CITIZEN37 |CD2014| + edit |NOVÝ VIDEOKLIP 2015|

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
delay

CITIZEN37 |CD2014| + edit |NOVÝ VIDEOKLIP 2015|

Příspěvek od delay » 03 lis 2014 09:58

Ahoj, s kapelou Citizen37, ve které hraju na kytaru, skládám a aranažuju jsme o víkendu vydali naší první desku "Unhappy Destinies Of The Room Stars" - 10 skladeb ve ve stylu melodického indie/alternative rocku s přesahem až do grunge. Hudba by mohla zaujmout barevnými kytarami, zpěvem nebo celkově atmosférou a snad i zvukem... :P
Na desce jsme průběžně pracovali více než rok, kytary jsem si z 90% točil sám, abychom ušetřili - zbytek je práce studia WAVEDESINGN Lanškroun.

:idea: Pokud by měl někdo zájem o technické informace, tak samozřejmě rád zprostředkuji všechny podrobnosti.

Obrázek

Budu rád, když si desku pustíte, přičemž nedokážu doporučit pouze jednu stěžejní skladbu, žádná taková tam asi není, fakt nevim :roll:
● PLAY on BC WAV :arrow: http://citizen37.bandcamp.com/album/unh ... room-stars
● PLAY on BZ MP3 :arrow: http://bandzone.cz/citizen37

Pro úplnost ještě sdílím oficiální text provázející vydání alba:
● Název našeho dlouho připravovaného alba Unhappy Destinies Of The Room Stars lze volně přeložit jako "Nešťastné osudy pokojových hvězd". "Nešťastné osudy" značí mimo jiné to, že skupinu v prvním roce svého fungování postupně opustili její dva zakládající členové, a v druhém případě i fakt, že žádný ze současných členů vlastně nikdy neměl kapelu, která by si stihla vybudovat pevné základy a ještě být třeba úspěšná. Právě po tomhle asi všichni nejvíc toužíme...
"Pokojové hvězdy", protože naše hudba je svým způsobem uzavřený prostor, tak jako místnost, ve které se člověk probouzí, usíná, tvoří a často je tam sám či osamělý. Být pokojovou hvězdou je důležitá fáze v životě každého muzikanta a potažmo umělce, fáze, na kterou by neměl zapomenout, je to čas snění a utváření budoucnosti. Proto jsme se rozhodli na desku zařadit i naše nejstarší písně, z nichž každá měla svého času místo v našem playlistu, a přestože se již některé objevily dříve ve formě demonahrávek, bylo pro nás velmi důležité je natočit znovu s lepším zvukem a hlavně v jednotném duchu - jako co nejdokonalejší otisk v čase, který po nás zůstane a bude odkazem našeho prvního kroku, po němž bychom se rádi vydali na další výlet, jehož cílem je pro nás druhá deska.
Naposledy upravil(a) delay dne 28 dub 2015 08:43, celkem upraveno 2 x.

Amorph
Moderátor

Re: CITIZEN37 |CD2014| + edit |NOVÝ VIDEOKLIP 2015|

Příspěvek od Amorph » 03 lis 2014 11:11

Ahoj, tak gratuluju k vydani alba! A diky za moznost poslechu, me to teda velmi sedlo, fakt se mi to libi! Asi nejvetsi hitovka mi prijde All For You:) Ale oslovilo me rozhodne vic skladeb. Hudebne tomu skoro nemam co vytknout a zvuk je taky fajn. jediny co bych trosku vypichnul, kdybych chtel byt hnidopich, tak obcas se tam objevi nejaka fales tu v kytare, tu v base, tu ve vokalu. Ale neni to nic co by mi trhalo usi, jen ze bez toho by to pusobilo jeste vic profi;) Jinak se mi libi spousta harmnonii a i melodicnost i kdyz tam bych obcas uvital primocarejsi tah na branu misto kteryho to nekdy melodicky zbytecne nejiste osciluje. Ale i tak dobry, urcite tomu dam i dalsi poslechy, resp. asi se k tomu budu obcas vracet. A zpevacka ma super charismatickej rozpoznatelnej hlas (samozrejme mi to evokuje trochu Dolores O'Riordan), kterej kdyz dostane jeste trosicku sebekazne a pozitivni chuti sdelovat, tak to bude parada;)

Tak preju, at se nahravce i kapele dari.

