Amorphine - Everyday Reborn - Nové album je venku!

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Amorph
Moderátor

Amorphine - Everyday Reborn - Nové album je venku!

Příspěvek od Amorph » 17 pro 2012 16:43

Tak rok se s rokem sešel a ten ještě se dvěma dalšíma a konečně vše dospělo do fáze, kdy je hudba poskládaná, zvuk vyladěný a booklet zalomený a já Vám můžu s radostí oznámit, že nové album Amorphine - Everyday Reborn je hotové! Na http://bandzone.cz/amorph je celé k dispozici k poslechu a pokud byste si ho chtěli pustit třeba i jinde, tak ho můžete podpořit koupí buď digitální verze na

http://amorphine.bandcamp.com

nebo si můžete objednat fyzické CD s dvanáctistránkovým bookletem na mailu amorph(zavináč)seznam.cz za 150kč+poštovné

Přeju příjemný poslech...

dano

Re: Amorphine - Everyday Reborn - Nové album je venku!

Příspěvek od dano » 17 pro 2012 16:58

super, tesim sa, urcite popocuvam viackrat a mozno aj podporim :-) tvoj styl mi uplne vyhovuje, tak som zvedavy ci sa aj toto trafi... zatial co narychlo pocuvam tak ano

nech sa cedecku dari.

inak mohol by si viac napisat o pouzitych masinkach a zvukoch a tak

nixx

Příspěvek od nixx » 17 pro 2012 18:31

Gratulace! Určitě si to poslechnu :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 pro 2012 21:56

dik! Tak jestli je zajem, tak o vzniku alba klidne neco sepisu.

tony9

Příspěvek od tony9 » 17 pro 2012 22:48

Jo je zájem, aspoň teda z mé strany.

roocza

Příspěvek od roocza » 18 pro 2012 00:30

moc podařený! esp. ty ambientnější věci jsou vážně super!
taky bych uvítal nějaký zákulisní info :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 pro 2012 00:37

skvele to je.. rozhodne sa podel s pikoskami z "kuchyne" :-)

delay

Příspěvek od delay » 18 pro 2012 07:46

Gratulace, měl bych si z tebe vzít příklad :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 pro 2012 13:19

Takze album vznikalo tak nejak nahodne cca 4 roky. Proste kdyz jsem mel chut vyzkouset nejakej syntak plugin nebo mikrofon, nebo jsem mel zrovna chut si zabrnkat na kytaru nebo zahrat na klavesy, tak z toho vznikaly nejake uryvky a postupne se mi ruzne rychle darilo nektere z nich rozvest a dovest az do nejake ucelenejsi formy. Bylo to nekdy hodne desitek az set iteraci a prekopavani, nekdy se clovek ze slepych ulicek vracel zase zpatky a vyhazoval nevhodne napady, no ale to asi znate:) U všech skladeb byly spojene faze aranze, mixu i masteru stále v jednom cubase projektu (jinak receno, micham do master bussu a master pak ladim spolu dohromady s mixem).

Takze ted spis k nejake technice na ktere to vznikalo a pak nejake zajimavosti.

Intel Q6600, 3Gb ram, win xp/win 7
Cubase 6
Focusrite Liquid Saffire 56
Adam P11A
Sennheiser HD380Pro
Soundelux U97
Korg Wavestation (prevazne jako masterkeyboard)
2x UAD2 Solo a nejake ty uad pluginy
NI Komplete 4,7 (hlavne Kontakt, Massive, Absynth, Reaktor)
Izotope Ozone 4 a par free VST pluginu

Kytara je vsude Epiphone LP Custom. Nekde je nahrana linkou primo do zvukovky (Mood, Everyday Reborn, Na Vlnach), nekde je nahrana nasucho mikrofonem (Still Alive).

Still alive: ty hlavni bici jsou nastrihane z mikrofonem nahraneho placani rukou do nohy a do matrace:) kytara je elektricka, ale nahrana mikrofonem jen struny zblizka, pak envelope shaperem sebrany attack a vytahnuty release a par dalsich veci. Takove to nalehave kvileni je moje hykani projete pitshifterem a bitcrusherem:) Piano podobne jako v dalsich skladbach je neco z Kontaktu- myslim ze navrstveny Yamaha Grand s Augustem orresterem z Kontaktu 2 (tuhle kombinaci pouzivam tak nejak na celem albu). Basa je samplovany Scarbee Precision bass opet z kontaktu. Smycce jsou kombinace kontakt VSL a EWQLSO Gold.

Mood: zensky hlasek vzniknul tak, ze jsem jedne rodinne navsteve ukazoval svuj hudebni koutek a jak funguje mikrofon. Ten uryvek kde se brachova pritelkyne zasmala a neco rikala, jsem si nahodou ulozil:) Downpitchovany Beat co jede jakoby celou dobu v pozadi jsou ty bici ze zaverecne casti, ale nahrane mikrofonem a potom zprocesovane Absynthem. Na bicich na konci jde slyset radikalni nastaveni UAD 1176LN. kytara je tady linkou do zvukovky a potom simulace LePou Lextac. Casti kytaty jsem jeste nastrihal a reversnul a smichal s puvodni. V pozadi se obcas obevuje klasicky automatizovany filtr v samooscilaci z uad re201 a ve stredni casti je slyset plochy z Korgu Wavestation. Obcasna basa je NI Massive.

