Roland DR-670 versus Cubase SX

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Lumir Stach

Roland DR-670 versus Cubase SX

Příspěvek od Lumir Stach » 19 úno 2007 18:18

Přátelé, pomůže mi někdo???Mám následující problém...nedokážu stáhnout data s bubeníka DR670, určitě už měl někdo podobný problém....
Roland BOSS DR-670 nastaven následovně:
MIDI SYNCH AUTO (doporučeno manuálem,přístroj by měl sám poznat,zdali je MASTER,nebo SLAVE..)MIDI CH DRUM 10, MID CH BASS 9, MID DEV ID 17. Notebook ACER 2350, XP, SW Cubase SX , verze 2.01, převodník MIDI-USB M-Audio, doporučen prodejcem DR670.Z DR670 lze stahovat buď DATA ALL (všechny data), SEQ (sequencer),UTIL(utility),KIT(zvuky). Pro zkoušku jsem zvolil NAŠTĚSTÍ pouze KIT.Při stahování jsem postupoval přesně podle manuálu jak k DR, tak ke Cubase, tzn...V DR jsem nastavil MID TX BULK KIT (zkoušel jsem i ALL, vše fungovalo..)... V Cubase jsem FILE-NEW PROJECT-16 TRACK MIDI SEQUENCER..V menu FILE-PREFERENCE-MIDI FILTER jsem zrušil zatržítko u Record Sysex, a naopak ho zatrhnul u Thru...No a pak jsem u MIDI kanálu č.1 zapnul tlačítko Record, zapnul Transport Record a na DR zapnul Start...Data se nahrála,indikátor příjmu dat lítal jako zběsilý,viz kontrola v MIDI LIST EDITORU, a uložil jsem si je pod nějakým názvem...A pak jsem zkusil data poslat zpět...na DR jsem nastavil MID RX BULK , v Cubase jsem pravítko vrátil na začátek MIDI stopu přepnul na sólo a pustil play....vše se zdálo být O.K. na DR se správně rozsvítila LED REC, na displeji začaly běhat hvězdičky,ale po cca 1 s zhasla, a DR vyhlásil ERR CHCK SUM.V manuálu k této chybě píší..:`MIDI data nemohla být správně nahrána, stiskněte STOP a zkuste později.....cha, chááá...kde ty věci...Myslím si, že problém je v nastavení v Cubase, protože, když si zapnu nahrávání např. do kanálu č.10, a mlátím do tlačítek, tak se vše zaznamená, a bez problémů přehraje nazpět, tudíž SW i MIDI převodník funguje.Problém bude v Check Sumu.Našel jsem chat na www.elektrozone.cz, kde se několik lidí s Rolandama bavilo o tom, že Roland má problém s těmito daty, a taky je nedokázali stáhnout...někdo tam dokonce popisoval,že check sumu v editoru dopočítává ručně, ale to vážně nevím jak.Budu vděčný za jakoukoliv pomoc!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2007 00:36

roland je s checksumami celkom specificky .. ale ked to chces len zaznamenat , tak neviem preco to nejde .. ked to dumpnes , checksumy tam su , mali by sa nahrat .. a malo by to iste spetne prehrat ..

Lumir Stach

Příspěvek od Lumir Stach » 22 úno 2007 21:17

Zkoušel jsem to se stařičkým KAWAI Q80, tam to fungovalo na 100%,bohužel má málo paměti, takže jsem stáhnul jenom zvuky, na sequencer má málo paměti......

Odpovědět