Komorný smyčcový orchester

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
wred

Komorný smyčcový orchester

Příspěvek od wred » 06 bře 2017 00:26

Ahojte, všetci profíci!

Asi ma budete mať za blázna - ale než poviem, že niečo nejde, tak to aspoň skúsim...

Rozhodol som sa, že sa pokúsim založiť hudobné teleso - komorný smyčcový orchester. Důvod je, že v Líbezniciach sa pristavovalo poschodie nad školou, kde sídli aj ZUŠ - a vznikol tam nádherný koncertný sál a ten si priamo žiada, aby v ňom působil komorný orchester. Navrhol som vedeniu ZUŠ, že by sme mohli niečo také zrealizovať a že by to malo pozitívny kultúrny dopad na život v obci a okolí. Vedenie ma v tomto podporilo, rovnako ako škola a samotná obec - tak ostáva už len jediná "maličkosť" - zohnať dosť ľudí z blízkeho, alebo aj vzdialeného okolia, ktorí hrajú na husle, violu, cello a kontrabas.

Postupne distribuujem letáky po okolitých obciach, niektoré dali leták aj na ich stránky, budem zakladať facebookovú skupinu (aj keď som doteraz FB bojkotoval, pár ľudí mi navrhlo, že by som to mal spropagovať tam), hovorím o tom, komu môžem...

Rád by som sa opýtal - čo by ste ešte vy urobili, byť na mojom mieste? Ako by ste ešte propagovali (ak nemyslíte, že je toto úplne šialené)? Obávam sa, že v dnešnej dobe nájsť ľudí klasicky trénovaných na sláčikové nástroje, nebude jednoduché...

A pochopiteľne, ak viete o niekom, kto býva v okolí (prípadne v Prahe), alebo podobným smerom v nejakom satelite - dáte mi vedieť?
Akúkoľvek pomoc by som privítal...

tony9

Re: Komorný smyčcový orchester

Příspěvek od tony9 » 06 bře 2017 08:54

Tak já sem z druhého konce republiky, takže můžu pouze držet palce.
Vím jak je těžké něco zorganizovat, mám s tím zkušenosti.
Až budeš mít lidi, tak potom je velký kumšt udžet vyvážení mezi tím aby se cítili dobře a náročností kvůli umělecké kvalitě.
Ještě jednou držím palce.

wred

Re: Komorný smyčcový orchester

Příspěvek od wred » 07 bře 2017 23:44

Díky! Viem, že to nebude jednoduché...
Ale najviac sa obávam toho, že nenájdem dosť ľudí...

Inak, už som urobil FB skupinu, takže, ak by sa chcel niekto pridať, alebo aspoň nazdielať skupinu, budem vďačný!
https://www.facebook.com/groups/1418654314832648/

Odpovědět