Zaučení začátečníka - YAMAHA MOX, CUBASE

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
ToPi

Zaučení začátečníka - YAMAHA MOX, CUBASE

Příspěvek od ToPi » 03 říj 2014 11:30

Ahoj všem,

před časem jsem si pořídil YAMAHA MOX 6 a k němu přibalený CUBASE 5. Chtěl bych se s tím vším naučit. Ale zjistil jsem, že pomocí návodů a improvizace to asi nepůjde. A zdejší forum mně taky moc nepomůže, protože se v těch zkratkách a cizích slovech moc nevyznám.

PROTO BYCH BYL RÁD, KDYBY SE NAŠEL NĚKDO, KDO BY MI S TÍM POMOHL UŽ OD ÚPLNÝCH ZAČÁTKŮ. INSTALACE, SYNCHRONIZACE S POČÍTAČEM A SAMOZŘEJMĚ NĚJAKÉ TY ZÁKLADY. BOHATĚ SE ODMĚNÍM (no, bohatě možná úplně ne, ale určitě se domluvíme).

Je mi 34 let, takže doufám, že ještě nejsem úplně natvrdlý. Ale používáním workstationů a studiových programů (s výjimkou dávného skládání v legendárním Fasttrackeru) jsem takřka nedotčený. Dosud jsem měl levné samohrajky od Casio a jinak funguji v kapele jako kytarista. Takže pokud jde o skládání, jsem stará škola. Složit, naučit ostatní ve zkušebně a pak do studia, kde už je někdo, kdo se všemi těmi hračkami umí. Řekl bych, že jsem schopný skladatel a aranžer, ale v technických a technologických věcech jsem si nechal ujet vlak.

Pokud jde o propojení MOX a počítače, ztroskotal jsem už na úplném začátku při stahování Yamaha Steinberg USB ovladače. Při instalaci jsem se nedostal přes hlášku: "Error 25001. No device is connected. Connect a device, and try again. If the "Found Neš Hardware" wizard appears, push the "Cancel" button." Asi nemusím říkat, že jsem zkoušel všechno možné. Měnit kapel, restartovat počítač, restartovat klávesy, zapojovat v různém pořadí a podobně. A je mi jasné, že podobných překážek bude ještě spousta...

Ta pokud by někdo měl nervy na to, aby mě zaučil, určitě se domluvíme.

Tomáš
Naposledy upravil(a) ToPi dne 03 říj 2014 13:58, celkem upraveno 1 x.

delay

Re: Zaučení začátečníka - YAMAHA MOX, CUBASE

Příspěvek od delay » 03 říj 2014 12:18

Asi by jsi měl napsat, odkud jsi...(?)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 říj 2014 13:10

ToPi : Kludne dobehni .. Dnes mam cas ..

ToPi

Příspěvek od ToPi » 03 říj 2014 14:01

pytkin: Díky, také mám dneska čas, ale než bych dojel do Bratislavy, byl by už zítřek :-)

delay: Jsem z PLZEŇSKA, ale zvládnu i delší vzdálenost (i když ta výše uvedená už je trochu extrémní). Dost možná i tu Českou Třebovou, ale to by bylo na domluvení hodně intenzivního kursu. :-)

dJR

Příspěvek od dJR » 04 říj 2014 23:14

Nepsal si tu podobnou prosbu nekdy na jaře?

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 říj 2014 00:39

Ak si nahodou neni IT zdatny - ta chybova hlaska znamena - Windows Ti sam najde a rozozna zariadenie. Kedze ale Microsoft nedovoluje partnerom vyvijat zlozite ovladce (su obmedzenia na ovladace vlozene priamo vo Windows), mas automaticku instalaciu zrusit a naistalovat "full ovladace" z CD (predpokladam). Cize ak Ti to zbehlo a nezrusil si to, budes musiet ovladace v Control Panel odinstalovat a nainstalovat tie z prilozeneho CD.
Dalsie otazky?

ToPi

Příspěvek od ToPi » 05 říj 2014 15:03

DJRadil: Nepsal, ale ten dotaz jsem někde na internetu zaznamenal a inspiroval mě k tomu mému :-)

ToPi

Příspěvek od ToPi » 05 říj 2014 15:16

MDudas:

IT zdatný rozhodně nejsem. Pokud jde o nějaké instalačky, mám akorát instalačku na CUBASE 5. Program jsem úspěšně nainstaloval do počítače. Lze ho normálně spustit a funguje.

Chtěl jsem to tedy propojit s nástrojem. V manuálu pro MOX6 je napsáno, že si mám stáhnout nejnovější YAMAHA STEINBECK USB ovladač. To jsem udělal. Když jsem spustil instalaci, tak přišla tato hláška. Po ní už mi to dá jenom volbu, abych instalaci neúspěšně ukončil.

Když propojím klávesy s USB portem na počítači, tak počítač sice vydá zvuk, jakože ví, že jsem do něj něco strčil, ale průzkumník mi nezobrazí, že jsem připojil nějaký externí disk či zařízení. Předpokládám, že dokud nebudu mít nainstalovaný ten ovladač, tak se mi to ani zobrazit nemůže. Je moje dedukce správná?

Asi se z toho zblázním, ale já to nevzdám :-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 05 říj 2014 20:43

Není správná a čtení manuálů by v daném případě docela pomohlo (právě proto, že nejsi IT zdatný, abych zamezil možné polemice 8) ). Evidentně tu je i problém s použitím Google překladače ENG > CZE. Daná hláška znamená pouze to, že instalátor nenalezl připojené klávesy a říká ti i, jak z toho ven (=připojit je).

Klávesy se za normálních okolností nikdy nezobrazují v Pruzkumnikovi, to je správně.

P.

ToPi

Příspěvek od ToPi » 06 říj 2014 11:03

Díky všem za rady. Nakonec jsem si stáhnul ovladač jinde a už to komunikuje. Dokonce se mi povedlo nahrát pár tónů. Leč další problém je, že nic není slyšet :-)

Ale je to dobrá příležitost vrátit se k původní otázce. Měl by někdo čas a náladu mě za úplatu zasvětit do nějakých základů toho CUBASE 5 a MOX 6?

xdudy

Příspěvek od xdudy » 07 říj 2014 00:42

a chceš tu MOX6 používat jen jako master keyboard nebo komplet jako zvukovou kartu - musíš si nastavit v cubase vstupy- výstupy
odkus z Plzenska jsi ?

ToPi

Příspěvek od ToPi » 07 říj 2014 20:52

xdudy: Jsem z Plzně - severu, od Kralovic. Ale jsem schopen přijet prakticky kamkoliv. Používat chci zvuk přímo z kláves.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 08 říj 2014 08:55

"zvuk přímo z kláves" a "používat klávesy jako zvukovku" jsou dvě zcela odlišné věci 8) to jen tak na okraj. No ale to se nejspíš poddá :-)

P.

ToPi

Příspěvek od ToPi » 08 říj 2014 12:20

pavlii: Díky Tvé poznámce o "používat klávesy jako zvukovku" mně něco došlo a už mně to konečně hraje i nahrává.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 08 říj 2014 13:36

Šikovnej kluk 8)

P.

Odpovědět