Nové album Hajú a free kódy

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Uživatelský avatar
Tom Šen
Příspěvky: 359
Registrován: 14 dub 2004 10:13

Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Tom Šen »

Dnes mi vychází nové ambientní album u labelu Slowcraft records.
Hraju zde na různé synťáky, Pavel Rajmic, housle a jako host v posledním tracku zpěvačka Marie Puttnerová.

Album kromě jiného vychází z terénních nahrávek. Zajímalo mě jak zní místa, která každodenně míjíme a která nám zvukově zevšedněla. Tyto nahrávky dokresluji výše zmíněnými hudebními nástroji.

Bandcamp odkaz zde:
https://slowcraft.bandcamp.com/album/haju

Kdyby se to někomu líbilo, dostal jsem od vydavatelství free kódy, tak deset jich zde dávám k dispozici (možnost stažení alba v nekomprimované verzi, fotky...) :D

Stránka:
http://slowcraft.info/digital

kódy:
tfhe+AC0-56g2
t5cf+AC0-byfh
uvjz+AC0-uwe3
v9gu+AC0-v42s
7y2d+AC0-6pwl
lump+AC0-knde
4m8g+AC0-gmx3
qrz3+AC0-36es
bx2m+AC0-hkfd
wcm9+AC0-vyjh

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Greyhound90 »

Nádherná práce. Gratuluji. Výborná muzika.


j-bee74
Příspěvky: 56
Registrován: 20 črc 2004 09:23

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od j-bee74 »

Moc pěkný :palec+:

Uživatelský avatar
nixx
Příspěvky: 789
Registrován: 25 led 2008 23:18

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od nixx »

Už mi to tu hraje, je to moc příjemná hudba. Díky! :-)

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od tony9 »

Já se k albu dostanu asi až po Novém roku. Těším se.

Uživatelský avatar
Tom Šen
Příspěvky: 359
Registrován: 14 dub 2004 10:13

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Tom Šen »

j-bee74, nixx: děkuju moc za reakce
tony9: jasné, měj se pěkně

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od matucha »

Poslech jsem cely jako pozadovku k praci a udelalo to presne co ma ambient udelat... proplynulo to pekne.

Mimochodem jak tam ta starenka rika neco o Pastyrich... bylo by vlastne fajn zachytit nejaky stripky, co takhle stary lidi pamatujou z "dob davno zapomenutych" (ale jejich okoli uz to nemuze poslouchat ;) ) a protkat tim nejakej ambient tak aby nezmizel obsah toho co chteli rict.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Fractal »

pěkné, 1344 a Noc jsou mými favoritkami. Celek dělá dost dobrý dojem. Zvuky smyčců paráda. Taky ty zvuky, které jsou najednou in your face, jako by ses jich mohl dotknout.


až tedy na to pískání, hlavně v Advent, vysoká frekvence, zasloužila by být významně potlačena. Pokud jsem jediný, kterému to vadí, dost možná to bylo harwarem, tedy sluchátky, které tu frekvenci zvýrazňovaly. Vlastně celé mi to místama přišlo s takovou divnou prezencí, někde velice zhruba 7kHz a výše, nemůžu se rozhodnout zda se mi k tomu sedí, nebo naopak. Vážně jsem to ale musel v některých částech ztlumit.

Uživatelský avatar
Tom Šen
Příspěvky: 359
Registrován: 14 dub 2004 10:13

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Tom Šen »

Matucha: díky moc za reakci a za nápad. Myslím, že by to mohlo být hodně nosné a láká mě o tom více přemýšlet a nějak tvůj nápad rozpracovat. Díky!

Uživatelský avatar
Tom Šen
Příspěvky: 359
Registrován: 14 dub 2004 10:13

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Tom Šen »

Fractal: Díky moc za postřeh i ten postřeh technický. Teď si uvědomuju, že v Adventu se vyšší frekvence řešili po prvním masteringu, už si ale nepamatuju, které přesně. Až dnes budu večer ve studiu, ta se na to mrknu a pozorně to poslechnu. Jsem moc rád, že se Ti líbí Noc, já jsem s tím na několikrát strašně bojoval, dokonce jsem to na to album původně nechtěl vůbec dát, pak se to ale nějak usadilo..však to všichni známe, ten boj s vývojem skladby :-)

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od tony9 »

Tomáši, včera kolem půlnoci jsem si poslechnul celé album. Zvlášť u skladby Noc to bylo pikantní. Kdybych měl napsat jedno slovo, tak píšu výborně.

Jednu podotázku mám:-), dovedeš napsat i rychlou věc?

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od dano »

Velmi sa mi to paci, je za tym citit mrte poctivej prace a zmyslu pre detail. Potesilo.

Co sa zvuku tyka, upny suhlas s Fractalom, to piskanie je drsne. Ale pozitivne na tom je, ze som si vdaka tomu uvedomil, ze moj tinnitus by mohol byt aj podstatne horsi :)

Nech sa dari.

Uživatelský avatar
Tom Šen
Příspěvky: 359
Registrován: 14 dub 2004 10:13

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Tom Šen »

Tony, díky moc za komentář. Ano, to je dobrá otázka, moc to neumím, měl bych se nad sebou trochu zamyslet :-) Ale jedna alespoň ve středním tempu, kterou jsem napsal dávno a kterou Ti tady věnuji, a převažují v ní uherskohradiští muzikanti :-)

Uživatelský avatar
Tom Šen
Příspěvky: 359
Registrován: 14 dub 2004 10:13

Re: Nové album Hajú a free kódy

Příspěvek od Tom Šen »

Dano, díky moc za komentář, velice mě to potěšilo.
Já jsem to teď poslouchal a neslyším to tam, ale to bude tím, že budu asi trochu nahluchlý :-) Já si to dám večer do spectrogramu a musím na to pořádně mrknout.
Ty máš opravdu tinitus a v nějakém vyšším spektru? Já jsem se v poslední době setkal s některými muzikanty, kteří mimochodem jen tak prohodili, že tím trpí, vůbec jsem to nevěděl...já osobně se toho bojím jak čert kříže.
Přemýšlím, jestli by náhodou tinitus nebyl dobrý tady jako sólo téma...i když mluvit tady o nemocech, no nevím :-)

Odpovědět