Soubory v adresáři Edits

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
Atoss
Příspěvky: 196
Registrován: 31 pro 2006 14:19

Soubory v adresáři Edits

Příspěvek od Atoss »

Ahoj hudebníci, mám jeden dotaz ke Cubasu.
Mám vytvořený projekt vč. audiostop. Jednu z těch audiostop jsem editoval Off-line (tj. vytvořily se mi v adresáři Edits soubory). Poté jsem na tuto stopu spustil funkci Freeze Edits a dal přepsat změny do původního souboru. Přesto mi v adresáři Edits zůstaly soubory vztahující se k té původní editaci. Je to chyba Cubasu nebo čím by to mohlo být?

Díky za reakce
Atoss

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Soubory v adresáři Edits

Příspěvek od pavlii »

Myslím, že to je v pořádku. Cubase si uchovává všechny soubory, pokud je nesmažeš hned po natočení, takže pročištění od nepoužitých se udělá v Poolu funkcí "Erase Unused" - bacha, možná se to od jánevím C5 jmenuje jinak, já jsem zakrnělý ve verzování, čili můžu mít i lehce outdated termíny :-D

P.

Atoss
Příspěvky: 196
Registrován: 31 pro 2006 14:19

Re: Soubory v adresáři Edits

Příspěvek od Atoss »

Ahoj Pavlii. V Cubase 5 se jmenuje tato funkce "Remove unused media". Jenomže tato funkce podle mě řeší jen soubory v Poolu. Funkci jsem zkoušel, ale nic se nesmazalo. Soubory, o kterých píšu já jsou v adresáři Edits a ty se v Poolu neobjevují. Měl jsem za to, že soubory Edits se vytvoří proto, abych pak v Offline historii daného audio souboru mohl jednotlivé kroky vracet zpět. Pokud ale funkcí Freeze edits přepíšu původní audio soubor, tak by se již nepotřebné soubory v adresáři Edits měly smazat.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Soubory v adresáři Edits

Příspěvek od pavlii »

Ah sooo - ony se do Poolu nezapracovávají....mno, jsou pak dvě možnosti (střelba od boku): pokud úpravy zapracuješ trvale (Freeze Edits), tak může být někde v Preferences nastavitelné mazání dílčích souborů po téhle akci. Pokud tomu tak není, prostě to Cubase zjevně neřeší a nechá ty soubory tam (po Freeze Edits již není cesta zpět?) Třetí možnost (že by to bylo všechno jinak, než píšu) si nepřipouštím, jakožto místní Cubase guru (sic bývalý, ale co už) :-D (...samozřejmě vtip) 8)

P.

Odpovědět