vhodný plugin na mastering v nuendu 2

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
kolonista

vhodný plugin na mastering v nuendu 2

Příspěvek od kolonista » 20 lis 2009 15:05

zdravím,vím že existuje spousta skvělých programů na finální mastering ,ale já osobně momentálně volím tuto činnost vykonávat hned již v nuendu 2 kde tvořím skladbu,nevím jestli je to ten pravý postup ,ale dělám to tak že na vystupní stopu přidám insert třeba compresor ,limiter , plus si pohraji s equalizerem.
Zajímalo by mně zda li přímo v nuendu 2 jsou vhodnější cesty k cíli,popřípadě které pluginy jsou přímo na finalni zastřešení skladby v nuendu 2 určené nebo nejidealnější,dík

pavlii
Moderátor

Re: vhodný plugin na mastering v nuendu 2

Příspěvek od pavlii » 20 lis 2009 15:09

O N2 tady vůbec nejde. Doporučuji se mrknout sem.

P.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 20 lis 2009 15:14

kolonista píše:zdravím,vím že existuje spousta skvělých programů na finální mastering ,ale já osobně momentálně volím tuto činnost vykonávat hned již v nuendu 2 kde tvořím skladbu,nevím jestli je to ten pravý postup ,ale dělám to tak že na vystupní stopu přidám insert třeba compresor ,limiter , plus si pohraji s equalizerem.
Zajímalo by mně zda li přímo v nuendu 2 jsou vhodnější cesty k cíli,popřípadě které pluginy jsou přímo na finalni zastřešení skladby v nuendu 2 určené nebo nejidealnější,dík
To co hledáš je věc metodologická tj. je nutné porozumět posutpu toho co se při masteringu děje, co je v chainu a z jakého důvodu to tam je resp. jak se to zvukově podílí na výsledku. Tvá "spousta skvělých programů na mastering" je spíše cestou vedoucí k víceméně kompromisním výsledkům. Univerzální chain tedy to co máš ty na mysli, neexistuje už jenom z toho důvodu, že jde o věc čistě subjektivně estetického vnímání, kór když neuvedeš ani zda-li skládáš skladbu pro smyčcové kvarteto nebo hardtek... :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

kolonista

Příspěvek od kolonista » 20 lis 2009 17:07

jo beru že je to hlavně o přístupu jednotlivce a hotová šablona je blbost ,mně šlo spíš o ty nejpoužívanější pluginy z nuenda na ten vystup

Odpovědět