Fairy Tale: tady muzou byt pro nekoho zajimave ty bici, ktere jsou jednak vrstvene z nejakeho syntetickeho kitu z Kontaktu (na kterem je bitcrusher) a z Abbey Road 60's drums a jednak na nich je jeste octaver, kterej jim trochu primichava spodni a trosicku i horni oktavu (je to free plugin od tbt). Tohle primichani octaveru jsem si docela oblibil, protoze to dokaze veci hezky zmekcit a nafouknout, kdyz jinak zneji moc sterilne. Navic ta detekce oktav v tom trosku plave, coz muze zpusobit dalsi oziveni, pouzivam nekdy i na plochy, stringy atd. Jinak v pozadi tehle skladby se celou dobu prolina takova ruchova stopa - vzniklo to tak, ze jsem si celou skladbu pustil, do mistnosti postavil mikrofon a nahral to i spolu s pustenou televizi, ve ktere bezela nejaka gangsterka:) Tahle cela stopa je pak trochu offsetnuta, aby rovnou delala delay a poslana jeste do space echa a nejakeho reverbu a jeste nejak filtrovane a automatizovane. Takove ty radiove ruchy jsou z Reaktoru.

Everyday Reborn: kytara do zvukovky a na tom TSE808+LePou Lecto a simulace bedny a to ještě pak posilany ruzne do delaye reverbu a chorusu. Bici NI Abbey Road 60's drums. Tady je (spis jen pro me:) zajimava basa, coz je Kermitakuv jazzbas, kterej jsem si nasamploval, nahazel do Kontaktu a pak hral na klavesy:)

Wave Chapel: Je to krome bicich cely udelany na Korgu Wavestation, který byl pichnuty do reverbu/delaye EHX Cathedral, postupne nahrany do multitracku...

Na Vlnach: zaklad je Reaktor, basa zase ten samplovanej jazzbas, kytara primo do linky a na tom simulace LePou Lextac, harmoniku mi nahral jeden kamarad.

Lullaby: ty glitche na vokalu jsou delany pomoci pluginu Buffer Overide a dBlue Glitch. Glitch tam pracuje i na nekterych nastrojich. A v pozadi jede plocha, která je vytvorena ze Space echa v samooscilaci, to je poslane do Buffer override na tom Glitch a to poslany do reverbu)

Jak sel Rumcajz na Czechtek a Manka na zvonky hrala: tak tahle skladba vznikla samozrejme hlavne kvuli tomu nazvu. Jinak tam hraje NI Massive a Reaktor.

Byterunners: tady asi nekdo pozna, ze ty uryvky vokalu jsou vystrihane z Bladerunnera:) Nektere zvuky jsou samply, které jsem si vytvoril pro Nintendo aplikaci Rytmik Retrobits a tady jsem je dal do Kontaktu. A vytvarel jsem je tak, ze jsem si z youtube nahral nejake klasicke herni hudby z osmibitu a z toho je pak vystrihal.

Finale: tady uz me nic zajimaveho nenapada:)

Tak to je v kostce vsechno, kdyby vas něco dalsiho zajimalo, tak se ptejte, pokusim se rozpomenout.

Jo a artworky na booklet vznikly v tomhle http://www.onemotion.com/flash/sketch-paint/

dano

Příspěvek od dano » 19 pro 2012 16:01

super, citit z toho poctivu pracu a system a to mam vzdy rad :-) ta prva skladbicka ma super prvky Deep Forest

Fractal

Příspěvek od Fractal » 19 pro 2012 18:50

Byterunners je hymna jako prase! Nebylo to náhodou kdysik naposlech na e-zone? Jinak se mi u některých tracků nezdá taková divná presence někde u 12-16kHz, taky to mohlo být tou konverzí na bandcampu, zjistím co to bylo přesně, co mi vadilo

matucha

Příspěvek od matucha » 19 pro 2012 20:07

Az na bezvyznamny drobnosti me to album bavi. Hlavne atmosfery / ambientni soucasti skladeb. Nebyt zpevu v prvni skladbe, obcas trochu 80kovyho kyce a (zkreslenejch) kytar, byl bych z toho mnohem nadsenejsi. Ale i tak je to prima a zni to komplexne (zadna rychlokvaskovitost). Zvukove mi schazely stredy... ale co se da soudit z bandcampu? Nevim.

Vey

Příspěvek od Vey » 19 pro 2012 21:13

Ahoj, gratuluju! Na prvni poslech je to pro me celkove min zabavny nez predchozi album, ale i tak jsem si tam pro sebe nekolik prijemnych atmosfer nasel!
Wave Chapel, Still Alive, Mood ..
Zvukove kompaktni.

Btw. Ja se snad taky do neceho pustim ... docela me to ted inspirovalo :))

wire

Příspěvek od wire » 20 pro 2012 15:53

Já na tohle moc nejsem, ale mojí přítelkyni se to líbí moc :)

dano

Příspěvek od dano » 20 pro 2012 16:12

myslim ze to Amorpha potesi viac :-)

Odpovědět