Hey Mario! - album

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
Jindy2

Hey Mario! - album

Příspěvek od Jindy2 »

Obrázek

Track 1 - Space Zone - 03:06

Track 2 - Rainbow Road - 02:13

Track 3 - Reggae House - 01:09

Track 4 - Dire Docks - 03:06

Track 5 - Mario Kart - 01:24

Track 6 - Wing Cap - 02:32

Track 7 - Birabuto - 01:46

Hey Mario! (komentář z druhé strany přebalu)
Toto album je mou hudební poctou Super Mariovi a hrám s
touto postavičkou. Jedná se o remixy starých dobrých
skladeb z různých Super Mario her. Většina skladeb v těchto
hrách je dost krátká a tak byly vybrány spíše delší kusy,
případně, pokud byly kratší a přesto dobré, byly skladby
dokomponovány.

Proč remixovat infantilní hudbu z více, jak 20 let starých her?
Třeba proto, že dnes je plno rádoby drsné a zlé hudby a
něco ryze pozitivního schází. I v Super Mario hrách je sice
pár skladeb v moll, tedy ve smutné náladě, ale ty byly
vypuštěny.

Studio Mind Warp dlouhodobě produkuje originální pozitivní
melodickou hudbu a vyhýbá se jakýmkoliv remixům
hudby cizí. Ale Super Mario je srdeční záležitost a tak má
čestnou výjimku. Také to ještě nikdo nezremixoval a
když už Mind Warp něco remixuje, může jít pouze o něco,
co ještě zremixováno nebylo. A tím je třeba hudba
ze Super Mario her.

Přeji příjemný poslech,

mindwarp.cz

Stáhnout - obal - přední strana strana A
Stáhnout - obal - přední strana strana B
Stáhnout - obal - zadní strana strana B

delay

Re: Hey Mario! - album

Příspěvek od delay »

Zatím jsem poslechl Space Zone a Rainbow Road, líbí se mi to, hlavně retro zvuk synthu ve Space Zone (z čeho je prosím?).
A v čem teda zpočíval ten remix? Není to spíš tvoje hudba na Mario variace? Nebo jsi měl spíš originál MIDI jak to tak vypadá...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 »

delay: ten synth ve Space Zone, ten delší, je z Predatora (predator je tam taky všude na basách a pak je ještě jako hlavní synth v Dire Docks - já bych teda nejradši basy zkusil udělat tím novým od Papena, ale nemám to)...jinak v Rainbow Road a pár dalších jsem použil synthesizer emulaci Nintendo zvukovky Peach (THX Cyril za tip)...když jsem dělal Space Zone (tu jsem dělal jako první), ještě jsem o tom synthu nevěděl a dodatečně se mi to nechtělo tam dávat...

není to moje hudba na Super Mario variace (ačkoliv podobnosti s mojí melodikou tam možná jsou a různě jsem musel upravit nějaké akordy a noty, hodně věcí přearanžovat a tak), je to z MIDI, které jsem dost dlouho a dost pracně sháněl a vybíral takové, které budou pozitivní a kvalitní...reMIX spočíval v tom, co vlastně mix znamená, prostě v přemíchání, šlo mi hlavně o to, aby to mělo současné nástroje, kopáky hezky kopaly a tak dále...protože prostě poslouchat midi v empétrojce zaprvé moc nejde a za druhé se to moc poslouchat nedá...chtěl jsem to pro sebe a pár kamarádů mít v normálních nástrojích, aby to nějak poslouchatelně znělo...proto jsem tohle udělal...

jinak moje oblíbené jsou první tři, kdyby tě to zajímalo...Reggae House je nejnovější, to jsem dodělal včera večer...překvapilo mě, jak příjemné reggae se skrývalo zahrabané v Super Mario skladbách...

a kolikrát to bylo dost debilní remixovat...pár skladeb mělo třeba BPM 250 nebo 200, zrovna to reggae mělo 200 a tak mi tam AD nešly dát na poloviční BPM, protože to neumim, resp. neumim s kvantizací ve fruity...takže jsem vysamploval celé stopy s bicíma, kopák zvlášť, abych na něj mohl prásknout kompresor a tak...takže úplně mix naslepo, zábavička...

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Dobrej pocin, i kdyz tam moc (snad az na Space Zone) nejsou moje nejoblibenejsi flaky z gameboy verze Super Mario Land II: Six Golden Coins... ale jak tam pises, ze Maria jeste nikdo neremixoval, to nemyslis vazne, ne?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 »

vesmes nevim o nikom z evropy, kdo by to remixoval...v samotnych midi skladbach mam spoustu remixu od japonciku, ale ne zadnej remix moderni evropsky...

Odpovědět