Sw na hudební plochy?

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Fender
Příspěvky: 16
Registrován: 17 říj 2013 07:32

Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Fender »

Dobrý den. Poradíte mi nějaký dobrý VST instrument, nebo plugin na tvorbu hudebních ploch? něco mezi smičcema a synth.Většinou jsou tyhle zvuky slyšet v rockových baladách:o) Bohužel zatím jsem žadný vyhovující sw nenašel. Nevim jak se tenhle druh zvuku přesně nazívá, ale v podstatě mi jde o vytvoření atmosféry v pozadí. díky za tipy. F

haralambos
Příspěvky: 95
Registrován: 05 bře 2012 20:36

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od haralambos »

omnisphere

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Pytkin »

Fender : tento typ zvukov sa nazyva PAD ..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od dendy »

Arturia SEM... mam iSEM verzii na ipade a tak nadherne pady som uz davno z nicoho nepocul...

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Amorph »

Korg Legacy Collection nebo Digital Collection, tam Wavestation nebo M1 umi pekny plochy vcetne synthstringu.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od demsky »

Ved staci na hocicom dat velky Attack a Release v obalke a hned mas pady/plochy. Ja mam rad tie zo Zebry 2 alebo z Kurzweilov :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Pytkin »

otazne je , ci ma chlapec kurcvajl :)

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Oxyygen »

Nebyl by lepsi nejakej Sampletank, Halion Sonic a podobne softwareove "workstationy"?

Predpokladam, ze pro dotazujiciho budou lepsi dobre znejici presety, nez neco kroutit..
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Fender
Příspěvky: 16
Registrován: 17 říj 2013 07:32

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Fender »

Pytkin píše:otazne je , ci ma chlapec kurcvajl :)
to asi ne :DDD

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

SW pady:
Majkens Chimera VST - sice žiadny orchester z toho nedostaneš, ale nejaký psycho "koniec sveta" pad velmi dobre a rýchlo, je FREE
Camel Alchemy VST - vhodný na pady všetkých druhov, imo neprekonatelný na čisté nebeské kryštálové atd..
HW pady:
Kawai K1 - digitálne noisy plochy
Kurzweil 1200pro - extra tučné orchestrálne plochy, reálne ,špinavé..
..takto to mám ja

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od dendy »

chalani .. citajte co on chcel.. synteticke pady, nieco medzi klasickymi stringami a synth zvukami ... chce to do rocku.. cize ku gitaram.. cize to musi byt nieco fakt tucne, co najviac analog-like, co sa v mixe presadi a nebude popri gitarach zniet tenko.. myslim ze rozne digitalne 'blbinky' (ktore iste maju svoje vyuzitie zase inde) mu moc nepomozu.. vazne som presvedceny ze prave ta Arturia SEM bude idalne riesenie - PRESNE toto som riesil 2 dni dozadu som sa rozplyval aka PARADNE pady z toho lezu, take dobre ze snad okrem ImpOscar2 som este z pluginu take dobre nepocul ... poznam vsetky veci co tu padli v diskusii ale myslim si ze v oblasi padov (specialne, ako pise fender "nieco medzi smyccema a synth) SEM nakopava rit uplne hutne comukolvek co tu bolo spomenute ..

Osobne si myslim ze SEM je vobec zdalelka to najlepsie co kedy Arturia spravila ...
alebo od cca 1:40 - to je imoho PRESNE co Fender chce (podla popisu :-)

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Pierre niko »

Absynth

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Amorph »

Dendy: michal jsi nekdy rock? Tucne synteticke pady tam opravdu nejsou vzdy to prave. Pokud se bavime o polyfonnich zvucich slouzicich pro podmaz a atmosferu, tak to je presne misto, dke se ty digitalni blbinky uchyti leckdy lip, nez tucne analogy. Nicmene tim nerikam, ze ta Arturia nebude fungovat, stejne je to nakonec o tom, jak to clovek nastavi. Spis jsem se ale chytnul toho, ze kdyz je hutny rockovy mix s tucnyma kytarama, tucnou basou a tucnyma bicima, tak zpravidla nebudu chtit to zaplacnout jeste tucnym analogovym polysyntem, protoze se to tam proste nevejde.

Jo Absynth je dobrej na ruzne scifi nebo soundtrackove plochy, ale nikdy mi nesednul uplne do rockove hudby.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od dendy »

a tak.. ok, rozumiem... moze byt

Fender
Příspěvky: 16
Registrován: 17 říj 2013 07:32

Re: Sw na hudební plochy?

Příspěvek od Fender »

Amorph píše:Dendy: michal jsi nekdy rock? Tucne synteticke pady tam opravdu nejsou vzdy to prave. Pokud se bavime o polyfonnich zvucich slouzicich pro podmaz a atmosferu, tak to je presne misto, dke se ty digitalni blbinky uchyti leckdy lip, nez tucne analogy. Nicmene tim nerikam, ze ta Arturia nebude fungovat, stejne je to nakonec o tom, jak to clovek nastavi. Spis jsem se ale chytnul toho, ze kdyz je hutny rockovy mix s tucnyma kytarama, tucnou basou a tucnyma bicima, tak zpravidla nebudu chtit to zaplacnout jeste tucnym analogovym polysyntem, protoze se to tam proste nevejde.

Jo Absynth je dobrej na ruzne scifi nebo soundtrackove plochy, ale nikdy mi nesednul uplne do rockove hudby.
přesně tak, teď zkoušim zebru...

Odpovědět