PS: z beautiful Things bych si dokazal predstavit peknej radio edit;)
PPS: Unhapy Destinies je taky super skladba:) A vlastne skoro nejvic z celyho alba me atmosferou vraci do devadesatkovyho obdobi cranberries, starsich radiohead a podobne..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 03 lis 2014 11:40

je to v ramci moznosti v pohode, skoda, ze jste si vic nepohrali s vokalni linkou zpevacky (dvojhlasy, vicehlasy, efekty). Takhle to na me pusobi trosku zkusebnove.
Myslim, ze by to i syntaky ozivily, ale to uz je individualni.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

delay

Příspěvek od delay » 03 lis 2014 14:43

Amorph: Moc díky za pozitvní reakci, v duchu jsme si říkal, že to cítíš úplně stejně jako já... Takže víceméně jsem spokojenej s deskou jako celkem, přičemž samozřejmě víme o místech, kde nám cosi uteklo, nebo kde jsme si prostě dovolili nechat to natural a nesnažit se vše žehlit za každou cenu. Zpěvačka je inteligentní a Dolores je myslím jedna z jejích nejoblíbenějších, takže jsi to opravdu trefil, nicméně já vím, že během nahrávání taky hodně objevovala Patti Smith a čerpala z ní právě i výraz, který se ale zase úplně neshoduje s představou technicky výborné intonace (i v podání samotné Patti), zkrátka u ní více nežli třeba u kytar to bylo věcí záměru :twisted:

Oxy: Tady asi záleží na tom, kolik jsi toho z tý desky slyšel (?) Chápu, že tohle není hudba, které bys chtěl věnovat tu třičtvrtěhodinu soustředěného poslechu, ale pak bys třeba zjistil, že dvojhlasy tam rozhodně jsou, a na vokály bohatá je třeba Guiding Star, kde jsou v refrénech 4 party, nicméně forma těch vícehlasů funguje spíš jako zahušťovadlo, než že by byly nějak dokonale postavený, sandno čitelný a vypilovaný :mrgreen:
Je fakt, že se asi dalo použít více delayů a efektových přechodů, ale nechali jsme to prostě "postaru", takže je to o barvě a náladě. Krom toho si myslím, že ve stylu, který my prezentujeme se tyhle moderní postupy moc neobjevujou ani nehoděj... Synťáky budou příště.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 03 lis 2014 15:44

nechal jsem to bezet asi 20 minut. Kdyz jsem napsal," skoda ze jste si vic nepohrali..." neznamena to ze tam vicehlasy nejsou..:-) Na muj vkus zni hlas az moc surove, mam radsi efektovanej a vic zapustenej. A koneckoncu tyka se to i dalsich nastroju.

Treba jako Haerts
Ale je jasny, ze muzem mit odlisny vkus.:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

m4x

Příspěvek od m4x » 03 lis 2014 17:07

Souhlasím s Oxygenem. Hudebně vaše deska dost baví. Prospěla by ji ale prezentace formou posluchačsky zajímavějšího zvuku. Zní jako demo, i v rámci desek se syrovým zvukem. Synťáků netřeba. Spíš je třeba si ujasnit, jestli děláte desku pro sebe nebo posluchače. Se zajímavějším zvukem by mohla mít hitové ambice a být stravitelná pro větší vzorek posluchačů. Mě osobně náladou zaujme, ale po chvíli (pár minutách) zvukem začne nudit a naladěný na vaši vlnu si pustím něco v žánru, ale lépe zpracovaného.

TAP

Příspěvek od TAP » 03 lis 2014 19:14

aptetite for destruction a druhé album pražského výběru ve mě nechalo podobné pocity po prvním poslechu. jakože líbí a nejsem schopen na jeden poslech zpracovat. Kéž se mi to taky vyvýjí...

EDIT: lehká podefektovanost se mi líbí

stamina

Příspěvek od stamina » 03 lis 2014 21:35

Vyborne! hned sa mi vybavi Pixies, Placebo, The Organ.. uz to aj je v mp3 playeri :)
len taka drobnost - ak sa mysli izbovy muzikant, tak sa pouziva Bedroom (Stars)

Stan

Příspěvek od Stan » 03 lis 2014 21:47

Gratuluji k desce. Poslechl jsem si ji celou na laptopu z internich repracku a nastroje jsou dobre rozeznatelne. S vyvazenosti to jiz trochu pokulhava, zejmena pak bici nejsou vzdy zasazeny do mixu tak aby slouzily skladbe. Podle meho nazoru az moc cinelu a vsude, obcas jsou v popredi nastroje ktere nemaji zas az takovy vliv na upoutani pozornosti posluchace a k dodani dynamiky maji minimalni vliv ale to je osobni nazor. Na domaci produkci to neni vuvec spatne i kdyz je znat absence zkusenosti s producenstvim, tim myslim ze napriklad ve skladbe Broken kde je to nejvice znat neni vubec zadna dynamika mezi slokou a refrenem vse je slite dohromady a to skladbe bere silu kterou by mohla mit. Je to hlavne o mixu. Jak jsem jiz uvedl na domaci pocin velmi dobre ale k tomu aby deska mela vetsi uspech by bylo treba na ni vice zapracovat pri mixu. Ale i tak se mi deska libi a poslechnu si ji urcite celou jeste jednou. Jen tak dale a houst. :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 04 lis 2014 07:40

