problém s padáním - cubase projekt v nuendu

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Džirka

problém s padáním - cubase projekt v nuendu

Příspěvek od Džirka » 24 kvě 2012 21:17

Dobrý den, potýkám se již delší dobu s problémem, se kterým si nevím rady. Když si otevřu starý projekt Cubase v Nuendu 4. Projekt lze sice v pořádku načíst, ovšem pravidlem se stává, že mi to spotřebovává mnohem více paměti než běžný nuendo projekt. Dokonce mi to padá, i pokud mám třeba jen pár pluginů nebo jeden VST instrument. Zatímco v původním Nuendo projektu mám zapnuto někdy i 10 VST intrumentu najednou a přitom to běží v pořádku. Nevíte, čím to a zda se s tím dá něco dělat?

biscuit

Re: problém s padáním - cubase projekt v nuendu

Příspěvek od biscuit » 24 kvě 2012 22:38

nepomuze preulozeni?

nixx

Příspěvek od nixx » 24 kvě 2012 22:41

Zkoušel jsi to "přeuložit" jako nuendovský projekt a znovu otevřít?

Džirka

Příspěvek od Džirka » 24 kvě 2012 22:52

Otevřu si projekt v Cubase a pak ho uložím s novým názvem jako Nuendo projekt a otevírám pak už jen jako nuendo projekt... a stále problém.. Nicméně cubase projekty se v Nuendu chovají trochu jinak. Například když mi běží písnička a chci rychle přeskočit a pustit si jiné místo v písničce v nuendo projektu pouze kliknu (nahoře jak se ukazuje čas nebo bar-beat) a automaticky mi to začne hrát tam kde chci. cubase projekt v nuendu musím nejdřív stopnout a teprve pak kliknout na místo, odkud chci přehrávat.. což se dá přežít, nejhorší ale je, že ty cubase projekty v nuendu jsou tak náročný na počítač. Některé ani nešli otevřít, hned mi to hlásilo, že počítač to nezvládá.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 kvě 2012 22:56

to s tim prechodem v timeline.. takhle se to chova pri spatne nastavenym 'sync': je to tlacitko na transport baru, zkus na nej kliknout.
jinak mne se projekty chovaji stejne. v nejhorsim resamplovat do audia. nebo si zkusit ulozit celej mixak (zvolit kanaly, save selected channels) + pripadne ulozit zvlast presety vsti, jestli pouzivas, a vytvorit projekt znova. nebo si vytvorit prazdnej projekt a drag & drop stylem do nej pretahnout eventy ze staryho projektu (to se potom zaroven zkopirujou do novyho projektu vcetne insertu na kanalech, vcetne automatizacnich krivek, nastaveni VSTi instrumentu...).

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 kvě 2012 23:59

jo, tim, ze 'se chovaji projekty stejne', jsem myslel, ze mne fungujou stejne pod nuendem i kubazi, tedy spravne; ne 'stejne problematicky' jako tobe.

Odpovědět