VST Instrument stopa + ext. zařízení

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
Atoss

VST Instrument stopa + ext. zařízení

Příspěvek od Atoss » 26 zář 2010 14:06

Ahoj všem,

mám 2 dotazy:

1. VST instrument stopa - již jsem pochopil její funkci - v podstatě sdružuje MIDI stopu a VST audio stopu do jednoho. Co mi ale není jasné, není zde možnost vybrat přes jaký MIDI kanál bude komunikovat (1-16). Co když třeba budu mít 17 najednou hrajících nástrojů? Nebude to už problém?

2. Externí MIDI zařízení - mám už připojené svoje klávesy Roland Juno G přes MIDI Device Manager. Dále jsem si ve VST Connections přidal v záložce External Instruments svoje Juno G jako nové externí zařízení. Toto zařízení pak musím připojit k Audio Device (to chápu, že je moje zvuková karta) a dále pak k Device port (což chápu, že je nějaký vstup mé zvukové karty). Když ovšem přidám IN port, který používám a mám ho tudíž mám nastavený v záložce VST Connection - Input, tak se mi sice nastaví pro externí zařízení, ale zmizí z VST Connection - Input. To nejde používat stejný vstupní port pro Cubase a externí zařízení? Pokud ne, tak jak to vyřešit? Mám zvukovku M-Audio Audiophile 192, která má akorát 2 vstupy (analogový - ten používám jako hlavní vstup pro Cubase a SPDIF - ten nepoužívám). Jak pak propojit klávesy a zvukovku? Na klávesách mám 2 výstupy (Output A (Mix) a Output B). Output A mám samozřejmě propojený s repráčkama, abych slyšel, co hraju.

Atoss

Odpovědět