. ujasni si pojmy a hlavne vnimej koncovky souboru. taky co je midi a co je audio a co jsou programy sampleru (presety, banky).
urcite ti to pomuze. takhle se v tom budes dost placat a budes se ptat na otazky, ktery diky neznalosti pojmu nebudes schopnej ani spravne polozit ;)
kdyz neco nebudes moct najit, vsichni ti tady radi pomuzou, ale tohle je fakt jako neznat pismenka a chtit psat - v tvem pripade neznat sampler a chtit delat el. hudbu ;) drzim palce
jinak ty banky od steinberga - jestli jsou to ty puvodni, ty se ti asi nacitali v halionu, ze? to je prave ten sampler :wink:

Martinko

Příspěvek od Martinko » 21 dub 2011 20:34

biscuit .. nemáš rád hokej? :-D

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 dub 2011 22:28

mam, uz sa tesim na majstrovstva.. ale v pojmech moc ne :-)

Odpovědět