Takuto muziku vyslovene nevyhladavam, viacmenej to pocuvam lebo ta poznam. Ked nieco vyhodis na FB alebo tu. Vypocul som si a paci sa mi to. Nevybral som si vyslovene nejaku hitovku z playlistu ale pri par skladbach som sa snazil zachytit detail viac. Co sa tyka zvuku... asi by to naozaj chcelo pridat nejake to "mojo" lebo naozaj znie demo-vito.

delay

Příspěvek od delay » 04 lis 2014 14:09

Díky moc všem za váš čas! Pokusím se o nějaké rozumné reakce, pač ty komentáře jsou zcela oprávněné...

m4x: Nikdy jsem v sobě nerozklíčoval tu často pokládanou otázku, jestli hudbu dělám pro sebe nebo pro lidi, podle mě je to otázka zavádějící. Hudbu dělám primárně proto, že to bytostně potřebuju, dělám jí tudíž asi ze samé svojí podstaty a tedy pro sebe, nekalkuluju moc nad tím, jestli se někomu bude líbit, ale přeju si, aby to tak bylo, doufám...

TAP: děkujeme
stamina: tady velké díky za podporu formou nákupu!!! Jinak nám všechno kontroloval angličan a o tomu názvu se akorát smál, ale jinak nic :)
Stan: velmi podnětný komentář, budem se snažit poučit do příště
Tomy: v pohodě, cením poslechu

Ještě teda obecně doplním pár zásadních informací, třeba to bude dávat větší smysl a pohled na věc...:
Už na začátku jsme věděli, že to bude velkej kompromis, nechtěli jsme dělat desku za 100.000,-, čož asi odpovídá nějaký pomyslný spodní hranici nejkvalitnějšího CZ soundu a to ještě v lepším případě, možná je to asi víc... Respektive jsme si takovou investici prostě nemohli dovolit nebo spíš ne všichni členové, pitvat to tady prostě nebudu. I z tohodle důvodu jsem se rozhodl kytary točit doma a připravovat veškerý stopy a editace pro studio... V tu dobu jsme měli dokonce slibně rozjednaného vydavatele, který navíc projevil zájem sám, bez našeho vlastního přičinění, říkali jsme si že to je super a já sem byl tak nějak připravenej těch pár věcí jet přetočit do studia a udělat to ještě líp, jenže asi po půl roce jsem dostal zprávu, že člověk, který nás bral pod svá křídla to balí, pač se změnil majitel firmy a on z vydavatelství odchází, byla ještě snaha to přehodit na některého kolegu, ale nevyšlo to... Docela těžkej zásah v blbou chvíli. Pak jsme se v tom dobu plácali a veškerý produkční zásahy byly z 90% jen v mý kompetenci, tím chci vyjádřit, že zvukař studia, kde jsme točili měl určité výhrady a připomínky, ale v rámci všech okolností kolem s námi prostě nedostal šanci pracovat úplně standardně, snad vyjma zpěvu, jinak všechno bylo voholený až na kost :( - pak se asi taky ne úplně dobře míchá, když všehcno není jak má bejt. Všichni jsme tak nějak věděli, že ten materiál je docela dobrej, a určitě by z toho šlo vycucat mnohem víc, nicméně my už spíš přemýšlíme, jak udělat druhou desku a vyvarovat se většiny dosavadních chyb. Od této desky si slibujeme, že nám trochu pomůže v rozšíření jména zejména v regionu, chceme koncertovat na lepších akcích a v lepších časech. Možná zkusit oslovit jiného vydavatele, producenta, udělat singl v zahraničí... možností je hodně.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 lis 2014 19:39

mne prijde, ze to hraje uplne vpohode z pohledu toho, kam to miri (90s zvuk / nalada). jasne ze by to mohlo znit na sto dalsi jinych a treba soucasnejsich zpusobu.. ale snazim se pochopit, co je cil, a z toho pohledu mi to prijde jako splnenej ukol. :] taky to neni, co obycejne posloucham, ale fandim. (obcas mi pripada, ze urcita kritika se tu objevuje do znacny miry diky tomu, ze lze neco - rozumej cokoliv - napsat.)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 04 lis 2014 20:08

asi tak

Vey

Příspěvek od Vey » 04 lis 2014 21:51

Gratulace!
Zrovna jsem u Frozen Pond a zatim se mi libi asi nejvic. Celkovej zvuk je fajn, hodne se mi libej hlavne kytary. Co bych vytknul je obcas rozladenej zpev .. to bych priste dorovnal. Jinak, jak rika Brooklyn, cely by se to dalo zpracovat na x zpusobu, ale zalezi na ambicich.
Drzim palce s dalsi tvorbou! )

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 lis 2014 22:11

po dlhej dobe daka muzika na tomto serveri , ktora mi nelezie na nervy , dokazem si pustit cele pesnicky bez preskakovania .. aj na koncert by som sa prisiel pozriet kludne .. daj vediet , keby ste tu hrali ..

Odpovědět