Bubáci a Hastrmani Mastering

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
BlackDog

Bubáci a Hastrmani Mastering

Příspěvek od BlackDog » 15 říj 2014 21:03

Zdravíčko dobří zvukaři
na koho se mám obrátit, chci-li kvaltiní mastering, zatím jedné písničky projektu bubáci& hastrmani, jedna se o více elektronickou skladbu. samosebou za úplatu.

děkuji za tipy

BlackDog

Re: Bubáci a Hastrmani Mastering

Příspěvek od BlackDog » 16 říj 2014 09:27

no tak nestyďte se, ti bubáci nejsou zas tak strašidelní
potřebuji hlavně poradit, kde to nechat udělat. nevím jak se kde pohybují ceny

Hammond

Příspěvek od Hammond » 16 říj 2014 11:05

No tak profi mastering robia z tohto fora viaceri ludia; Ivo a Matucha, resp. Ecson, ktory sem uz velmi nechodi (doplnte ma, ak som niekoho zabudol). Zrejme by si sa mohol na nich obratit cez PM.

BlackDog

Příspěvek od BlackDog » 16 říj 2014 19:16

díky za tip, já sem zkusil jedno profi studio, uvidíme co mi na to řeknou :)

jakubt

Příspěvek od jakubt » 17 říj 2014 04:46

Low-cost instantní alternativa: https://www.landr.com Výsledky jsou prý překvapivě slušné (pokud se v nastavení nezvolí maximální našlapání), ale masteringová studia se o práci rozhodně bát nemusí.
Zajímavější, ale nikoliv low cost je pak http://www.abbeyroadonlinemastering.com - zkoušel to někdo?

BlackDog

Příspěvek od BlackDog » 18 říj 2014 14:47

díky za tip, je to zajimavý,ale instatní alternativu bych si udělal sám doma. Navíc rád podpořím řemeslně dobře udělanou práci a český uši a ruce ;)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 18 říj 2014 15:33

jakubt píše:...ale masteringová studia se o práci rozhodně bát nemusí.
Nesouhlasim. A nemyslim si, že je to o kvalitě práce. Prostě věci jako Landr nebo, v lěpšim případě neukradenej z netu, Izotope Mastering jsou pro potenciální klienty masteringovejch studií dostačující. Dělat mastering rozhodně neni žádnej supr byznys, ale práce je to hodně zajímavá a předevšim náročná. Vydělávat se dá ale snadněji v mnohonásobně méně nákladových oblastech.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 říj 2014 17:57

nejhorší věc co člověka může potkat je dobře nazvučená shit hudba, nebo špatně nazvučená výborná muzika :)

BlackDog

Příspěvek od BlackDog » 18 říj 2014 22:32

tady bych se asi zaplétal do věcí kterým už nerozumím, nicméně to co já sem si od masteringu sliboval se splnilo. když si pustím ty dvě verze, před a po masteru, těch peněz mi není líto. Krom toho je to adekvátní za to, co musel mistr zvuku přežít za rambajz, neboť si nedělám iluze, že sem kvalitní mixér a že to nebyla uplně muzika pro každé ucho.
Nicméně můj názor na tuto věc je, že podobný online alternativy by se podporovat neměly. Máme v čr dost zvukařů, studii ať už profesionálních nebo jen poloprofesionálních. každý tu ale najde svoji cenovou a kvalitativní skupinu a tu je pak potřeba podporovat. no ne?

Hammond

Příspěvek od Hammond » 19 říj 2014 11:48

Skoda, ze nema viac ludi podobny pristup.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 24 říj 2014 07:33

Tiez si myslim, ze na veciach ako je mix - mastering by sa setrit nemalo. Ked uz raz mam v plane dostat zo svojho pocinu maximum, ta investicia je nutna. Skor si myslim, ze tu "lietaju" obavy z toho, ze neznameho interpreta mastering studio odflakne (pristup).

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 24 říj 2014 14:11

Téma se nám docela stáčí, možná by mohl nějakej admin rozdělit…

Mám i tu smutnou zkušenost, že záleží i jakym jménem to člověk na mastering pošle. Když to pošle člověk kterej to míchal nebo svym jménem známej (známější) interpret, dopadne to mnohem líp než-li když to pošle třebas manager nebo řadovej člen kapely. To se mi stalo v renomovanejch studiích ČR. Prostě ty zakázky se nějak rozdělujou a něco holt zbyde i na slabší takymasteringaře. Náklad na mastering vyjdou samo na stejno, dle ceníku a přitom věc se ve finále prstě nepoužije.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 24 říj 2014 15:52

to se opravdu dela za stejny penize ruzna kvalita??
Asi by bylo dobre napsat, ktera studia se chovaji takto neseriozne
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

BlackDog

Příspěvek od BlackDog » 25 říj 2014 15:38

záleží co od toho pak člověk očekává. Já nemám přehnané představy, že moje mixy se vyrovnájí těm nahraným v profi studiu. Mám sice vercajk, který není uplně základ, ale to ještě nic neznamená. Ale pro to co dělám já mi to zatím stačí. Potom od masteringu nemůžu očekávat kdovíco, ale musím říct, že zatím to vždycky přineslo to co sem od toho chtěl. navíc komunikace a přístup se studiem na výbornou.
Byl bych blázen kdybych se snažil mastorvat to doma na koleni s pluginama, když to někdo v profi studiu udělá za zlomek času, na vercajk o kterým se mi ani nezdá a s čím já bych se natrápil. Navíc se skvělým výsledkem. Na to se mi ty ceny i v profi studiu opravdu nezdají přehnané

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 25 říj 2014 18:16

BlackDog: nahod ty reference, za dobre reference te nikdo neukrizuje :) Zajimalo by me to. Kdyby se ti chtelo, nahod prosim mix pred a po mastru. Kdyztak do PM. Budu totiz brzo resit neco podobneho...

Odpovědět