Délka skladeb

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Hammond

Re: Délka skladeb

Příspěvek od Hammond »

Podla mna dlzka skladby a jej kvalita su dve odlisne veci, ktore spolu absolutne nijak nesuvisia. Vacsina tych sraciek, co sa hra v komercnych radiach nepotrebuje 4 minuty na to, aby som ich okamzite vypol, pretoze, ak sa tam ozve volaky desmod, alebo podobne, tak to stihnem za pol sekundy, respektive si radio, v ktorom mi to hrozi preventivne ani nezapnem. A potom existuju skladby (ktore sa v radiach moc nehravaju), pri ktorych mi vobec nevadi, ze maju hoci aj cez desat minut. Tak napriklad "Child In Time" ma tusim 10`20" a rozhodne to nieje omielanie motivu dokola. Takychto skladieb je velke mnozstvo. Problem je vsak v tom, ze drviva vacsina posluchacov nema vyvinute ustrojenstvo nato, aby odlisili dobru hudbu od sraciek, preto jedine co im ostava je pouzit hodinky ako "nahradne kriterium", inak by jednoducho nevedeli, kedy maju radio prepnut. A radia to beru pragmaticky. Ja im to nemam za zle...

Delayko: Ja symfonie pocuvam velmi rad a nevadi mi, ze trvaju 40 minut a viac. Rovnako rad si vypocujem dobry rock ci jazz...

zazz

Příspěvek od zazz »

To je dost siroce polozena otazka...vsichni tu plantaji dohromady pop. jazz a vaznou hudbu...to je uplně nesmysl.

To fakt zalezi na tom ceho chces dosahnout...i samotna delka sladby je svym zpusobem vyrazovy prostredek

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko »

Akurat Child in time skladba zalozena na zaciatocnom klavesovom groove s jeho postupnym rozvijanim ma tak asi tri pouzite motivy. Je to expresivna vec a bola robena v dobe ked sa este dalo dlho hrat a solovat. Myslim ze sme to aj hravali. Ale dnes su doby ine a tema bola dlzka skladieb v suvisloti s vydavatelstvom. Ja pocuvam vsetko od vymyslu sveta od Albinoniho pocnuc az po Zakka Wylda. Vypocujem si aj radiovky, ktore su dobre. Ze je dnes disco trend v slovenskych radiach je luto aj mne. Podstatna vec je ze neodsudzujem ani Desmod ani ziadnu vec, ktora ma nieco spolocne s melodiou, rytmom a harmoniou.

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko »

zazz píše:To je dost siroce polozena otazka...vsichni tu plantaji dohromady pop. jazz a vaznou hudbu...to je uplně nesmysl.

To fakt zalezi na tom ceho chces dosahnout...i samotna delka sladby je svym zpusobem vyrazovy prostredek
S tymto absolutne suhlasim.

Odpovědět