Vliv zvukové karty na mixdown

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
vladankaspar
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2013 12:21

Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od vladankaspar »

Zdravím,mám problém s tím že pokud použiju ve skladbách VST synth tak se mi zdá zvuk lepší než pak výsledný vyexportovaný .wav.
Má vliv zvuková karta na výsledný soubor nebo ne???Používám EMU1212m pracuji pouze s VST instrumenty.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od Kermitak »

Nema, pokud pres ni nemas pripojeny nejaky externi efekty nebo nastroje.
Ale uplne nerozumim Tvemu problemu - chapu to spravne, ze kdyz prehravas skladbu s nejakym vst syntakem v daw, tak ti to prijde lepsi nez kdyz tu skladbu s tim samym vst syntakem pak mixdownujes?

Uživatelský avatar
hawkens
Příspěvky: 368
Registrován: 26 úno 2007 18:49

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od hawkens »

Otkazka je aj, v com potom prehravas to hotove vyexportovane wav-ko. Teroreticky ti nejako "inak" (= lepsie / horsie / hlasnejsie / tichsie) moze prehravat aj player v ktorom si prehravas wavko. Ja trebars ked prehravam rozrobenu skladbu vo DAW-ku, hra to pocutelne hlasnejsie ako ked to exportnem a prehram wav-ko.

Ale myslim si ze zukova karta / ovladac vplyv na finalny mixdown nema, kedze to nejde cez driver na prehravanie, ale prepocitava sa to. Skor ma vplyv samotne DAW-ko a kvalita jeho algoritmu. Trebars take FL Studio ma niekolko moznosti nastaveni, vid:

http://www.image-line.com/support/FLHel ... idimp3.jpg

Takze nejake rozdiely tam urcite budu.

Kedysi davnejsie som zachytil test v ktorom porovnavali presnost samplerov (hlavne softwarovych) cez prehravanie samplov so sinusovymi vzorkami - ake "zubate" boli vysledne zvuky resp. ako presne sa blizili povodnemu sinusu. Tiez tam boli rozdiely, proste mixdown algoritmy su rozne a tym padom aj rozne kvalitne. Otazka je len ci su tie rozdiely vyznamne a / alebo pocutelne.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od Pytkin »

no ja som tu uz pisal v inej teme , ze velkost buffra a mod v akom zvukovka bezala , mala vliv na vysledny vyrendrovany zvuk u nas v studiu .. konkretne ta TC TWIN karta .. nahravali sme v REALTIME/128 a mixovali/rendrovali v SAFE MODE/512 .. ked som to nahodou pri mixovani neprepol , tak mi zvuk isiel na VU cez +3dB .. a bolo to aj v rendri .. ze ked som to vyrendroval v realtime/128 , a prehraval v safe/512 tak to slo tiez .. musel som vyrendrovat v safe mode a potom to hralo ok .. aj to bolo jemne pocut na zvuku ..

i ked mohol to sposobovat UAD .. to neviem .. Ale gule do zveraku by som nedal za to , ze driver nema vplyv na zvuk rendru ..

vladankaspar
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2013 12:21

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od vladankaspar »

No mě právě zmátnul odborník z firmy disk který tvrdil že čím kvalitnější zvukovka tak tím kvalitnější mixdown protože se t prý přepočítává přes AD/DA převodníky na kartě.

No já se tím zaobírám hlavně z tho důvodu že jsme do kapely pořídili aktivní bedny KV2 Audio.Když nám je předváděl prodejce tak ten zvuk by neskutečný oproti našim podkladům.Časem jsem zjistil ,že skladby které nám pouštěl jely ze SACD Denon a cd bylo také určitě sacd.Chtěl bych se přiblížit
nějakým zpsobem tomu zvuku protože to byl naprostý masakr půjde to vůbec nějak?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od pavlii »

Mno - a nebylo to spíš kvalitou mixu těch skladeb?

P.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od dendy »

pytkin u TC TWIN je to pochopitelne, pretoze ma onboard efekty cize aj pri renderi to ide cez nu...

pri klasickej zvukovke je to proste blbost. bodka.

(jedina vinimka je ked renderujes v tzv "realtime" mode ked ti do vysledneho renderu primiesava an vstup z line-in zvukovku ale to tiez neovplyvni kvalitu celkoveho renderu a nativnych pluginov, maximalne ti do vysledneho mixu moze pridat sum)

vladankaspar:toho "odbornikovi" vo firme ohlas, najskorej dostane velmi rychlo vypoved za to ze balamuti zakaznikov bludmi :-))

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od Pytkin »

vladankaspar píše:No mě právě zmátnul odborník z firmy disk který tvrdil že čím kvalitnější zvukovka tak tím kvalitnější mixdown protože se t prý přepočítává přes AD/DA převodníky na kartě.
tak ten odbornik tomu vobec nerozumie a radsej ho uz nepocuvaj ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od Pytkin »

dendy píše:pytkin u TC TWIN je to pochopitelne, pretoze ma onboard efekty cize aj pri renderi to ide cez nu...

pri klasickej zvukovke je to proste blbost. bodka.
ziadne efekty sme samozrejme nepouzivali z TC TWIN .. A ver mi ze rozdiel bol pocutelny .. pri realtime/128 to proste bolo jemne nakreslene .. viac ako v tom safe mode/512 .. a hlavne to bolo vidiet na meraku .. ze isel cez ..

Uživatelský avatar
jakubt
Příspěvky: 256
Registrován: 17 zář 2009 12:18

Re: Vliv zvukové karty na mixdown

Příspěvek od jakubt »

vladankaspar píše:No mě právě zmátnul odborník z firmy disk který tvrdil že čím kvalitnější zvukovka tak tím kvalitnější mixdown protože se t prý přepočítává přes AD/DA převodníky na kartě.
V případě, že tam figurují nějaké outboard efekty, tak má pravdu, ne? Ale v domácím "hobby" studiu by se jednalo asi o dost speciální případ a rozhodně se to nedá tvrdit takhle obecně.

Odpovědět